Okullar :(

peri3032

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2020
355
135
Arkadaşlar merhaba öncelikle biliyorsunuz malum gündem konusu okullar ben bu sene sınava hazırlanacağım o yüzden çok önemli özel okula kayıt yaptıracaktım fakat her kafadan bir ses var okul açılıp 15 gün sonda kapanacak diyorlar ve ben o parayı online eğitime vermek istemiyorum çok vermsiz geçiyor çünkü ailem onun yerine özel ders alalım diyorlar ama bazıları da açılacak ve kapanmayacak diyorlar aklımdaki fikir ilk başta bir devlet okuluna yazılıp 1 ay kadar duruma bakmak ondan sonra gidişata göre özele geçmek çünkü devletten özele geçmek kolay oluyor ama özelden devlete zor diye duydum. Okulların durumu açılıp kapanmama ile ilgili fikri olanlar yazabilir mi lütfen ? Sizce mantıklı mı fikir verirseniz çok sevinirim çok stresleniyorum sınav zamanım her şey belirsiz.

Yani bakanlığın karar vereceği bir konuda burada size nasıl bir akıl verilebilir ki ? Dün zaten herkes birbirine girdi bu yüzden

Bekleyin bakanlığın açıklamasını

YOK un kesin bir karari yok online egitim olacak gibi. Kaldi ki tez ogrencilerimiz okula geliyor onlara online egitim verilmiyor.
Boyle bir durum da ne diyelim ki?
Bence siz hayallerinizin yolunu cizin.

Özel üniversitede hocayım. Şu anda belirsiz. Yök en son derslerin en fazla yüzde 40ı online olabilir dedi. Biz de her dönem için 1 veya 2 dersi online kalanını okulda yüz yüze işleyeveğiz. Ama vakalar artıyor. Yök kararı ddğişebilir, bunu kimse kestiremez.

devlet okulu + internet özellikle youtubedaki kanallarla başla bence. baktın okullar kapanmadı düzenli gidiyorsun ama eksiklerin var özel ders alırsın. kapandı diyelim ki evde yeterli motivasyonu sağlayamayacaksın yine özel ders alırsın. özel okula bir dünya para verip bi de online derslerde sıkıntı çekersen özel ders almakta sıkıntı yaşayabilirsin maddi olarak.

Ben düzenli olarak açılacağını düşünmüyorum gidişat öyle gösteriyor maalesef.Bakın bir araya gelmeler artınca vaka sayısı artıyor.Ve tekrar kısıtlamalar gündeme gelmeye başladı.Birde yaz ayındayız genelde açık havada toplanılıyor.Havalar soğuduğunda herkes kapalı ortamlara geçmeye başlayınca ne olacak sizce.Şu ankinden farklı bir durum olmayacak vakalar artış gösterecek.Birde okul ortamını düşünün çok zor .Taki tedavisi bulunana dek dikkat edeceğiz yapacak başka birşey yok.Özel ders tavsiyem .

online eğitimden verim alamamak kişilerle alakalı bence bu işin içinde olanlardan da aynı şeyi duyuyorum , çevremde çok öğretmen var yakın akrabalarımdan da çok var,özel okulda öğretmen olan mesela, online derse surekli devam eden öğrencileri universite sınavında dereceye oynamış,çok iyi yerler kazanıyorlar, ama devam etmeyenler zaten okulun arka sıralarında ders işlemeye gönlu olmayanlardı diyor.

Öncelikle senin yaşında bunu dert etmeyi takdir ettim.
Devlete devam ederdim, özel ders alırdım.
Yolun açık olsun.

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim tabi ki açıklama yapılmadan hiçbir şey bilemeyiz ama en azından fikir alışverişi yapabiliyoruz :) umarım çabuk geçer bu zamanlar

kardeşim özeldeydi ve para çöpe gitti.şu an özele yazılmak mantıklı değil.özel ders alırsın devlete yazıl.benimki de devletten özele geçti son 2 senesinde, parayı bastıranı alıyolar yani özel bi şey istemiyolar özele geçmek için.ortalığın düzelmesine daha var, aşı gelecek de herkes olacak da ohooo.

Valla ben son sene madem acik liseye kaydolur dershane ve ozel ders ilerlerdim.onemli olan sinavi kazanmak su durumda
Ne olacagi belirsiz.

Özel ders her zaman daha iyidir. Birebir soru sorar, anlamadığınız yerleri anlayana kadar dinleyebilirsiniz. Yerinizde olsam özel okula gitmem. Özel derse yönelirim.

Özeller 17sinde açılacak fakat o hafta o ilin vaka sayılarına göre açılmayabilir dendi en son. eğer açılırsa sınıf mevcudu azlığı öğretmenlerin ilgisi dezenfeksiyon gibi artıları var. 1hafta daha bekleyin madem açılmazsa devletten devam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…