oğlumun gece uykusu..

EliFFKeReMM

~ Çünkü Her bir Zerrem aşık, Her bir Zerrene ~
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2017
2.092
4.307
30
Kizlar merhaba. Biliyorsunuz 22 aylik oglum var. Sorunum gecede en az 4defa kalkmasi. Bundan 2 ay once aksam yatan sabah kalkan bi cocuktu. Gece hic kalkmazdi. Simdi ise cok fazla uyaniyor. Mesela 11de uyutuyorum 12 bucuk da kalkiyo gunduz. Sonra aksam 9da yatiriyorum uyuyor. 11 de kalkiyor sut istiyo iciyo uyuyor 2de kalkiyor sut iciyor yinr uyuyor sonra 3bucuk 4 de tekrar kalkiyo sut iciyo uyumuyo salliyorum tekrar uyuyor. Sonra 6da kalkiyo yine sut. Sonra sabah son kalkis 8 oluyor. Aciktigi icin mi uyaniyor uyandigi icin mi acikiyor anlamadim. 2 aydir bu boyle. Ondan oncesinde gece hic beslenmiyordu. İse giricem 3 ay sonra yaklasik bunun boyle devam etmesinden korkuyorum. E haliyle gece cok fazla uyandigi icin yanima aliyorum besik zaten istemiyor. 2 gun once sabaha kadar uyudu nasil oldu anlamadim. Zaten uyudugu zaman besigine aliyrum ama uyaninca mecbur yanima aliyorum. İlk baslarda yorulmuyor mu acaba dedim malum kis ayi disari cikamiyoruz ama oda degil avm ye gidiyoruz orda oyun yeri var 1 saat kosturuyor sonra avm gezme 3 saat felan yuruyor kucagima aldigim anda agliyorr yurucem diye. Evimiz 5 katli ve asansor yok, 5 kati kendisi cikiyor. Kucagima alsam kendini atiyo ben cikicam diye. Babasi gecen kucagina aldi kiyameti kopardi yere indir dedim indi susdu. Bune boyle anlamadim hic bisi. Yardimci olabilirmisiniz herkese tesekkurler simdiden

Iki yas sendromu olabilir benimde oglum o aylarda aglayarak uyaniyodu yarim saat susturamiyoduk gece biseyler yemek istiyodu sofra hazirliyodum:)

burun tıkanıklığı da sık sık uyandırır

Canim burnu tikali degil hergun temizleyip oyle yatiyorum bisey olsada olmasada muhakkak temixliyorum
söyle olabilir oda sıcaklığı çok yuksektir çocukların vucut sıcaklığı çok yuksektir biraz oda ısını dusuk tutmak lazım.solunum yolları özellikle burun kanalları genişleyip tıkanabilir burnu açık gibi durur ama genişler bir de odayı nemli tutmak lazım yani aklıma bunlar geldi

10 aylık bebeğimde de şuan aynı durumdayız. Saatler bile aynı sayılır. Emiyor. Burun tıkanıklığı oda sıcaklığı vs hepsi olması gerektiği gibi. Ama gece uyanma problemimiz devam ediyor. Takipteyim.

Gece beslenmesini kesmediğiniz takdirde hep uyanacak. Tecrübe ile sabit acıktığı için değil alışkanlıktan uyanıyor. Gece kalkıp emmek gibi bir şey.

Gece beslenmesini kesmediğiniz takdirde hep uyanacak. Tecrübe ile sabit acıktığı için değil alışkanlıktan uyanıyor. Gece kalkıp emmek gibi bir şey.
Canim 2 ay oncesine kadar zaten gece beslenmesi yoktu ki. Aksam yatip sabah kalkiyordu. Mesela 2 gun once yine aksam yatti sbh kalkti.

Benim kızım da 21 aylık. Gece odasında buhar makinesi çalıştırıyorum. Üzerini çok kalın giydirmiyorum. Bizdede ayni sorun vardı. Uyku eğitimi verdim. Sütü uyumadan 1 saat önce veriyorum çünkü gaz yapıyor, gaz sancısına uyanıyor. Gece uyanırsa sadece su veriyorum.

Canim 2 ay oncesine kadar zaten gece beslenmesi yoktu ki. Aksam yatip sabah kalkiyordu. Mesela 2 gun once yine aksam yatti sbh kalkti.
Çocuklar çok çabuk alışıyorlar ama. Şu an o sütü içmek için kalktığına eminim :) bir de bizim çocuk doktorumuz bir şey söylemişti çok mantıklı gelmişti.

Belli bir aydan sonra gece beslenmesi çocuklarda aşırı tokluk hissi yarattığından kaliteli uykuyu etkiliyormuş. Kendinizi baz alın 2 saatte bir 1 biberon süt içsek şişeriz yani. Sütsüz uykuya dalmaya alıştırmaya bakın.

Amma çok süt içiyormuş ya :) Bu kadar çok süt içmeye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Her uyandığında bir şey içmek istiyorsa birkaç yudum su içsin.

Gece uyandığında süt vermeye neden başladın ki??? Gece beslenmesini artık kesmiş olman gerekir. Aynı yaştayken benim kızım da hep uyanıyordu. Çünkü artık büyük bir yaşta ve gündüzleri yorulması gerekiyor. Çocuğunuz günlerini evde mi geçiriyor???

Şey dicem canım sütü biberonla veriyorsanız eğer ardından birkaç yudum su ver biberon çürüğü olmasın

Dış çıkartıyor olabilirmi acaba bide o zamanlarda bende bütün gece ayağımda sallardim sürekli uyandırdı dönemsel sanırım

Hayir canim her hafta avm gidiyoruz. Havanin cok soguk olmadigi zamanlar simsiki giydirip parka cikariyorum. Evde oldugu zamanlar haftada 3defadir en fazla. Yorulsada yorulmasada hep ayni.

Suanlik dislerinde curuk yok olmamasi icin gunde 3 defa fircaliyorum :-( insallah donemseldir

Amma çok süt içiyormuş ya :) Bu kadar çok süt içmeye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Her uyandığında bir şey içmek istiyorsa birkaç yudum su içsin.
Birde onu deniyim canim. Biberona su koyayim onu icsin ama anlar ya anlamazmi ki

Su vericem bundan sonra. Besiginden hic kaldirmicam aglasin yiksin ortaligi :-(

Bence açıklığından uyanıyor. Gündüz bol bol yedirmeye çalışın. Yatmadan önce de yoğurt çorba verin daha iyi uyuyacağım düşünüyorum. Bir de diş sancisi çekiyor olabilir

gün içinde doyduğundan eminseniz gece sütünü kesin bu kadar süt içmek iyi deil normal besinini alamaz ... 2 yaşta huy değişir...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…