Makyaj Ürünleri Öğrenci bütçesiyle oluşturulan bakım dünyası :)

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
eklemeyi unuttuğum birkaç şey..
$270620112898.jpg $270620112894.jpg $270620112891.jpg
Birisi kendim oluşturduğu rujum,diğerleri fırça mırça bla bla bla,ve çantamki parfümüm.roletler,oriflame krem farlarım,rosense den alınan güllü sabun ve güllü dudak nemlendirici :KK70:

ben tek koku kullanınca sıkılıyorum yıllar önce sürekli perceive alırdım avondan kullan kullan bir düre sonra okadar sıktıki eskisi gibi güzel gelmedi sonra anladım ben farklı kokular sıkmayı seviyorum böylece sıkılmıyorum hiçbirşeyden..oyüzden bukadar çok parfümüm var :KK42:
Anladım sen bilirsin de karışmıo mu o kokular kıyafetinde kalmıo mu yahu :KK1:
Gerçi avon çoğu pek kalıcı olmuo avon parfümleri

parfüm neden tek olmalı? gittiğin yerde aa "o" geldi diyebilmeliler ve o kokuyu başka bir yerde duyacak olduklarında seni hatırlayabilmeliler, bence çok önemli bir şey bu... üniversitedeyken bir ara okuldan eve dönmüştüm ve mutfakta yemek yapıyordum. sonra mesaj geldi "khjws dışarı mı çıktın yoksa yeni mi geldin eve" diye, iki kat üstte oturan kızlar evden çıkıyorlarmış ve apartmanda kokumu duymuşlar :) o kokunun bana ait olduğunu biliyorlar, başka bir yerde bu kokuyu duyacak olsalar da öyle... bence bu çok güzel bir şey kesinlikle

Anladım sen bilirsin de karışmıo mu o kokular kıyafetinde kalmıo mu yahu :KK1:
Gerçi avon çoğu pek kalıcı olmuo avon parfümleri

ya ben şeker kokusu sevmiyorum pek şeker kokuları genelde öyle ertesi gün kıyafete siner filan..Benimki birgün kalıyor yıkanınca çıkıyor zaten..Ben üst üste aynı kıyafeti pek giymem alışkanlık meselesi..yıkarım bir kere giyince..dolaptada ondna parfüm kokusu olmuyor yani..karışma durumu olsaydıda hepsi çiçek kokusu zaten rahatsız olmazdım heralde..şeker 3-4 tane filan anca vardr içlernde sanırım..Kokularımın bazıları çok kalıcı değil tabi ama kalıcı olanlarda var bikaçı kalıcı değil diyede diğerlerinede çamur atmam doğru olmaz :KK34: 1 tane sıkıp sürekli aynı kokacağıma hergün frklı birini sıkıyorum bol bol sıkıyorum komple...kokularımdan sıkılmıyorum böylece :KK34: yani benim için kokumdan tanınmak çokta gerekli değil :KK70:

Son düzenleme:
parfüm neden tek olmalı? gittiğin yerde aa "o" geldi diyebilmeliler ve o kokuyu başka bir yerde duyacak olduklarında seni hatırlayabilmeliler, bence çok önemli bir şey bu... üniversitedeyken bir ara okuldan eve dönmüştüm ve mutfakta yemek yapıyordum. sonra mesaj geldi "khjws dışarı mı çıktın yoksa yeni mi geldin eve" diye, iki kat üstte oturan kızlar evden çıkıyorlarmış ve apartmanda kokumu duymuşlar :) o kokunun bana ait olduğunu biliyorlar, başka bir yerde bu kokuyu duyacak olsalar da öyle... bence bu çok güzel bir şey kesinlikle

Aynen lisedeyken ben de tenefüste kendi sınıfımdan başka sınıfa gittiğimde hocalar diğer sınıfa gittiğimi anlıolarmış:KK1:
Güzel bişey bu gerçekten :KK16:

artık bu mesajın arkasından kokunu da yazarsın dimi:KK34:
ama koku konusunmda seninle aynı fikirde değilim canım
tabi saygı duyarım o ayrı

maşallah....

