olmadı:(((

34 yaşındaki bi insan asla hayata geç kalmış olamaz.
sadece etrafınıza daha alıcı gözle bakmanız gerek,
inşallah karşınıza onu unutturabilecek, hatta iyi ki o olmamış diyebileceğiniz biri çıkar.
benim bir akrabam da böyle aşk acısı çekti, hem de 20 sene.
adam evlendi, çoluk çocuğa karıştı falan.
o abla üzüntüden yıpranmadan 45 yaşında menapoza girdi.
belki sevecek, evlenecek ama anne olamayacak.
kimseye olmadı, olan o ablaya oldu.
demek istediğim şey bu.

Sence onu severek ölmek sana ne kazandıracak?

Birşey kazandıracağını sanmıyorum.Ama içinizde hissettiğiniz şeylere bazen sınır koyamıyorsunuz,engel olamıyorsunuz.Bir başkasının gözünün içine baktığınızda hala karşıdaki kişiye değilde onu görüyorsanız bu acı verir insana.Ozaman daha fazla acıyor içiniz.Yani anlayacağınız 24 ve 34 yaş arasındaki koca on sene bu şekilde geçti.Her gece elimde kalan bir tek resmine bakıp iyi geceler ve her sabah aynı resime bakıp günaydın diyerek.Filmlerdeki gibi.

34 yaşındaki bi insan asla hayata geç kalmış olamaz.
sadece etrafınıza daha alıcı gözle bakmanız gerek,
inşallah karşınıza onu unutturabilecek, hatta iyi ki o olmamış diyebileceğiniz biri çıkar.
benim bir akrabam da böyle aşk acısı çekti, hem de 20 sene.
adam evlendi, çoluk çocuğa karıştı falan.
o abla üzüntüden yıpranmadan 45 yaşında menapoza girdi.
belki sevecek, evlenecek ama anne olamayacak.
kimseye olmadı, olan o ablaya oldu.
demek istediğim şey bu.

O kişi adınada çok çok üzüldüm:KK43:

O kişi adınada çok çok üzüldüm:KK43:

annemler anlatır hep,yataklara düşmüş, bi deri bi kemik kalmış, hastaneye yatırmışlar...
bir noktaya saatlerce bakarmış, tedavilerle iyileşmiş ama kimseyle de evlenmek istememiş.
enteresan yanı onlar flört etmemişler, komşusunun oğluna platonik aşıkmış.
geçen bi hocadan dinledim, hiçbişeyde, evlat sevgisinde bile aşırıya kaçmamak lazımmış, aşk da öyle.

annemler anlatır hep,yataklara düşmüş, bi deri bi kemik kalmış, hastaneye yatırmışlar...
bir noktaya saatlerce bakarmış, tedavilerle iyileşmiş ama kimseyle de evlenmek istememiş.
enteresan yanı onlar flört etmemişler, komşusunun oğluna platonik aşıkmış.
geçen bi hocadan dinledim, hiçbişeyde, evlat sevgisinde bile aşırıya kaçmamak lazımmış, aşk da öyle.

Çok haklısınız,,insana ruhen çok fazla acı verebiliyor bazen.Karşıdaki insanın yapısına bağlı birşey.Herkesten aynı şeyi bekleyemezsiniz.Ama gerçekten çok derin etkilemiş bahsettiğiniz kişiyi.Çok üzücü bir durum.

Birşey kazandıracağını sanmıyorum.Ama içinizde hissettiğiniz şeylere bazen sınır koyamıyorsunuz,engel olamıyorsunuz.Bir başkasının gözünün içine baktığınızda hala karşıdaki kişiye değilde onu görüyorsanız bu acı verir insana.Ozaman daha fazla acıyor içiniz.Yani anlayacağınız 24 ve 34 yaş arasındaki koca on sene bu şekilde geçti.Her gece elimde kalan bir tek resmine bakıp iyi geceler ve her sabah aynı resime bakıp günaydın diyerek.Filmlerdeki gibi.

Sevgi istemsiz bir şey değildir.
Birini sevip sevmeyeceğimizi de ne kadar seveceğimizi de biz belirleriz.
Sen unutamadığın için değil unutmak istemediğin için bu kadar yıl bu devam etmiş.
Unutmak isteseydin bin defa unutmuştun şimdiye kadar.
Bir de kusura bakma ama sendeki biraz savunma mekanizması gibi geliyor bana.
Kısmet olmamış evlenememişsin ve bunu "ben başkasını sevemem, istememem" bahanesiyle örtmüşsün.
Yani bir bakıma hayatına başka kimsenin girmemiş olmasını kendine bu şekilde açıklayarak kendi içinde bir oyun oynuyrsun.
Çünkü buna inanmak daha kolay.

