Oğlumun ayak parmakları

Pardonbakarmisiniz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2024
66
-72
Oğlum 5 yaşında az önce uyumak için uzandık anne bak ayaklarıma dedi parmaklarımı kapatmaya çalışıyorum olmuyo dedi baktım iki ayağınin da parmaklarını kapatmaya çalışıyor sadece ilk iki parmaklar kapanıyor gerisi sabit kalıyor. Delircem neden öyle oluyo ki ben mesela yapmaya çalışıyorum tam kapanmasanda hareket ediyor yarım da olsa kapanıyor. Ama oğlumun ilk ikisi tam kapanıyor geri kalan parmaklar sabit kalıyor kipirdamiyor bile .. daha önce varmiydi bilmiyorum..böyle biseyi merak edip bakmak bile gelmez insanın aklına tesadüf kendi farketti bana da gösterdi. Bir ağrı sızı da yok neden öyle var mı benzer durumu yaşayan ?

normalde bebeklere doğduklarında ilk yapılan fiziksel testlerde biri bu. ayak parmaklarını kapatıp kapatamaması.

ama çocuğunuz artık 5 yasinda ben ciddi bir sorun olduğunu düsünmüyorum. olsa illa ki bu zamana kadar farkederdiniz. çocuk nasıl farketmis? parmaklarında herhangi bir his kaybı vs var mı?

Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Hayır ağrı his kaybı vs yok. Evet doğduğunda Babinski refkleksine bende bakıyordum ara ara gayet güzel yapardı. Teyzesinin kızı yeni doğdu onun refkleksine bakarken aklinda kalmis az önce de uzandık bak anne ben yapamıyorum diye bana gosterdi öyle farkettim

Kendisi yapamıyor olabilir mi? Siz kapatmaya çalışınca kapanıyor mu? Mesela ayağa kalkıp parmak ucuna uzanabiliyor mu diye bakın, çömelme hareketi yapın katlanmasını bi kontrol edin

Kendisi yapamıyor olabilir mi? Siz kapatmaya çalışınca kapanıyor mu? Mesela ayağa kalkıp parmak ucuna uzanabiliyor mu diye bakın, çömelme hareketi yapın katlanmasını bi kontrol edin
Elimle kapatınca kapanıyor prizlere uzanmaya çalışırken parmak uçlarında duruyor gerisine de bakacagim uyanınca

Babinski refleksi yenidoganlara ozgudur, 1 yasina dogru artik cocuklar babinski refleksini yapamazlar.

Sizin kapatma dediginiz sagdan sola, soldan saga hareket degil, degil mi?

El parmaklarini avuc icine kapatma hareketini ayaklariyla yapamadigini soyluyorsunuz, yanlis anlamadim umarim?

Topuktan parmaklara dogru kalem surtun, o zaman refleksel olarak kapatir, onu da yapamazsa
norolojiye goturmeniz gerektiğini dusunuyorum.

Oğlum 5 yaşında az önce uyumak için uzandık anne bak ayaklarıma dedi parmaklarımı kapatmaya çalışıyorum olmuyo dedi baktım iki ayağınin da parmaklarını kapatmaya çalışıyor sadece ilk iki parmaklar kapanıyor gerisi sabit kalıyor. Delircem neden öyle oluyo ki ben mesela yapmaya çalışıyorum tam kapanmasanda hareket ediyor yarım da olsa kapanıyor. Ama oğlumun ilk ikisi tam kapanıyor geri kalan parmaklar sabit kalıyor kipirdamiyor bile .. daha önce varmiydi bilmiyorum..böyle biseyi merak edip bakmak bile gelmez insanın aklına tesadüf kendi farketti bana da gösterdi. Bir ağrı sızı da yok neden öyle var mı benzer durumu yaşayan ?
Bir iğne batır bak bakalım his var mı ?

iğne mi? 😅
çocuk gözlerine kapatsa annesi kalem ucunu dokundursa daha mantıklı olur mesela snnssbdbs
(Konu sahibi çocuğunun sağlığı yerinde olduğu güncellemesini yapmış, komik bir anımı anlatayım)

Annemin dayısının eşi sık sık bayılma , intihar numaraları yapardı, kocası ilgi versin diye. Dedem de sağlıkçı olduğu için koştur koştur dedemi cagirirlardi. tabii adam sağlıkçı , gerçek bayginligi bildiği için iğne batirirdi ayağına 😂 hafta da iki üç gün olduğu zamanlar soğuk suyu dokerdi başından aşağı😂 ordan aklımda kaldı.

(Konu sahibi çocuğunun sağlığı yerinde olduğu güncellemesini yapmış, komik bir anımı anlatayım)

Annemin dayısının eşi sık sık bayılma , intihar numaraları yapardı, kocası ilgi versin diye. Dedem de sağlıkçı olduğu için koştur koştur dedemi cagirirlardi. tabii adam sağlıkçı , gerçek bayginligi bildiği için iğne batirirdi ayağına 😂 hafta da iki üç gün olduğu zamanlar soğuk suyu dokerdi başından aşağı😂 ordan aklımda kaldı.
ahahha iğne burada doğru tercih olmus iste 🤣

X