Bende genelde biri bitince bir diğerini alanlardanım bazı şeyler fazla geldi banada
Ama indirimdeyse alırım belki yinede birisi biter diğerini açarımmmm

:KK71:
çok zor bi soru çünkü tek bir parfüme takılıp kalmam ben ama sanırım Avon treselle kalıcılık konusundada koku konusundada daha iyi tabi ben çiçek kokusu seviyorum bu da çiçek kokusu :KK71:

Hmm denemedim hiç bir bakayım,bende değişiklik yapmak istiyorumda o yuzden sordum.
Çiçek kokusu bende severim ,teşekkürler.
Hı birde ben hepsini deneyecek zzaman bulamazdım valla ,bayaa kullanıyorsun sen belli ,süslü :KK64: :KK61: :KK12:

ya ben şeker kokusu sevmiyorum pek şeker kokuları genelde öyle ertesi gün kıyafete siner filan..Benimki birgün kalıyor yıkanınca çıkıyor zaten..Ben üst üste aynı kıyafeti pek giymem alışkanlık meselesi..yıkarım bir kere giyince..dolaptada ondna parfüm kokusu olmuyor yani..karışma durumu olsaydıda hepsi çiçek kokusu zaten rahatsız olmazdım heralde..şeker 3-4 tane filan anca vardr içlernde sanırım..Kokularımın bazıları çok kalıcı değil tabi ama kalıcı olanlarda var bikaçı kalıcı değil diyede diğerlerinede çamur atmam doğru olmaz :KK34: 1 tane sıkıp sürekli aynı kokacağıma hergün frklı birini sıkıyorum bol bol sıkıyorum komple kokularımdan sıkılmıyorum böylece :KK34:

Ay kızdın sen bana :26: :KK52:
Avon temsilcisiyim ben çamur atmadım çoğunda olan bi problemi söyledim genelde kalıcı olmuolar ben de bikaç parfümü beğenmiştim kalıcı değil diye kullanamamıştım :/
Neyse ben fikrimi söyledim gerisi sana kalmış :KK61:

ruju nasıl oluşturduğunu sorabilir miyim
Vazalinli tarifle mi?

burada tanrıça nın açtığı bir topicte görmştüm..Az kalmış,kırılan vs rujları sıcakta eritip sonra bi kaba boşaltıp soğumaya bırakıyodu aynen o şekilde yaptım çok güzel bir renk elde ettim :)

artık bu mesajın arkasından kokunu da yazarsın dimi:KK34:
ama koku konusunmda seninle aynı fikirde değilim canım
tabi saygı duyarım o ayrı

tabii ki herkesin görüşleri bu konuda farklı olacaktır, zaten insanın kendisine uygun kokuyu bulması epey zaman alabiliyor... ben bugüne dek birçok koku denedim ama bahsettiğim koku "benim" diyebildiğim ve beni anlatabilen tek koku idi; "collezione - frozen" şeffaf ve mavimsi bir beyaz çiçekli şişesi vardı, inanılmaz kalıcıydı ne çok ağır ne de hafif bir kokuydu, tam idealdi... fakat maalesef yalnızca bir sezon ürettiler! ben tabii o kokuyu denedikten sonra şişelerce almıştım fakat bitmek üzere, artık birkaç gün sonra ne yaparım bilmiyorum canım :)

Hmm denemedim hiç bir bakayım,bende değişiklik yapmak istiyorumda o yuzden sordum.
Çiçek kokusu bende severim ,teşekkürler.
Hı birde ben hepsini deneyecek zzaman bulamazdım valla ,bayaa kullanıyorsun sen belli ,süslü :KK64: :KK61: :KK12:

oradaki parfümlerden varsa sormak istediğin elimden geldikçe yardımcı olurum :KK71:

Ay kızdın sen bana :26: :KK52:
Avon temsilcisiyim ben çamur atmadım çoğunda olan bi problemi söyledim genelde kalıcı olmuolar ben de bikaç parfümü beğenmiştim kalıcı değil diye kullanamamıştım :/
Neyse ben fikrimi söyledim gerisi sana kalmış :KK61:

yok ben kendim için dedim çamur atmam diye..Çünkü avonun kokuları diye genelleme konuşuyoruz ya hepsi öyle değil..çok pahalı parfümlere paralar ödüyorlar ve jelibon gibi filan kokuyor onlara o kadar vereceğime avon treselle alırım bi kere arkadaşımda kalmıştım onun yastığında uyudum kız ertesi gece yattığında hala kokun duruyor yastıkta demişti..gerçektende treselle üzernden saatte geçse kalan bir koku bu sadece biri üstelik ordan birçoğunu sayabilirim kalıcı olan :)

burada tanrıça nın açtığı bir topicte görmştüm..Az kalmış,kırılan vs rujları sıcakta eritip sonra bi kaba boşaltıp soğumaya bırakıyodu aynen o şekilde yaptım çok güzel bir renk elde ettim :)

tanrıçanın açtığı konu hayret ben kaçırmışım onu
Gerçi tanrıçam artık takılmıyor kk ya
Araştırıp bakıyorum tarife
Birde vazelinli bir tarif vardı o sandım denicem bir arada

