Oksapar 4000 mg igne

Bahar64

🕊🕊
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2021
254
88
27
Merhaba kızlar ben 14 haftalik hamileyim.Oksapar 4000 mg igne kullanıyorum her kullanip da cikardigim vuruldugu yer iki üc damla kaniyo bu normal mi kullananlar bilgisi olanlar cevap verin lütfen..Cok endiseleniyorum.

Evet canım maalesef doğru bende kullanıyorum hatta top gibi oluyor karnım bazen vurduğum yer ve karnım mosmor oldu şimdiden

Merhaba kızlar ben 14 haftalik hamileyim.Oksapar 4000 mg igne kullanıyorum her kullanip da cikardigim vuruldugu yer iki üc damla kaniyo bu normal mi kullananlar bilgisi olanlar cevap verin lütfen..Cok endiseleniyorum.
Öncelikle geçmiş olsun doktorum bana iğne karnın yağ dokusuna gelmezse morarır ağrı olur demişti gerçekten de bazen ete denk geliyor sanırım hem çok ağrıyor hemde morarıyor kan bende de oluyor olmasıda normal bence iğne giriyor sonuçta 😊

Hayır normal değil yanlış vuruyorsunuz her seferinde kanamaması lazım,bir hemşireye gidin o size tekrar göstersin 🙋🏻‍♀️

Kuzum kanayabilir ama doğru yere yaptığına emin olmakta fayda var. Karın bölgesine yapıyorsan mesela göbek deliği çevresine en az 4 parmak uzaklıkta vurman gerek. Kola yapıyorsan omuz başından bir karış kadar aşağıda vurulması gerek. Bacaktan yapıyorsan dizden bir karış yukarıya, kasıktan bir karış aşağıya vurman gerek. Doğru yere uyguluyorsan problem değil sadece doğru yer olduğundan emin ol. Bir de iğneyi çıkarttıktan sonra 1 dk iyice bastır. Bu morarıp sertleşmesini de engelleyecektir

X