Oks!

216... ve 215.. diye ayrı ayrı iki puan yazmışlar bi yakınıma..Bu puan iyi mi, kötü mü? Pek anlayamadım ben. Hangisi daha önemli? Bilen varsa acillll:KK43: cevap bekliyorum.

216... ve 215.. diye ayrı ayrı iki puan yazmışlar bi yakınıma..Bu puan iyi mi, kötü mü? Pek anlayamadım ben. Hangisi daha önemli? Bilen varsa acillll:KK43: cevap bekliyorum.

tm ve mf puanı ve bu puanlar çok kötü senağlama
hiçbiryer olmaz bu puanlarla

Yani (normal) bir düz liseye mi gidebilir ancak?
Bir de en az kaç olmalı iyi bir yere gidebilmek için?

bu sene müthiş bir başarı var sorular ilkokul düzeyinde :kahve:
bu puan çok iç karartıcı açıkcası
ama kanaatimce 400+ puanla ancak bi anadolu lisesi
düz liseye gelince evet gidebilir sanırım :icecream:

Anladım. İlgilendiğin için teşekkür ederim.
Tercih yapmamasını söyleyeceğim ona. Başka çare yok çünkü.

Asi Naz size tavsiyem meslek lisesine yönlendirmeniz.Ve tercihlerinide meslek lisesi programına göre yapsın. Bilen biriyle meslek lisesi olabilir.İleride öss dede seçiceği mesleğin yükseğini okuyabilir ek kontenjan haklarıda var meslek lisesinde okudugu için . Başarılar.

Benim kardeşimin puanını hesaplıyoruz m.e.b sayfasında 216 ve 215 çıkıyor birtane dershanenin sayfasından hesaplıyoruz 301 ve 294 çıkıyor bunu nasıl çözebilirim bana yardımcı olabilirmisiniz

Benim kardeşimin oks sonuçları 216 ve 215 ama biz bir dershanenin sitesinden aynı şekilde hesaplıyoruz fakat 301 ve 294 çıkıyor bu konuda bilgisi olan bana yardım edebilirmi??:bbo:

Benim kardeşimin oks sonuçları 216 ve 215 ama biz bir dershanenin sitesinden aynı şekilde hesaplıyoruz fakat 301 ve 294 çıkıyor bu konuda bilgisi olan bana yardım edebilirmi??:bbo:

okul puanı düşüktür o yüzden puanıda otamatikman düşer :smiley-cool:
hep ben cevaplıyorum çok bilmiş gibi kafamçokkarıştı

okul puanı düşüktür o yüzden puanıda otamatikman düşer :smiley-cool:
hep ben cevaplıyorum çok bilmiş gibi kafamçokkarıştı

Sağolun,ilgilendiğiniz içinşutarafagittiAma sizce okul puanı neden düşer?Oks puanını nasıl etkiliyor?

Asi naz aldıgı oks puanına okul puanı ekli. Başka hiç birşey eklenmicek. Geçen yılın puanlarına bakın ve ona göre tercihte bulunun anadolu lisesi olmaz ama meslek anadolu liselerini tercih edebilirsnz

kızlar kardeşim 350 puan almış nasıl sizce bir şey olur mu bu puanla?

Benim de bu konuyla alakalı bitlgim yoktu; ama sonra bir araştırdım puanları. 350 puan iyi bir puan. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitesinden puanlara bakabilirsiniz.

X