Ölüm Korkusu

Benaslindayoum

Sabır da yorulur...
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2017
6.183
7.670
Evet arkafaşlar herkese merhaba.. yâklaşık 2 hafta önce gögüs hastalıkları bölümüne gittim, nefes darlıgı öksürük ve göğüs ağrısı şikayetiyle.. doktor bazı ilaçlar yazdı ve sigarayı bırak yoksa koaha çevirir dedi. Ve yaklasık 2 haftadır bende bu hastalıga yakalanacagım korkusu ölüm korkusu belirdi. O kadar stresliyim ki iki haftadır haliyle sigarayı bırakmaya çalışmak da fayda etmedi.. denedim ve 1 gün içmedim fakat gece uykumda nefesimin daraldıgını şiddetli öksürdügümü ölecek gibi oldugumu gördüm. Herkesten ricam bu korku gecer mi.. psikoloğa mı pskiyatriste mi gitmeliyim. Bunlardan birine gidersem geçer mi..

Bu konuda psikolog İzzet güllüyü dinlemenizi öneririm. Ama her gün düzenli dinleyin.

Nerede oturuyorsunuz oranın ücretsiz psikoloğunu söyleyeceğim

doktora gittikden sonra yasiyorsunuz bu korkuyu sanirim oncesinde yoktu doktorun koah dan bahsetmesi sizi tetiklemis soyle dusunun doktor size sigaraya devam ederseniz koaha cevirebileceginden bahsetmis suan koah degilsiniz sigara kullanan her insan bu risk altinda zaten sigarayi birakin stresi atmaniz lazim stres size olum korkusu yasatiyor cok iyi anliyorum sizi ama bu gecici bir donem iyi yonetebilmelisiniz baska seylere yobelin egzersiz yapin ailenizle arkadaslarinizla vakit gecirin

Evet isiyorum bırakmayı ama mümkün olmuyor yaşadıgım aşırı stres sigaraya itiyor beni maalesef

Sen niye sigara bırakma polikiliniği yerine psikoloğa gitmeyi düşünüyorsun doktor belirtileri görmüş ilerleyebilir demiş bu durumda herkes korkabilir sigara içmeye devam ettiğin sürece istediğin psikoloğa git yine koah olursun

Zaten bırakmak istiyorum ama bu psikolojiyle de başetmem gerekiyor. Birakmayı denedim ama yogun stres sigaraya itiyor beni.. keşke anlayabilseniz.. aksi gibi sigara içmeye devam ettikçe ölüm korkusu daha cok tetikleniyor. Çunkü sigara fazla icince öksuruk balgam tekrar başlıyor. Biraktıgımda ise sigarasızlıgın stresi, boşluga düşme hissi oluyo

Evet arkadaşım psikiyatri gitmelisin, gecmis olsun ,elbet geçer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…