olay topic sonunda açıldı! hadi gelin

yav egemcim tatlımcım geç oraları onları tv de de görüyoz sonrasını karanlık kaplıyo

tabii eşiniz hevesli ,siz korkak aç karnınızı doyurdunuzzzzzzzzz

sonra saçınızdaki takılı yüzlerce tokayı çıkarttınızzzzzzzzzzz

aaaa direk seyedıyonuzz yaaa yeteeeerrrr :roflol:
fenalık bastı beee o zaman bıle bu kadar bekleyemezdım beeeen töbeee :roflol:

sonra saçınızdaki takılı yüzlerce tokayı çıkarttınızzzzzzzzzzz

ayy onları cıkarmak delı etmıstı benııı sız sız olun kolay takılan bırsey bulun yoksa onları sokene kadar adam baska karıya kacıverır vallaaa :roflol:

evet o kadar heycanlan dinliyorum o kadar iştahlı anlatıyon ki egem cim canımcım anlatamam

sonraaaaaaaaaaaa

Ergenlik çağında bir kadının her iki yumurtalığında toplam 400.000 tane yumurta vardır. Bu kadın her ay adet görerek yaklaşık 400 defa yumurtlar ve yumurtaların bitmesinden sonra menopoza girer. Ortalama bir hesapla her ay yaklaşık 1000 civarında yumurtanın gelişme aşamalarında kaybolduğunu, ancak bunlardan her ay birinin yumurtlama ile döllenmeye hazır hale geldiğini söyleyebiliriz. Döllenmeye hazır hale gelen bu yumurtaya olgun yumurta denir.

Yumurtanın olgunlaşması adet görme ile başlar ve adetin başlangıcında gözle görülemeyecek kadar küçük olan yumurta adetin başlangıcından 14 gün sonra 2 cm çaplı kocaman bir yumurta halini almıştır.

Olgun dişi yumurta hücresi (ovum) ile erkek tohum hücresinin (sperm) birleşmesine döllenme denir. Döllenme tüpte (yumurtalık kanalı) olur. Döllenme teorik olarak gebeliğin başlangıcı kabul edilir. Cinsel ilişki sırasında hazneye dökülen spermler, uterus (rahim) içine doğru ilerler, uterustan fallop tüplerine (yumurtalık kanalı) geçerler. Bu sırada ovulasyon (yumurtlama) ile over (yumurtalık) dışına atılan dişi yumurta hücresi, fallop tüplerinin saçakları tarafından tüp içine alınır. Yumurtalık kanalında kadar ulaşabilen milyonlarca spermden biri karşılaştığı ve tüm haşmeti ile onu bekleyen yumurtayı döller.
Bu aşamada döllenen yumurtanın yumurtalık kanallarındaki seyahati başlar. Döllenen yumurta yumurtalık kanallarının minik tüysü çıkıntılarının hareketi ile rahime kadar taşınır. Bu taşınmayı tamamlayamayan döllenmiş yumurta yumurtalık kanalları içine yuvalanırsa buna dış gebelik denir. Yumurtalık kanalları gebeliğin gelişip büyümesine elverişli olmadığından genellikle ameliyat ile sonuçlanan sorunlara neden olacaktır.

Rahim iç tabakası her ay adet kanaması ile dökülen ve sonra tekrar yumurtalık hormonlarının etkisi ile kalınlaşan değişken bir vücut kısmıdır. Yumurtalıkta az önce bahsettiğimiz 14 günlük yumurta gelişimi sırasında yumurtadan salgılanan östrojen hormonu rahim iç tabakasını kalınlaştırmış, kan dolaşımını hızlandırarak gebelik oluştuğunda bebeğin büyümesi için gerekli olan kanın buraya ulaşımını sağlamıştır. Yumurtlama olayı ile yumurtalıkta kalan yumurta kalıntısı da boş durmaz ve progesteron hormonu salgılar. Progesteron hormonunun gebelik için en yararlı etkisi rahim iç tabakasının bebek yuvalanana kadar beslenmesini sağlayan salgılar yaptırmasıdır. Hormonların etkisiyle döllenmiş yumurtanın yerleşmesine uygun hale gelen endometriuma (rahim iç tabakası) yerleşir (implantasyon). Zigottan (döllenmiş yumurta hücresi), bebek ve plasenta (eş) gelişir.

ALINTIDIR..............

eeeeeee sonraaa yav bıldıgım haldee merak bastıı heee.. delikafadulden
bu garıbanlara yazık degıl mı egemm.. :roflol:
bıraz hızı artır canım yaavv .... kaydirigubbakcemile

Işte bebek böyle oluşuyor

delikafaduldenkızlar ben düğünümde çok kötü grip olmuştum haziranın ortasında eee kınada o kadar çok oynarsan terli terli bide düğünde hiç oturmazsan düğünün sonunda ayakta duramadım eve girer girmez eşime ilk söylediğim canım ben duş alıp yatıcam vede öle oldu:lepi::dance::dance:

ya egem biz tıbbı veya teknik dilini istemiyoz, edepsiz ve romantik olanı istiyoz kuzzzuuuuumm

delikafaduldenhihoyyythihoyyyt:jeyyar:

bu ne yaaa Allah seniiii bırsey cıkacakk sandııkk klava:
çekilin ben anlatıyoruum kardesıımm

şimdi bacılar ve egldınız gelınlıgınızı ya beraber yada yalınuz cıkardınız.. sonra yatagın ıcıne gırıp cadırı kurdunuzzzzz...
ama o cadırı nasıl kurcagınız sıze kalmısss... neylen kurarsınız bılmeeemm..
:roflol::roflol:
ay hıc gulecegım yoktuu...
bakın ban gelırse benı kurtaracaksınız ona goree
sonra bırbırınıze bır kac yavrım cicim...
Ayh utanıyom fılan...

Eeeeeeeee ne yapayım sürekli bebek nasıl oluyor diyordunuz bende anlattım

buda facia olmuş adama be canım, valla büyük konuşmayam ama o dursa ben durmam o gece, o kadar bekliyom gün sayıyom tek tek
neyse susam ben yoksa zapıklığımı herkes annayacak lülülülülülü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…