Oğlumun bitmek bilmeyen parazitleri :(

Tarcinli_Kurabiye

Esta Piti Piti :)
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2009
1.512
6
Hanımlar bilen bilir benim ufaklığın parazitlerinden şikayetçiydim oldum olası..
Yavruyken eve aldığımızda fazlaca parazitleri vardı.Ve her 3 ayda bir parazit hapı verildi..Haptan sonra sürekli döktü parazitlerini...Her haptan sonra hatta...
Oğlum 10 aylık oldu ama hala parazit var sanırım. 3 gündür nadiren kusuyor ama az miktarda.. 3günde 3 defa falan az miktarda kustu...Ben yine parazit olduğunu düşünüyorum. Tüy olsa bu kadar sık yapmaz..İştahı, keyfi yerinde ama dediğim gibi kusuyor.... En kısa zamanda bir parazit hapı yutturcam..
Bir de bu parazit haplarını kendim nereden temin edebilirim bir bilen var mı acaba?
Kendim 3 ayda bir veriyim diyorum...

veterinerler satoyor. ben her zaman kendim veriyorum. parataks mı neydi adı da bizim kullandığımızın.
yalnız safra mı kusuyor yediklerini mi çıkarıyor?
ben köpeklerime kızdığımda 3 ü de çok hassastır mutlaka o gün köpüklü sarı şekilde safra kusarlar. çok yalnız kalıklarında ve kızdığımda yaparlar.

veterinerler satoyor. ben her zaman kendim veriyorum. parataks mı neydi adı da bizim kullandığımızın.
yalnız safra mı kusuyor yediklerini mi çıkarıyor?
ben köpeklerime kızdığımda 3 ü de çok hassastır mutlaka o gün köpüklü sarı şekilde safra kusarlar. çok yalnız kalıklarında ve kızdığımda yaparlar.

canım çok önceleri safra kusuyordu ama 1 defaya mahsus...
3 gündür yediğini kustu. mama çıkarıyor kustukça..sonra açlık hissedip tekrar gidip yiyor. 3 gün önce ciğer haşlayıp vermiştim değişiklik olsun diye..acaba o mu içini kaldırdı bilemiyorum..Kediler bir defa kusmaya başladımı devamı geliyor refleks olarak malesef.. Yani kusmasının sebebi ciğer falan da olabilir diye düşündüm. Dün akşam mamayı kaldırdım tuzsuz ve yağsız tavuk haşladım onu verdim..Bugün de öyle yaptım içi yatışsın diye.. Henüz daha kusmadı. İyi geldi sanırım

X