Oglumun kolu ve eli dahil 5 yerden deldiler

Butterfly9

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
170
58
26
Merhaba hanımlar, biraz uzun okuyacak olanlara şimdiden teşekkür ediyorum. Oglum 17 aylik Bundan bir kaç gün önce oğlumun vitamin değerlerine baktırmak için randevu aldığım çocuk hastanesine gittim. Fakat doktorun biraz ilerideki daire yani cocuk değilde normal hastaneye odasının taşındığını söylediler. Oraya gittim doktora değerlerine baktırmak istediğimi söyledim beni 1. Kata yönlendirdi orada da 1 tane çocuk hemşiresi yok oğlumun damar yolunu açmaya çalışanların hepsi sadece yetiskinlerinkinden kan alanlarmis, gittim 1. Kata ilk hemşire almaya çalıştı çok çok az alabildi, sonra diğer kolunu denedi ondan da alamadı, derken diğer hemşire geldi her iki elini denedi o sırada oğlumun ağlamaktan ağrıdan helak oldu. Böyle böyle tam 5 yerden deldiler. Daha sonra ben bırakın oğlum mahvoldu deyince, onlar bana 1 tüp verdi ve çocuk hastanesinden de alıp buraya getireblirsinz, orda çocuk hemşireleri var tek seferde de alabilirler deyince ben o an ne kadar kötü oldum anlatamam yani sizin bilginiz olmayan bir konuda mi Dr beni buraya yönlendirdi dedim , konuyu değiştirdi çocuk hastanesinden daha rahat alabilirsiniz kanı dedi. Neyse ben çıktım oğlumun eli kolu 5 yerden delinmiş helak olmuş ağlamaktan bir kadın yanıma geldi , dediki keşke doktor seni çocuk hastanesine yönlendirseymis buradakiler anlamaz ki oradaki hemşire tek seferde bulabilir damar yolunu dedi gelip müdahale etmek istedim aslinda ama karışmak istemedim dedi. Bu arada kan da alamadılar ve ben çok kötü oldum aklıma geldikçe kendimi suçluyorum Fakat ben oradaki hemşireler bebekten kan almayı biliyor sanıyordum.

Güncelleme;
Arkadaşlar ben hemşireleri oğlumun canını yakmak istemekle suclamiyorum ki, sadece keşke doktor beni çocuk hastanesine gondrrseydi çok yakındı zaten , veya hemşireler işin ehli olanlara yani cocuk hemsirelerine yonlendirseydi diye düşündüm mesela, öyle olsa 5 kez canı yanacağına belki 3 kez yanabilirdi veya 1. Beni üzen şey çocuk hastanesi çok yakınken, çocuk hemşireleri dururken diğer çalışanlara yönlendirilmek.

Son düzenleme:
Oğlum iki yaşında. Sizi çok iyi anlıyorum. Biz de çok yaşadık. Ama bana biraz fazla duygusal geldiniz. Bebekle ordan oraya sürüklenmek çok zor. Yardımcı olmaya çalışmış hemşireler. Siz anne olarak çok hassasınız normal tabi ki. Ama koskoca ameliyatlar olan bebekler var. Soğukkanlı olmaya çalışın Allah beterinden saklasın

2 hafta önce bebek hemşiresi 13 aykık oğlumun kanını alamadı. Elinden deldi iğneyi içeride çevirdi çevirdi ama olmadı. Sonra kolundan denedi. İğneyi içeride oynats oynaya. Sonunda kan geldi. Çok ağladı oğlum. Yani olabiliyor. Sizi anlıyorum. Biz de alt kattaki bebek hemşiresi yerine üst kattaki hemşireye gitmiştik. Alt kattakinin uzun bir işlemi vardı. Alt katta mı dursaydık diye çok üzüldüm sonradan.

Hassasiyetinizi anlıyorum ama deldiler diyince şu vidalı ameliyatlar falan sandım yaaa. Benim de ogl5 var ve evet çocuklardan kan almak gerçekten zor çünkü incecik damarları var ve bir çok çocukta o damarları bulmak da oldukça zor. Bu kadar büyütmeyin sakin olun o daha büyüyecek

bu ne biçim başlık aklıma saçma sapan şeyler geldi. yaşadığınız sıradan bi olay
Ay valla bende nolmuş diye girdim, bebeğim sarılık oldu 5 günlüktü kaç kere kan aldılar elinde kaç yer delindi ama sağlığı için bunlar yapcak bişey yok allah başka hastalık vermesşn bu kadar hassas olursak çocukla oturup ağlamamız lazım

Ne diyosunuz çocuğu delik deşik etmişler aman Allah ım ağrıdan ölmüştür çocuk, gidin hemşireleri şikayet edin. Çocuktan kan almayı bilmiyorlar burda ne işleri var diye.