Hiç kimse yanlızlığı hak etmiyor... Tabiki de çok insanlar çıkmıştır ama siz onu aradığınız için başkasını kabullenmediniz peki geri döndü diyelim birşeyler değişicek mi siz onu iki çocuğuyla kabul edebilcekmisiniz sizin hayallerinizi bir başkası süslemiş eminim cevabınız hayır olacak o yüzden çok geç sayılmaz yeniden başlayın zorlada olsa kalkın ayağa gerisi kendiliğinden gelir zaten...

:nazar:canım bak yaşın da henüz gençmiş, yani hala şansın var..inan bana biraz daha beklersen hepten yalnız kalacaksın..
arkadaşların dediği gibi benim de tanıdğım var kadın 50 yaşında, ve 30 unda falan menopoza girmiş..sevdiğine vermemişler o da kimseyi istememiş..şimdi de kendine uygun birini bulamıyor..yapayalnız kaldı..abisinin yanında sığıntı gibi yaşıyor ve geliri de yok..
yani ilerisini de düşün biraz..çoluğun çocuğun olsun..sen kafana göre birine he de, inanki zaten adam iyiyse seversin..:nazar:cokacimcoook

önce kafada bitirmek lazım,tamamen bitmese bile azalırdı acınız,ama hep bir umut oldukça bir 10 sene daha geçse unutamazsınız :teselli:

hatalısın cnm de çok hatalısın. evet unutulmuyor gerçekten sevdiği zaman insan düşünemiyor bile. bizde eşimle evlenmek istediğimizde kaynanam ayırmıştı tam 3,5 sene bende sevemedim başkasını ama eşimde sevemedi yani karşılıklıydı hep onun evlenmesini bekledim onu bırakıp evlenemedim yani. ve sonunda herkes pes etti ve biz evlendik.
seninki ayrı ama bak o seni unutmuş evlenmiş çocuğu olmuş yani seni geride bırakmış. ama sen ne yapmışsın ona haddinden fazla değer vermişsin haketmemiş senin sevgini. şimdi şöyle bir silkelen ben ne yapıyorum de hayatın boyunca onu düşünerek yalnız mı geçireceksin. hiç yoktan birielrine şans ver evet belki onun kadar sevemeyeceksin ama seversin be güzelim bir yuvan olur çocuğun olur bir dayanağın olur. kendini bırakma bu kadar. dünyada bir tek o yokya. hayat çok k ısa ileride çok pişman olur çok iyi düşün.

yanlış yapıyorsun hemde çok....

ömünü bağlamışsın resmen...

hiçkimse için değmez....

hiçkimse....

belki anlayacaksın bigün ama çok gecikmiş olacaksın....

hatalısın cnm de çok hatalısın. evet unutulmuyor gerçekten sevdiği zaman insan düşünemiyor bile. bizde eşimle evlenmek istediğimizde kaynanam ayırmıştı tam 3,5 sene bende sevemedim başkasını ama eşimde sevemedi yani karşılıklıydı hep onun evlenmesini bekledim onu bırakıp evlenemedim yani. ve sonunda herkes pes etti ve biz evlendik.
seninki ayrı ama bak o seni unutmuş evlenmiş çocuğu olmuş yani seni geride bırakmış. ama sen ne yapmışsın ona haddinden fazla değer vermişsin haketmemiş senin sevgini. şimdi şöyle bir silkelen ben ne yapıyorum de hayatın boyunca onu düşünerek yalnız mı geçireceksin. hiç yoktan birielrine şans ver evet belki onun kadar sevemeyeceksin ama seversin be güzelim bir yuvan olur çocuğun olur bir dayanağın olur. kendini bırakma bu kadar. dünyada bir tek o yokya. hayat çok k ısa ileride çok pişman olur çok iyi düşün.

Ayrıda olsanız ikinizde bir başkasına dönüp bakmamışsınız.Eşinizi tebrik ederim.

Sevgi istemsiz bir şey değildir.
Birini sevip sevmeyeceğimizi de ne kadar seveceğimizi de biz belirleriz.
Sen unutamadığın için değil unutmak istemediğin için bu kadar yıl bu devam etmiş.
Unutmak isteseydin bin defa unutmuştun şimdiye kadar.
Bir de kusura bakma ama sendeki biraz savunma mekanizması gibi geliyor bana.
Kısmet olmamış evlenememişsin ve bunu "ben başkasını sevemem, istememem" bahanesiyle örtmüşsün.
Yani bir bakıma hayatına başka kimsenin girmemiş olmasını kendine bu şekilde açıklayarak kendi içinde bir oyun oynuyrsun.
Çünkü buna inanmak daha kolay.

