Ölüm yok oluş mudur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben inanmıyorum ama inanmayı isterdim hayatı daha yaşanılabilir kılıyor. tabi kendi benliğimizle yasak korku olmadan nasıl yaşardık öğrenemiyoruz bence inanırken.

Neden yasıyoruz? Tüm canlılarla aynı. Var olduk bir şekilde . Biz bence fazla anlam yüklüyoruz

Varlığımızı tanımlamak için dört seçenek var

1-tabiat bizi yarattı
2-sebepler bizi yarattı
3-kendi kendimizi yarattık
4-akıllı bir varlık bizi yarattı

Beşinci bir seçenek yok varlığı açıklamak için. İlk ikisi akılsız varlıklar, hadi bakalım insan yaratalım diyemezler. Biz de kendimizi yaratmadık. Tek mantıklı cevap yaratıcının yaratmış olması

Tüm canlıların oluşumu gibi olustuk bence. Tek hücre cok hücre bakteri bitki hayvan ve biz memeliler olarak geliştik. Su oksijen vs ekosistem kurar . Meyve nasıl kurtlanır bakliyat vs veya güve yapar aynı mantık.

Ya her şey tesadüfen olduysa biz anlamlandırmaya çalışıyorsak. Güneş gezegenler big bang bunların tümünü bilim açıklamaya yetmez. Ama bilmediğimiz şeyler hakkında nasıl emin konuşabiliriz ki
Tesadüfen olan şeyde düzen olmaz
Güneş bir kere doğdu diyelim niye her gün tekrarlıyor

Bence bir şeyleri açıklarken bir yerde tıkanıp kalıyoruz ve orada işte bilmediğimiz, üstün bir güce inanmak zorunda kalıyoruz. Dünyaya geliş amacımızı bence standart bir insan zekasıyla anlayabilmemiz, çözebilmemiz mümkün değil. Yine burada işte o açıklayamadığımız kısım devreye giriyor, Bu tamamen şahsi görüşüm.

Belki sizin için hayırlı değildir o yüzden kabul olmuyordur. Ben dualarımın karşılığını çok defa aldım, almadıklarım da oldu ama sonradan gördüm ki zaten hayırlı olmazmış benim için.

Mesela lisede bi dönem maddi olarak zordaydık, dershaneden yürüyerek dönerdim eve, okula suyumu evden doldurur götürürdüm yol param anca yetiyordu. Her gün rastgele dualar okurdum, o dönem beklemediğim yerlerden para geçmişti elime.

Daha bir sürü örnek sayabilirim kabul olan. Olmayan da sayarım ama dediğim gibi sonradan bakınca benim için iyi olmazmış zaten o istediklerimin gerçekleşmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…