Sokakta çocuğu sıkıştırıp bıçakladılar diye girdim konuya. Abartmayın Allah aşkına ya

İnsan çok üzülüyor haklısınız da benim oğlumun çocuk hastanesinde alamadılar belki 2 saat uğraşıldı. Olmayınca olmuyor, kimse el kadar sabinin canını yakmak istemez. Allah beterinden kprusun

Tamam annesiniz, evladınıza kıyamıyorsunuz anlıyorum ama abartıyorsunuz biraz. Yetişkinlerden damar bulmak bile bazen zor oluyor çocuklardan çoook daha zor. Oğlunuzun damar yapısına da bağlı. "Çocuk hemşireleri" daha tecrübeli olabilir ama onlar da bulamayabilirdi. Keşke acısız, basit bir yöntem olsa ama yapacak bir şey yok yani

Hiçbir hemşirenin (veya sağlık personelinin) sizin çocuğunuza bir kastı olamaz. Bebeklerden damar bulup da kan almak kolay iş değil. Damar yoluna girmeyi, kan almayı bilmediğinden değil; bebeklerde işlemin zorluğundan dolayı (Damarlar yağlı deri altı dokuda gömülüdür, saklıdır. Damarlar incedir, kolay yırtılır.) 5 kez denemişlerdir. Türk sağlık çalışanları, inanın çok iyi yetişiyorlar ve çok tecrübelidirler. Hasta ve yakınlarıyla yaşanan sorunların çoğu ağır çalışma şartları ve sistem tarafından kırılan motivasyonları nedeniyledir. Bu da sağlıkçılara ciddi ön yargı oluşturmaktadır.

Anne olduğunuzdan dolayı tepkinizi ve üzüntünüzü anlıyorum ama sizi anlayışlı olmaya da davet ediyorum.

Aynısını daha dün biz de yaşadık acile gittik çocuğum çok fazla kustuğu için ve ishal olduğu için doktor serum yazdı sonra girdik gözleme odasına iki tane hemşirenin ikisi de çocuğu ağlaya ağlaya helak ettiler resmen çocuk travma yaşadı kolları şişti kocaman elinin üstünü denediler elleri şişti sonra biz yetişkin hemşiresiyiz dediler e o zaman baştan desenize çocuk hemşiresi baksın size diye daha sonra çocuğun elindeki iğneyi tüm gücüyle çekince eşim de hemşire ile kavga etti gerçekten çok sinir bozucu bir durum

Valla tepkinizi çok iyi anlıyorum ki haklısınız da.Herkes uzman olduğu alanda işini yapmalı.Bizde de kan aldırılırken bir sürü yetişkin hemşiresi vardı,bir tane çocuk hemşiresi vardı ve o yoktu o an.Diğerleri dedi ki biz yapamayız,çocuğa eziyet ederiz dediler ve bekledik.Anı kurtarmak için alalım geçelim de diyebilirlerdi.Hele ki çocuğun canı yanarak ağladığını gördükten sonra gerisi hiç kolay olmuyor.Bir arkadaşımın bebeğinin kanını yetişkin hemşiresi almıştı,mosmor olmuştu kolu.Bizimki saniyesinde bitmişti.Ne ağlama ne morarma.Çok çok geçmiş olsun.Bir dahakine dikkat edin.

Benim bebegim 2 aylikken kan alinmasi gerekti. Cocuk hemsiresi olmasina ragmen tek seferde alamadi, iğneyi elinin uzerinde oynatarak damar buldu. Sanirim çocuklar korktugu icin agliyor. Bebegim kan alinirken kucağımda uyuyakalmisti. Cani acisaydi cigligi basardi. Topuk kanı ve sekerinin dusme ihtimali oldugu icin kan alindiginda cigligi basmisti. Merak etmeyin birsey olmaz

Birde bayıl istersen Feriha diyesim geldi. Bebekler zaten kan almak zordur, birde ağlamaya başlayınca damarlar çekilir ve daha da zorlaşır. Kusan, ağlayan çocuktan kan almak, damar yolu açmak zordur. Bu konuda epey tecrübe edindim malesef. Çocuk hemşiresi bile olsa bazen benzer şeyler yaşanıyor. Çocuk unutmuştur bile.

Katılıyorum. Benim yaşadığım olayı yukarıda anlattım. Defalarca iğne derisinin içinde sağa sola oynatıldı. O kadar ağladı ki. Ağladıkça bebek hemşiresi gerildi. Kızacağız sandı heralde. Ona da yazık. Ama oğlum ağladıkça ağladığı için kan gelmiyor sakin olması lazım sakinleştirin lütfen dedi. Demek ki bir alakası var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…