Olaylar. Haklıydınız ve Bitti..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Burhan Burhanitto

🧿İt ürür, kervan işinde gücünde 🧿
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2022
11.875
53.331
Arkadaşlar dün görüşmüştük ailesiye ve barışmayı düşündüğümü biliyordunuz. Ben bu olaylar yaşandığı zaman o kuzenine dert yanmıştım. Balayından tutun da aldıkları eşyalara kadar ağzıma geleni söylemiştim. O kuzeni de bugün yememiş içmemiş yetiştirmiş. Nişanlım beni aradı. Bizi rezil etmişsin. Her şeyi aktarmışsın. Seninle aramızda hiç sır olmayacak demek ki. Herşeyi herkese söylemişsin ailene söylesen neyse bizi rezil ettin. Ailemin sana ne kötülüğü vardı gibisinden söylendi. En sonunda ben düğünü ertelemek istiyorum düşüneceğim dedi. Ben de sen kimsin de böyle şeyler söyleyebilirsin. Siz sebep oldunuz konuşacak kimsem yoktu bir anlık boslukla anlattım dedim.
Bu arada kız beni engellemiş. Daha sabah aradı halbuki, davetiyenizi bastırdım dedi.
Nasıl böyle iki yüzlülük, kızın da yaşı var 32, 33. Yani velhasıl kendi kendine bitti.

Arkadaşlar dün görüşmüştük ailesiye ve barışmayı düşündüğümü biliyordunuz. Ben bu olaylar yaşandığı zaman o kuzenine dert yanmıştım. Balayından tutun da aldıkları eşyalara kadar ağzıma geleni söylemiştim. O kuzeni de bugün yememiş içmemiş yetiştirmiş. Nişanlım beni aradı. Bizi rezil etmişsin. Her şeyi aktarmışsın. Seninle aramızda hiç sır olmayacak demek ki. Herşeyi herkese söylemişsin ailene söylesen neyse bizi rezil ettin. Ailemin sana ne kötülüğü vardı gibisinden söylendi. En sonunda ben düğünü ertelemek istiyorum düşüneceğim dedi. Ben de sen kimsin de böyle şeyler söyleyebilirsin. Siz sebep oldunuz konuşacak kimsem yoktu bir anlık boslukla anlattım dedim.
Bu arada kız beni engellemiş. Daha sabah aradı halbuki, davetiyenizi bastırdım dedi.
Nasıl böyle iki yüzlülük, kızın da yaşı var 32, 33. Yani velhasıl kendi kendine bitti.
Şu yönden iyi olmuş ya konuşsam düzelir miydi soru işareti kalmadı kafanda. Konuşsan da alttan da alsan bunlar sana dirlik vermeyeceklermiş.
Her haltı yapıp gizli kalmasını isteyip beni rezil ettin demek de nedir?
Toplumdan utanacakları şeyleri sana yaparken normal ama elalem duyunca niye rezil oluyormuş beyfendi ve ailesi.
Kuzen de ayrı fantastik senden laf almaya gelmiş ve başarmış

Şu yönden iyi olmuş ya konuşsam düzelir miydi soru işareti kalmadı kafanda. Konuşsan da alttan da alsan bunlar sana dirlik vermeyeceklermiş.
Her haltı yapıp gizli kalmasını isteyip beni rezil ettin demek de nedir?
Ablası ve abisi beyaz eşyalarımızı almıştı onu bile demişsin dedi

Arkadaşlar dün görüşmüştük ailesiye ve barışmayı düşündüğümü biliyordunuz. Ben bu olaylar yaşandığı zaman o kuzenine dert yanmıştım. Balayından tutun da aldıkları eşyalara kadar ağzıma geleni söylemiştim. O kuzeni de bugün yememiş içmemiş yetiştirmiş. Eski nişanlım beni aradı. Bizi rezil etmişsin. Her şeyi aktarmışsın. Seninle aramızda hiç sır olmayacak demek ki. Herşeyi herkese söylemişsin ailene söylesen neyse bizi rezil ettin. Ailemin sana ne kötülüğü vardı gibisinden söylendi. En sonunda ben düğünü ertelemek istiyorum düşüneceğim dedi. Ben de sen kimsin de böyle şeyler söyleyebilirsin. Siz sebep oldunuz konuşacak kimsem yoktu bir anlık boslukla anlattım dedim.

Evet senin o kuzene ne var ne yok anlatman hata olmuş ama şu an için bu konuda yapacak bir şey yok.

Ayrıca kuzen her ne kadar o aileyi sevmese de o aileden biri. O yüzden hemen laf taşımasına şaşırmadım.

Sen bitti diyorsun da ex nişanlı kendi kendine düğün erteleme kararı almış. " Seninle evlenmek istemiyorum. Bitti bu iş " diye açıkça dedin mi?

Evet senin o kuzene ne var ne yok anlatman hata olmuş ama şu an için bu konuda yapacak bir şey yok.

Ayrıca kuzen her ne kadar o aileyi sevmese de o aileden biri. O yüzden hemen laf taşımasına şaşırmadım.

Sen bitti diyorsun da ex nişanlı kendi kendine düğün erteleme kararı almış. " Seninle evlenmek istemiyorum. Bitti bu iş " diye açıkça dedin mi?
Evet dedim.

Bide ben gelirler eşyamıza bunu biz aldık derler demiştim onu bile yetiştirmiş. Maşallah ağzım da hiç durmamış 😂

Beybi üzülme, kafanda ya konuşsam böyle olur muydu diye bir şey kalmadı. Senden dolayı da değil açıkcası kendileri 40 hata yaptı, senin yaşanan doğru olayları anlatma gafletin mi kabahat olmuş tepene çıktı hemen en basit şeyde. Niye böyle yaptın keşke anlatmasaydın içimizdeki olay dağılmasın elaleme laf vermeyelim diyebilirdi. Bu çocuğun davranış uslup ve yaklaşımı hep hatalı

İyi o zaman. Aslında her şeyi kuzene anlatman bir bakıma iyi olmuş. Çünkü ex nişanlı ve ailesi " kız her şeyi anlatmış, bizi daha fazla rezil etmesin, nişanın bozulması iyi oldu" diye düşünürler muhtemelen. Bir daha barışmaya,konuşmaya gelmezler.

Ha olur da senin dedikodunu yaparlarsa bir yaparlar, iki yaparlar, sonra unutup giderler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X