Bu arada buluşma duyurusu yapsam nasıl olur tarih yaklaştı herkes duysun istiyorum

http://www.kadinlarkulubu.com/bulus...45-istanbullu-bayanlar-uskudara-giderken.html

tanrıçanın açtığı konu hayret ben kaçırmışım onu
Gerçi tanrıçam artık takılmıyor kk ya
Araştırıp bakıyorum tarife
Birde vazelinli bir tarif vardı o sandım denicem bir arada

Bu arada buluşma duyurusu yapsam nasıl olur tarih yaklaştı herkes duysun istiyorum

http://www.kadinlarkulubu.com/bulus...45-istanbullu-bayanlar-uskudara-giderken.html

canım topic buydu
http://www.kadinlarkulubu.com/dudak...5982-kirilan-rujlarimizi-degerlendirelim.html

vazelinli tarif ne bu arada? paylaşabilr msn bzmle :44:

hımm duymadım sezonluk olduğu için sanırım
benzer durumu ben de yaşadım gıvenchy'nin bi kokusunda hala şişesini saklarım
ama işte o kadar güzel kokular varki insan denemek ve başlamak istiyor
her ne kadar arkadaş kadar olmasa da çeşidi severim
evin içinde bile sürekli parfüm sıktığımdan ev parfümüm ucuzdur oriflame falan ama dışarı çıkarken sıktığım daha özeldir
benim öğrenci arkadaşıma nacizane tavsiyem şu olucaktır
mesela 5-10 tane rimel alıcağına bir tane en kalitelisini al ve onların parasını tek bir rimele ver
emin ol daha yüksek performans elde edersin
hele hele parfüm konusunda
ordaki 3 parfüm eşittir birtek kaliteli parfüm emin ol
ve kaliteli bir parfümden sıkılman kolay kolay mümkün olmaz
çünkü o kadar güzel ve kalıcıdırki her notasını hissedersin kokunun
ama ucuz parfümlerde baskın gelen alkol zamanla kokunun ekşimesine değişmesine neden olur sonra da hemen uçar gider
hele hele fondöten yazın zaten gerek yok onun yerine kaliteli gözeneklerini tıkamayan tek bir ürün kullan ve ilerde genişlemiş delik delik bir ciltle uğraşma
cilt temizleme ürünlerine gelince
karıştırdığın onca ürün cildinin ph değerinin bozulmasına neden olabilir
doğru bulduğun tek bir ürünle devam et ve tonikle ve kremle
ha ama cildin dönemsel olarak çok hasasslaşır falan o zaman belki başka bi üründen yardım alabilirsin
işte bu uzar da uzar
yani aslında öğrenci bütçesiyle bunca ürün alana kadar farlar,rujlar,kalemler hariç(renk ihtiyacı sonuçta)hadi
diğer ürünlerde tek ve doğru bi ürün alarak daha az paraya çok daha güzel malzemelerin olur
abla tavsiyesi o kadar inşallah alınmazsın:KK34:
tabii ki herkesin görüşleri bu konuda farklı olacaktır, zaten insanın kendisine uygun kokuyu bulması epey zaman alabiliyor... ben bugüne dek birçok koku denedim ama bahsettiğim koku "benim" diyebildiğim ve beni anlatabilen tek koku idi; "collezione - frozen" şeffaf ve mavimsi bir beyaz çiçekli şişesi vardı, inanılmaz kalıcıydı ne çok ağır ne de hafif bir kokuydu, tam idealdi... fakat maalesef yalnızca bir sezon ürettiler! ben tabii o kokuyu denedikten sonra şişelerce almıştım fakat bitmek üzere, artık birkaç gün sonra ne yaparım bilmiyorum canım :)

canım topic buydu
http://www.kadinlarkulubu.com/dudak...5982-kirilan-rujlarimizi-degerlendirelim.html

vazelinli tarif ne bu arada? paylaşabilr msn bzmle :44:

teşekkürler tatlım vazelinli tarif yabancı bir videoda izlemiştim
Bir miktar vazelinle allık veya göz farını istediğin renkdekini karıştırıyorsun miktarları ayarlayarak tabii
böyle fırçayla sürülen rujların kıvamında oluyor ama umarım sağlık açısından sakıncası yoktur
Çok güzel çok tatlı bi renk oluyor