Ölüm kalım meselesi bu lütfen yardım edin ark!!!

böyle insanları ALLAHa havale ediyorum nasıl sinir oldum yaaa
yatmasaymış
ALLAHIM YARDIMCINIZ OLSUN
a.s.

bir sorum olacak
allah kimsenin basina vermesin ama
tecavuze ugramis kiz kardesiniz
ozamanlari yasi kacti bilmiyorum ama
yasi kücük oldugu icin size tecavüze ugradim demis olmasin ?
yani kendi istegiylede olmus olabilir ama yasi itibariyle size öyle demis olabilir gibi geldi bana
okadar sorumsuz olduguna göre buda düsünelicek birsey.

NERDE O ESKI ÖRF VE ADETLERIMIZ
allah kolaylik versin

bir anlık zevkin bedeli dedikleri bu olsa gerek....
arkasında duramayacakları hiçbirşeyi yapmamalı insanlar .... akıllı olup ,güvenle ve planla ilerlemeli yolunda ama kardeşin bunu becerememiş ki birde hatasını 2 ye çıkararak bir can kıyımınA sebep olacak birde YAZIK ÇOK YAZIK ...
KARDEŞİNE DEĞİL AMA UĞRUNDA HARCANAN BİR ANLIK ZEVK BEDELİ OLAN DAHA DOĞMADAN ÖLDÜRECEĞİNİZ BEBEĞE YAZIK ÇOK YAZIK......

allah affetsin önce kardeşinizi zina yapmış rabbim o bebeği korusun yazık günahsız bi bebek çok çekecek valla dilim tutuldu rabbim kimsenin başına böyle bişi vermesin (((

Ne yapacağın konusunda en ufak bişey gelmedi aklıma; en kötüsünü düşünüp kendimi koydum yerine kardeşimi düşündüm Allah yaşatmasın kimseye çok zor bir durum içerisindesin.

Yalnız yorum yapan bazı arkadaşlara da şunu söylemeden geçemeyeceğim.
Lütfen ama lütfen empati yapın.. Empati yapın fakat konu sahibi arkadaşın yerine koyun kendinizi, 19 yaşında cahil cüheyla kız kardeşin cezasını çekecek olan ablasının ve annesinin yerine koyun.

Zaten hayatında belkide yaşayabileceği en zor günleri yaşayan bu kızı yaptığınız acımasızca eleştirilerle birde siz yıkmayın.(Konu sahibinden bahsediyorum,kardeşinden değil)

''Geçmişinde tecavüze uğramış mı yoksa size yalan mı söylemiş'' yahu size ne, hatta bize ne bunlardan bunu tartışmıyoruz ki yada konu sahibi arkadaş bunu sormamış ki ne diye kurcalayıp duruyorsunuz ki..

Allah size ve ailenize güç, kuvvet, sabır versin..Babanıza anlayış versin.. Kardeşinize de akıl ve tüm bu sorunlarla başedebilecek kuvvet versin.:Saruboceq:

Kardesiniz cok büyük bir cahillik yapmis..
Bu cok bariz ortada..
Evlilikten önce cinsel iliskiye karsiyim derken iste bunlardan bahsediyordum.
Aile yapin müsait degilse bu tarz birseye, ki türkiyede aile olarak cogunlugun kabul etmedigi birsey, ozaman nefsine sahip cikacaksin.

Yapilmasi gerekene gelince..
Yapilacak iki sey var canim..
Ya cocugun babasiyla hemen görüseceksiniz, durumu anlatip bir cikar yol birakacaksiniz,
yada dediginiz gibi, kardesiniz dogum yaptiktan sonra bebegi cocuk esirgeme yurduna vereceksiniz..
Tabi bu ikincisine vicdaniniz el veriyorsa...

Allah yardimciniz olsun..​

ne diyecgimi sasırdım,
hala teyze filan gibi bi yakına gönderebilirsiniz kardeşinizi
sizde nası acıklanır bılemıyorum ama babanıza olayı acıklamak durumdasınız:çok üzgünüm:
babanızın gözü önünde durmasın pek kardeşiniz :çok üzgünüm:
yani de diycegimide bilemiyorum ki
allah size annenize yardım etsin

yaşıt saytılırız belki çocuksu olacak ama eger güveneceginiz bi yer varsa uzaklarda orda dogum yapsın ayyy canım kardfeşim çok üzüldüm... ama bu bi çare olamaz sanırım yapsa bile çocugu esirgeme yurduna falan vermesi lazım oda size uyarmı bilemiyorum... ayrıca karşı tarafta pek pişkinmiş yazıklar olsun allahından bulsun ama yinede konuşmayı deneyin dicem aklıma daha bu haldeyken yüzüstü bırakan biri ilerde ne kadar eş olabilir oda tartışılır bi mevzu???:mymeka:

evlerden uzak olsun allah kimsenin başına vermesin..:1no2:
çok zor bi durum 6 aylık olmuş mecbur doğuracak....
allah yardımcınız olsun ne diyim...

Konuyu deminden beri takip ediyorum ve ne yazsam diye düsünüyorum, ama sunu itiraf etmeden edemiyorum
"bu konu beni asiyor"

Ölümden baskasina care vardir ...

Allah yardimciniz olsun ...:teselli:

anneniz kaç yaşında. yaşı gençse,bebek doğacak. ve anneniz ve babanız onu kendi üstüne yapacak. etrafa kendi çocukları gibi gösterecek.... doğuma yakın başka şehire gidilip ortamdan uzaklaşılıp bebekle dönülecek... buda bir fikir . o çocuk çocuk esirgeme yurduna gidecekse yerine bunutercih edin bari....

