Olaylar. Haklıydınız ve Bitti..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dava mı işte o zaman yolunmayı hakederler
Ablacım senin ex ve ailesi nasıl insanlar tam bilemem ama ağızlarından para lafı eksik olmuyordu, paraaa paraaa diyen insan kafada kurup kurup yaptığı masrafın kuyruk acısıyla dava bile açmaya yeltenebilir, şimdi onların taraf kaynıyor yedi sülale birbirine ne akıllar veriyorlardır, sen her mikropluğa hazırlıklı ol da onlar yapmasınlar sıkıntı değil.

Ablacım senin ex ve ailesi nasıl insanlar tam bilemem ama ağızlarından para lafı eksik olmuyordu, paraaa paraaa diyen insan kafada kurup kurup yaptığı masrafın kuyruk acısıyla dava bile açmaya yeltenebilir, şimdi onların taraf kaynıyor yedi sülale birbirine ne akıllar veriyorlardır, sen her mikropluğa hazırlıklı ol da onlar yapmasınlar sıkıntı değil.
Öyle çirkefleşeceklerse ben de altınlarını vermem. Zaten bir sürü borca harca soktular beni. Öde öde bitmiyor. Bozdurur borcumu kapatırım.

Öyle çirkefleşeceklerse ben de altınlarını vermem. Zaten bir sürü borca harca soktular beni. Öde öde bitmiyor. Bozdurur borcumu kapatırım.
Düğünde takılanlar gelinin ama nişanda kime ne taktıldıysa onlarmış hakkı.
Bir an önce en hasarsız biçimde üstesinden gelirsin inşAllah bunların.

Eklentiler

• IMG_6330.jpeg
    IMG_6330.jpeg
    576,2 KB · Görüntüleme: 33
Yok yok sen bohçalar ve altınlar ne var ne yok hepsini tek tek videoya çektirip evden çıkışını onlara teslim edilişini vs kayıt altına aldır, her şeyi ver gitsin, şaka maka nişanda takılanlar, nişan bohçası adı altında verilen hediyeler kanunen emanet ve geri istenmesiyle alakalı kanun maddesi bile var, bozdurursan haksız konuma düşersin üstelik millete yaptıkları yapacakları dedikoduları haklı çıkarırsın, bunlarla 3-5 parça altın için muhatap olmaya gerek var mı?
Borç ödenir, senden çıkan parayı başının gözünün sadakası gibi düşün.

Yok, kanunen nişan takıları evlilik vaadi gerekçesi olarak yapılır ve bu gerçekleşmez ise geri iade edilir.
Vercen el mahkum, aman ver zaten o mıymıntıların malından hayır gelmez.

Eski konularına bakayım dedim o kadar mesaj girmişsin ki neden bu duruma gelinmiş anlayamadım burhan 😊
Ancak çok sevmediğin, her gördüğünde kalbini güm güm ettirmeyen bir adam için bu kadar sorun, sorunlu aileyi çekmek, hatta evlenmek ızdırap olurdu. Kimin bitirdiği önemli değil. Acı çekiyorsan da çek kurtul. Bu adamdan yılın dolmadan tiksintiyle kaçardın zaten. Annen kısa ve öz konuşup halletsin. Daha muhattap olma bu ergenlerle. Engellemek nedir ya 😄

Anam ne bohçaymış bohçaya ne koyuyorsunuz Allah aşkına bu kadar kıymetli?
Altınları da gelip alıversinler bir daha ne göreceksin meymenetsizleri.
Bohça denilen şey lafın gelişi yahu😂
Elbette o kıyafet zart zurt da verilir ama bunun istemesi bileziği yüzüğü nişan takısı var, bohça denilen şey asıl takıdır.

3 valiz getirdiler bir de biz de aynısını yapacağız diye imanımız gevredi borca morca girdim. Şimdi adamdan gidip paramı istesem yok dicek. Vermicek

Bohça denilen şey lafın gelişi yahu😂
Elbette o kıyafet zart zurt da verilir ama bunun istemesi bileziği yüzüğü nişan takısı var, bohça denilen şey asıl takıdır.