Niye böyle birşey düşündünüz anlayamadım.Ben istemedikten sonra ömrümün sonuna kadar evlenmem.Buna bir ömür evlenmek bana kısmet olmadımı diyeceğiz?Bazen insan kendi kaderinide kendi kısmetinide kendisi belirler.

Dün gece en son bir mesaj tam gönderiyodumki site bakım ve onarıma girdi tekrar eklemek istedim.
Son olarak çıkmadan bugün içimden geçen şeyleri burayada yazmak istedim.Okadar doluyumki insan dökmek boşaltmak istiyor içimi.
resmine bakarak içimden geçecek cümleler şunlar olurdu bu gece.
Yıllar nede çabuk geçiyor...
Hatırlarmısın,yada bilmem unuttunmu...
Henüz 21 yaşında upuzun simsiyah saçları olan gencecik bir kızken...
İlk defa sevginin nedemek olduğunu sende tatmıştım ben...
Gözlerimin içine baktığında birşeyler söylemek ister gibi...
Seviyorum seni dedin...
Utandım yanaklarım kızarmıştı...
Zaman geçti...
Ne yapıp edip sevdirmiştin kendini...
Hani hatırlarmısın hiç kestirme saçlarını derdin canım gider benim...
Prensesim derdin ençok bana...
Hayaller kurardık,,,
Sen tartışırdın benimle bazen
Bir türlü kızımız olursa ismini ben koyucam derdin...
Ne saf duygulardı onlar,,
Geleceğini duyunca kalbim güm güm atardı,,
Çok göremezdik birbirimizi ama yeterdi genede...
Ben sana hep birgün ayrılsak ne olur diye sormaya izin vermeden
Sus derdin,ağzımı kapatırdın...
İçime doğmuş gibiydi cümlelerim...
Gitmeye yakın dolardı göz pınarlarım...
Yaşam pınarım ağlama derdin,,
Yıllar geçti aradan
Ekmek su gibiydin ayrılmaz parçam gibiydin
Ne zor...
Kaybeden olduk..
Filmlerdeki gibiydi herşey...
Bir gün içime doğmuş gibi oldu...
Karanlık...
Ben hiç alıştıramadım kendime...
Belkide sen çoktan unuttuğumu düşündün
En son görmemde yığıldım yere sense...
Gözyaşlarını dökerek gittin
Ve son sözün hep benim olarak kalacaksın oldu...
Ben tuttum sözümü
Yıllarda geçse kimse dokunmadı elime...
Kimse prensesim diyemedi senden başka...
Kimseyi sevemedim..
İnandıramadımki kendime hiç
Yapamadımki...
Saçlarım hala aynı...
Upuzun...
Hiç kıyamadım kestirmeye...
Duydum kızın olmuş...
Dediğini yapmışsın:KK43:(
Gene gün bitti...
Hani sesini duymadan uyuyamazdım ya..
Hani her gece prensesim uyudumu derdin
Uyuycam gene birazdan...
Mutlusun ya o yeter bana...
Bende alıştım halime mutlu olmaya çalışıyorum.
İyi geceler...imkansızım...
Kimi seversen sev kimi seversem seveyim...
Kalbim seninle...
İnkar edemiyorum:KK43:(
Belki suçluyum...
Ama hala seviyorum...hala...ve hep.

Neden ayrıldınız?Belki sebebi yazdınız ama ben dikkat etmemişimdir,şimdi ise birbirini böylesine seven insanlar neden ayrıldılar diye düşünüyorum.Sizin tarafınızdan ayrılık talebi gelmediği kesin..

Eşimden ayrı bir saniyeyi düşünmek bile senin de dediğin gibi nefesimi kesiyor...
Ben doğru insanı buldum çok şükür. Sık sık ''seni seviyorum'' demez ama sevdiğini hissederim...
Söylediklerine kesinlikle sonuna kadar katılıyorum. Keşke genç kızlarımız biraz daha dikkatli olsa da acı çekmese...

Bir çok neden vardı.Aileler anlaşamadı daha çok.Nekadar uğraşsakta birşeyleri yoluna sokamamak oldu.Ben genede bekledim.Birgün tekrar barışacağız diyerek tekrar yoluna girecek diyerek.Beni üzen tek şey kendisinin çok kısa sürede evlenmesiydi :KK43:(Hemde birkaç ay sonra:KK43:(

bi erkek için bi ömrü feda etmek... ne acı... siz acılar çekerken o evlenmiş, çocuğu bile olmuş... değmez bacım hiçbirine, az önce uğruna ölürüm dediğim adamın herkese "seni seviyorum" dediğini öğrendim, çok emek verdim onun için, şimdi çok merak ediyorum beni kaybetmemek için ne yapıcak... belki de hiç bişey... ama biz ölelim onlar için hep sevelim ne fayda... boş...

X