olay topic sonunda açıldı! hadi gelin

anam sızde armut pıs agzıma dus..:dilcikar:
azıcık caba gosterın..:jeyyar:kaydirigubbakcemile3

ya ablaaa sıfırdan olmuyo nie anlamıyon. utanıyok. paylaş bizle tecrübe olsun mahcup olmayalım büyük gün :CüvCüv:

6 ay 3 gün çooookkk.
hem tezkere değil düğün günü. ben nişanlıyım daha :eek:
utanıyorum sormayın :eek:

senin için değil kız nişanlın için tezkerekaydirigubbakcemile3
bu utanmış halinmi bacım
eniştenin işi var senlekaydirigubbakcemile3​

seli bırı durdursun coştu...ya kızım sız evlılık tarıhını öne alsanız deyyom ben....

diyene baka hele.
sen habersiz irna ablanın oğluylan evlen, bide bieyden anlamıyormuş gibi gel burda tecrübe dilen. asıl tecrübe sende kuzum sende :mymeka:

senin için değil kız nişanlın için tezkerekaydirigubbakcemile3
bu utanmış halinmi bacım
eniştenin işi var senlekaydirigubbakcemile3​

anladım o iş tezkereylen mi oluyo kafamçokkarıştı

bırde teskeremı var eeeeeeeeee bu işin dıger adı mıllı degılmıydı...

tezkere milli ne kadar ülke içine girdiniz beee

kıslar her şerbet kendine hastır her düğün geceside kendine hastır benim yaşadığımla bir başkasının yaşadığı aynı olmaz ..

ama hemen hemen her düğünde klişe olmuş düğün sonrası adetleri vardır

1 - gelin konuşmaz duvağı açık durmaz : çünkü damadın geline görümlük vermesi icab eder gelinde böyle nazlanır eğer konuşursa yada duvağını açarsa görümlüğü kaybeder kaydirigubbakcemile3

2- gelinin ağzına bal verilir : tatlı dilli olsun diyeymiş ama ortak bir şerbet içilio oda sanırım kuvvet için afrodizyak bitkiler felen vardı bizimkinde :eek:

3- kız evinden gelinle damada yemek gelir dört başı mamur damat bahşiş verir getirenekaydirigubbakcemile5

4- gelinin yanına tecrübeli sadıçlar verilir ki yatağı düzeltir geline sonrası hakkında bilgi verirler misal abdest alınması olay öncesi namaz kılınması ve dilekte bulunması gerektiğini anlatırlar:nazar:

5- bunlar benim hatırladıklarım
ama diğer konuda bir bilgi veremiyecem çünkü usturubu yokki konu içeriği itibari ile +18lik banlatmayın beni

oldumu gariii sengözlerimebaksanab

vavvvvv ezel harik aoldu bunlar. peki görümlüğü kaça açtın sen, kaç altın

çok klasik olur aç biraz daha aç sositososito

iyide selcim hem konuyu kilitletmeyin banlanmayın dikkat edin lütfen diye ricada bulun sonrada aç konuyu de olarmı gıııs bu ne perhiz ne lahana tuşusu oliiy hihoyyyt

işte turşu lahana turşusu bende anlamadım.
bide bu şerbet etki ediyo mu onu annat

vavvvvv ezel harik aoldu bunlar. peki görümlüğü kaça açtın sen, kaç altın

kıs sel varya benim sadıçlar pek bi heyecanlıydılar bende acip tecrübesizdim o kaa çok konuştumki damat bey yüz görümlüğünü kaçırdın dedi kaydirigubbakcemile
bende öyleemiiiii peki o zaman sana eyi geceler dedim sora beşi bir yerde aldım dermişim kaydirigubbakcemile3 yok annem hani o 3le 1 diye bir laf var ya söletme delüüü işte ondan neyim aldım kaydirigubbakcemile3

işte turşu lahana turşusu bende anlamadım.
bide bu şerbet etki ediyo mu onu annat

şerbet işe yarıomu valla gelin kısmına kazanla içirsen nafile heyecandan bide başıma ne gelcek ne biliiim valla vız tırıs olayı yane :nazar:
ama damada ii geliyordur herhal hiç sormadım:uhm:
ama şerbet aynı lohusa şerbeti gibindi kıpkırmızı mis kokulu sadece açlığımı bastırdı kaydirigubbakcemile5

Ben siliyim artık, merak edenler detayları öğrendi nasıl olsa yerimseniben

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben anlatıyım da arkadan hikayeler devam etsin bari :smiley-cool:
Düğün içkili ve yemekliydi, biz de bayılana kadar içtik nerdeyse, takı merasimi de 1.5 saat falan sürdü galiba çook kalabalıktı, bir de yaz günü.. Yani düğün bitti ben bittim, babam içki içmez pek, o gece içince kafayı buldu düğünden sonra ısrarla eve bekliyor, ben gidemem dedim o kadar yogunum ki.
Neyse eve girdik ben üstümü çıkarmaya başlamışmıydım bilmiyorum, başladım ağlamaya, damat bey'i terslemeye, kafamızda güzel zaten. O çıktı odadan ben gelindiği çıkardım, geceliğimi giydim yattım yatağa, ağlaya ağlaya içim geçmiş. Sonra uyandım baktım yanımda kimse yok, kalktım baktım salonda yerde yatıyor, bildiğiniz halının üstünde. Uyandırdım artık, imam nikahı ve gerdek gecesi önceden savılmıştı ama yine de evliliğin ilk günü, kavgalı başlamayalım deyip görevimizi yerine getirmiştik :roflol:

Şimdi geçmişe bakınca.. Sonu başından belliymiş diyorum yaa. Nitekim 2 sene sonra boşandık yerimseniben

hıımmmCADIARZU
yani içip içip sızıpta adamı yataktan kovmicez, bide ayrı yatmicaz. ilk gece mutlaka olmalı diyossunnn :nazar:

X