En temizi nişanda kim ne taktıysa nişandan sonra al kardeş sende kalsın nolur nolmaz demek lazım o zaman 🤔

3 valiz getirdiler bir de biz de aynısını yapacağız diye imanımız gevredi borca morca girdim. Şimdi adamdan gidip paramı istesem yok dicek. Vermicek
Ne getirdiler 3 valiz? İnş altın değildir 🤔

İşte bana bu yüzden saçma geliyor adet adı altında karşılıklı bohça vermek, bohçaya koyulan her şeye gidip para veriyorsun, bir de esnaf da anlıyor he seni bir çeviriyorlar aa bir bakıyorsun cebinden dünya para gitmiş, o parayla sevap işlesen daha makbule geçer sonra nişan atma olursa bohçam da bohçam diye lafı ediliyor, sevmiyorum bu adetleri, yapmayın bohça falan evlenecekseniz dümdüz evlenin geçin.

İşte bana bu yüzden saçma geliyor adet adı altında karşılıklı bohça vermek, bohçaya koyulan her şeye gidip para veriyorsun, bir de esnaf da anlıyor he seni bir çeviriyorlar aa bir bakıyorsun cebinden dünya para gitmiş, o parayla sevap işlesen daha makbule geçer sonra nişan atma olursa bohçam da bohçam diye lafı ediliyor, sevmiyorum bu adetleri, yapmayın bohça falan evlenecekseniz dümdüz evlenin geçin.
Vallahi abla ben teyzemin kızınınkini hatırlıyorum öyle bohça falan olmadı, damadın ailesi ne istersen alalım dedi benim kuzenim de makyaj malzemesi almıştı 🤣 o da geri verilmez napacak damadın babası makyaj yapacak değil ya 🤣 en temizi bu bence 🥹

En temizi nişanda kim ne taktıysa nişandan sonra al kardeş sende kalsın nolur nolmaz demek lazım o zaman 🤔

Ne getirdiler 3 valiz? İnş altın değildir 🤔
Develer eşliğinde 3 sanduka mücevherat getirmişler, kayısı zengini aile tabi.

Zibil. Ne olacak
Ya o çula çaputa jaz yapacak insanlarsa zaten sen iyi kurtulmuşsun bunlardan. Bence şükret. Bu saatten sonra barışırsan artık sınırları zorlamak olur. Sana kurtulma şansı verildi bari bunu Allah’ın hikmeti/evrenin işareti olarak değerlendir ve hiç kim bohçayı önce vermiş, kim kimi terk etmiş hırslarına girme.
O hırslar insana sadece zarar verir kâr getirmez.

Vallahi abla ben teyzemin kızınınkini hatırlıyorum öyle bohça falan olmadı, damadın ailesi ne istersen alalım dedi benim kuzenim de makyaj malzemesi almıştı 🤣 o da geri verilmez napacak damadın babası makyaj yapacak değil ya 🤣 en temizi bu bence 🥹
Yahu bana sepet bile yapıldı, tutturdular bir sepet sepet, o neymiş buyrun dedik.
En yakın akraba ve çekirdek aile geliyor, koca bir sepet içerisinde bir sürü erzak, et tavuk pazarlık zart zurt ajsjsjsjsj😂
Bunun yanında yine gelenler altın takıyor kıza.
Tövbe yarabbim ömrümde de zerzevat alındığını bir kendimde gördüm.

Biz de bohça yapmadık da yaptırmadık da, salon tut nişan yap gibi şeylere de girmedik, ki zaten benim annem öleli çok olmamıştı, damadın da anneannesi çok hastaydı dünürüm hasta annesine bakıyordu memleketinde, çocuklar yüzük takmak istiyor diye hasta annesini kardeşine emanet edip geldi kadıncağız, çocuklar da salon malon istemeyince aile arasında söz nişan hepsi bir arada olsun biz yemeğe çıkar kutlarız dediler aile arasında yaptık bitti, hiç kasmaya gerek yok maksat huzurlu sevgi dolu bir yuva kurulsun, bence bu adetler fuzuli sonra insana sıkıntı oluyor böyle, Nickyokkk kim bilir ne kadar borca girdi, ne kadar kötü olurlarsa olsunlar karşı taraf da elini cebine attı masraf yaptı, şimdi de olaylar çirkinleşince o harcamaların lafı da edilecek ister istemez, ki para muhabbetini de hiç sevmem, diğer konularda çok üzerime gelmedikleri sürece sakin kalmaya çalışırım belki ama para mevzusu olunca banknotları kıvırıp kıvırıp noktasına gelirim kesin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X