Ogretmenin cocuguma bağırması

melek karman

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2022
198
62
28
İyi günler arkadaşlar. Çocuğumu Yarım günlük özel kreşe verdim. İlk hafta zorladı sonra alıştı ama bu hafta tekrar baştan okula gitmek istemedi. Bugün okul çıkışı günün nasıl geçti diye sorduğumda. Hiç iyi geçmedi dedi neden diye sordum Öğretmenim bana bağırdı dedi. Bende neden bağırdı yaramazlık mi yaptın dedim. Arkadaşımın tokasini aldım. Bakmak istedim dedi. Bu konuyu arkadaşıma anlattım öğretmenle konuşsam mı diye. Arkadaşım olabilir bagirabilir kaç tane çocukla uğraşıyor. Yeri geliyor bizde bağırıyoruz dedi. Konuşmalı miyim öğretmenle siz ne düşünüyosunuz bu konuda

Bağıramaz.
Tahammülü yoksa, çocuklarla baş edemiyorsa işi bıraksın.
Kimse zorla çalıştırmıyor.
Çocukları seven, tahammül seviyesi yüksek iş arayan bir çok öğretmen vardır.
Bende sizin gibi düşünüyorum. Arkadaşımın dedikleri beni ikileme düşürdü. Çok şaşırdım. Yani yarın birgun vursa o.kadar çocukla uğraşıyor olabilir mi diceksin dedim. Ama anlamak istemiyor

Şimdi olayı bilmiyorsunuz. Çocuklar az biraz yüksek sesi dahi bağırmak olarak algılayabiliyor. Her yüksek ses bağırma değil. Belki çocuğunuz sert bir şekilde tokayı arkadaşının saçından çekti öğretmen o an refleks olarak tepki verdi. Konuşun bence öğretmenle olay neymiş öğrenin.

Arkadasin tokasini aldi diye kres ogretmeni bağırmaz, paylasmayi ogretici / destekleyici bir konusma yapar guleryuzle.

Benim kizimda yeni krese basladi, bazen kizimin tokalari baska cocuklara gidiyor, baska kizlarin tokalari bize geliyor vs ama illaki bir toka olayi yasiyoruz, ben bunu anlayamadigim icin (cunku kizim duzgunce anlatamadi) ogretmenine telefon edip sordum, durumu anlatti, paylasmayi ogretmek icin boyle ufak tefek değişimleri tesvik ediyoruz dedi.

Siz olayin dogrusunu bir de ogretmenle konusun, 3 yas olaylari cok da dogru anlatamamis olabilir cunku, ama bagirdiysa da ogretmeni sikayet edin, yapamaz boyle birsey.

Şimdi olayı bilmiyorsunuz. Çocuklar az biraz yüksek sesi dahi bağırmak olarak algılayabiliyor. Her yüksek ses bağırma değil. Belki çocuğunuz sert bir şekilde tokayı arkadaşının saçından çekti öğretmen o an refleks olarak tepki verdi. Konuşun bence öğretmenle olay neymiş öğrenin.
Evet bu da olabilir tabiki. Gidip öğretmenin yakasına yapismam nasıl bağırırsın diye. Ama nedenini nicinini tabiki sorucam

Arkadasinin tokasini nasil aldigi karsidaki cocugun caninin yanip yanmadigi izinsiz dokunup dokunmadigi ile ilgilenmelisiniz, cocuk anlatmis siz ikna olmussunuz sorun burada
İkna olmadım. Tabiki sordum. İzinsiz alamayacağını soyledim ama. Tutunki izinsiz aldi. Ben oraya eğitim alsın diye gönderiyorum çocuğumu ve istemeyerek gidiyor zaten yinede bağırması doğru mu

İyi günler arkadaşlar. Çocuğumu Yarım günlük özel kreşe verdim. İlk hafta zorladı sonra alıştı ama bu hafta tekrar baştan okula gitmek istemedi. Bugün okul çıkışı günün nasıl geçti diye sorduğumda. Hiç iyi geçmedi dedi neden diye sordum Öğretmenim bana bağırdı dedi. Bende neden bağırdı yaramazlık mi yaptın dedim. Arkadaşımın tokasini aldım. Bakmak istedim dedi. Bu konuyu arkadaşıma anlattım öğretmenle konuşsam mı diye. Arkadaşım olabilir bagirabilir kaç tane çocukla uğraşıyor. Yeri geliyor bizde bağırıyoruz dedi. Konuşmalı miyim öğretmenle siz ne düşünüyosunuz bu konuda
Sesimizi duyurmak için yükseltsek bile (ki sınıfın içindeki gürültüyü tahmin edersiniz) çocuklar bağırma olarak algılayabiliyor zaman zaman. Bağırmıştır bağırmamıştır diyemem ancak sürekliliği olan bir durum değilse çok üstünde durmamak gerek. Bu kadar pamuklara sararak çocuk yetiştirilmez bana kalırsa.

Çocuğunuz arkadaşının tokasını nasıl almış? Çekerek can yakarak aldıysa bi an refleksle ses yükseltmiş olabilir. Her şeyi bu kadar abartmayın evde siz hep alçak tonda mı konuşuyorsunuz?

Yani aynısını yazacaktım, saçından çekerek canını acıtarak mı almış, yoksa masada duran tokayı bakmak için mi almış fersah fersah farklı ... yine de kreş çocuğuna bağırmak bence doğru değil can yakmayı düzgün bir şekilde söylersen anlıyor çocuklar.

Evet bu da olabilir tabiki. Gidip öğretmenin yakasına yapismam nasıl bağırırsın diye. Ama nedenini nicinini tabiki sorucam

Tek bir olayda ki daha okula başlayalı haftalar olmuş hemen öğretmeni yargılamak doğru gelmiyor bana. Sohbet havasında sorabilirsiniz tabi ama o ince çizgiyi iyi ayarlamak gerek

Sesimizi duyurmak için yükseltsek bile (ki sınıfın içindeki gürültüyü tahmin edersiniz) çocuklar bağırma olarak algılayabiliyor zaman zaman. Bağırmıştır bağırmamıştır diyemem ancak sürekliliği olan bir durum değilse çok üstünde durmamak gerek. Bu kadar pamuklara sararak çocuk yetiştirilmez bana kalırsa.
Sarıcaksınız. Sırtı terliyse bez koyucaksınız.

Çocuğunuz arkadaşının tokasını nasıl almış? Çekerek can yakarak aldıysa bi an refleksle ses yükseltmiş olabilir. Her şeyi bu kadar abartmayın evde siz hep alçak tonda mı konuşuyorsunuz?
Masada duruyordu masadan aldım diyor. Hanfendi siz şunu anlamıyorsunuz. Orası "okul" karsimizdaki de " ogretmen"

Öğretmenle konuşun. Çocuğun ağzıyla gitmeyin, ne olmuş bitmiş iyi bi anlayın. Bazı çocukların olayları köpürtme konusunda usta olabileceğini bilin.

X