Anket ölüm bir son mu yoksa yeni bir baslangic mi??

ölüm bir son mu yoksa yeni bir baslangic mi??

• baslangictir

OY: 32 71,1%
  • inanca göre degisir

OY: 6 13,3%
  • düsünmek bile istemiyorum

OY: 6 13,3%
  • sondur

OY: 1 2,2%

• Ankete Katılan
    45
geri sayım sen doğduğun zaman başladı,eğer 9 canlı bile olsaydın en fazla 8 kez kaçabilirdin ölümden,bil ki 7 düvele sultan dahi olsan yerin altı mekan olacak sana,en fazla 5 metre kumaş götürebileceksin.kapatacaksın4 açsanda gözlerini.şu 3 günlük fani dünyada azraile 2 kat olup yalvarsan da nafile.ecel geldiğinde 1 gün öleceksin.işte o zaman herşey sıfırdan başlayacak.çünkü ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL YENİDEN DOĞUŞTUR..........tıpki yeşeren tohum gibi....

İnananlar için başka bir alemde yeni bir hayat...
İnanmayanlar için sadece yokoluş....

Bence ise şu an demosunu yaşadığımız gerçek hayat...

evet açılmıştı, ben de diyorum bu konuya ben de yazmıştım nerede yazdığım diye

bu arada demo hayat lafı çok hoşuma gitti, zekice:1closedeyes:

Tabiki Başlangıçtır
Bu dünya bir sınavdır
Herşey öbür dünyada karşımıza tek tek çıkacaktır
Bizler misafiriz
Allah Hayırlı yaşam ve ölümler versin
AMİN

ölüm bana göre , şu kapının arkasıdır,

ektiklerini biçme ,yani hasat zamanıdır,

nasıl insan ruhu son olduğuna inanabilirki,o zaman yaşadıklarımızın ne anlamı vardı,ne için uğraştık,ne için katlandık sıkıntılara...

bu bir yoldur,ezelden ,ebediyete kadar uzanan...

ölüm bana göre , şu kapının arkasıdır,

ektiklerini biçme ,yani hasat zamanıdır,

nasıl insan ruhu son olduğuna inanabilirki,o zaman yaşadıklarımızın ne anlamı vardı,ne için uğraştık,ne için katlandık sıkıntılara...

bu bir yoldur,ezelden ,ebediyete kadar uzanan...

Emek, inanc, gayret, sabur .... karsiliginin alindigi kabir-ahiret hayati bir yok olus olamaz...

bence inanca göre değişir benim için başlangıç :emir_bebek:

başlangıç :nazar:
imtihanımın bitmesini istiyorum mirmirmirmir

bencede ölüm bi başlangıçtır..bu dünya ne ki yalan gibi..bi sınav geçiriyoruz..nasıl ki okulu okuruz türlü sınavlardan geçeriz,üniversiteyi kazanırsınaynı sınav orda da devam eder..okul bitince hayat yeni başlar..aynı ölümde öyle,bu dünyada geçirdiğimiz sınavlarla şekillenen hayatı orda yaşarız..hayat yeniden başlar orda..Rabbim hayırlı ömür hayırlı ölüm nasip etsin ..amiiinn..

düşünmesem daha iyi olacak............

kocaman bir BAŞLANGIÇTIR Allah imtihamımızı hayırlı eylesin

dünya hayatının sonu ..kabir hayatının başlangıcıdır...benneyaptımkibenneyaptımki

ölüm sonsuzluktur sevgiliye kavuşmaktır
doğarken ağlar idin güler idi alem öyle bir hayat yaşakı sen gül ağlasın bütün alem

ölüm ne güzel söylemişisin sonmudur başlangıçmıdır başlangıçtır başlangıç olmasına hemde sondur aynı zamanda rüyada uyanmaktır rüyanın sonudur yani hayat bi düş değilmidir ve birden uyanırsınız düş biter düşünüzdeki yaptıklarınız sizi gerçek dünyada ya göklerin 7 kat tepesine götürür yada yerin 7 kat altı nerde olmak isterdiniz önemli olan bunun cevabı değilmidir yada başlangıö kkimilerine göre son için hazırlıklımıyıs

başlangıçtır ölüm .. ölüm bir kapıdır o kapıyı geçersin sonun başlangıcı başlar

tabikide şüphesiz Başlangıçtır...

X