Allah yardımcınız olsun canım ne diyeyım.bebek 6 aylık olmuş artık doğurmak zorunda.olan olmuş.o ailenın terbiyesizliği.madem böyle bir olay olmuş.sahıp çıkmalıydı.evde kıyamet kopacak söylediklerine göre.ama bencede en azından başka bir şehirde doğum yapsın.çoçuk esirgeme kurumuna vermek mi? bilemıyorum ki o çoçuğun günahı ne ama kardeşinizde küçük.zor bi durum.Allah yardımcınız olsun

olay olduğunda 18 yaşını doldurmamış ise suç sayılır bildiğim kadarıyla şikayet edin ..
Allah yardımcınız olsun

Kardeşine söylenecek çok şey var ama bu durumda ancak derdinizi düşündüğüne bileceğinizden bişey diyemiyorum...Bu devirde kadın kocasına bile güvenemezken hemde genç aklı başında olmayan bir erkeğe nasıl güvenirde kendini teslim eder...Cahil desem cahil değildir her yerde doğum kontorolü diye bağırılıyorr...Madem böyle bişeye kalkışıyor bari önlemini alsaydı..Böyle durumlarda kendi zevki için etrafındaki herkesi ziyan ediyorr...Yazık günah annene sana babanaa...Nasıl bakacaklar milletin yüzünee...Madem böyle bişey oldu şüphesi var sonunu düşünüp erkenden annene haber verseydi...Hiç değilse baştan önlemini alırr ona göre yol çizilirdi..Şimdi herkesin canı sıkılcak belki kan çıkacak..Allah çocuklarımıza akıl fikir versinnn bişey diyemiyorum..

Bebeğin o meleğin günahı ne..eğer dediğin gibi kadın sığınma evine gidip habersiz doğura biliyorsa doğursun kardeşinn..Ama böyle bu konu hiç gizli kalmaz..Yarın oğlan gelince işin kokusu meyda na çıkar..

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN..ÇIKIŞI ZOR BİR DURUM....

ölümden başka her şeye çare var zamanda herşeyin ilacı ama çekilen acılar yıpranan hayatlarda bir gerçek...bir çözüm bulunamıyorsa..ve dediğiniz gibi baban gerçekten öldürmek gibi durumu varsa...hiç kimseye bildirmeden..ve herşeyi geride bırakıpp...telefonunu dahii..kimliğini gizleyip başka şehirde bir kadın sığınma evine durumunu bildiripp yerleşecek ve orda doğuracak...gerisini zaman gösterir zaten...Allah ailene ve kötü durumda herkese yardım etsin inşallah..

heşeyi göze alın ve aile büyüklerine söyleyin bence..karakola gidin ve anlatın eminim size yol göstereceklerdir..başınız çok ağrıyacak çok zor günler yaşayacaksınız biliyorum ama zaten kardeşinizin yaşadığı talihsiz bir olay var..eğer siz yaşadıklarınıza kendi başınıza çözüm bulmaya çalışırsanız kardeşinizin ilerideki yaşamını da tehtit etmiş olursunuz..kardeşinizin bu yaşadığını hangi psikolojiyle yaşadığını bilmiyorsunuz..belki ileride allah korusun daha can sıkıcı şeyler yaşaya bilir..ve bu yaadığı olayın vebalini tek başınıza yüklenmeyin..tek başına hamile kalmadıya..esirgeme kuumu çözüm değil televizyonlarda bir sürü haber seyrediyoruz..masum bi çocuğu bırakmayın kolay değil..bu benim fikrim..insan başına gelmeyince anlamıyo tabi..ama bence karakola gidin ve polis eşliğinde aile büyüklerinize bu konuyu açın eminim daha akılcı çözümler bulacaklardır..ozaman en azından kardeşinizin aile büyükleriniz tarafından herangi bi şiddete maruz kalmasınıda engellemiş olursunuz..allah yardımcınız olsun..

yani ortada bu kadar suç varken hala neden empati kurmak gerekiyor diye düşündüm anlamadımmmm...
ohhh ne güzel iş çocuk doğurmaya gelene kadar iyi maşallah bir sorun yok ama çocuk dünyaya getirecek arkadaş anne olmayı değil onu vermeyi düşünüyorsa hala bir cevap yazmanın edebli bir tarafı olmadığını düşünüyorum aslında....
bana kızan kızsın ama iş bu kadar basit diil arkadaşlar ortada doğmadan kadersiz ve annesiz babasız büyüyücek ve daha doğmadan istenilmeyen bir çocuk var ve bunu yapma planları komple teorileri gibi anlatılıyor ise bu olanlara empati kurmak gerekiyor ise çocuk doğururum yada onunla ölürüm bir anlık zevkimin bedelini dünyaya getirir ya savaşırım yada babamsa babam dayımsa dayım polisse polis razı gelirim olumsuzluklara ama doğmadan evlatlık vericem demem benim empatim bu kızan kızsın ... eyvallah bende bişi demedim sayın o zaman arkadaşlar ya ne kadar ketum olmak gerekirse olun ama inanın ki siz bu insanın yaptığının 10 da 1 ini asla ve asla yapmayacak kadar da mantıklısınız ki burada akıl vermeye çalışıyorsunuz ama bence boşuna çaresi babada ve annede biten hazin bir dramatik acıklı bir çocuğun hikayesi olarak bitecek bir hayat hikayesi olarak hafızalarımızdan silinmeyecek bir bebeğin doğmadan önceki seyahat planları......
yazık ya çok yazık doğmadan istenilmeyen yavrucağa.....

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…