Oğlumu köpek ısırdı 😩

Hiç aklıma gelmedi
Polisi mi aramam gerekli

Hastaneye gittiğinizde aslında hastane polisi geliyordu bu durumlarda. Bizim de başımıza gelmişti ama komşumuz olduğu için şikayetçi olmaya çekinmişti annemler. Polise şikayetçi değiliz oynarken oldu saldırmadı serbest değildi bahçesinde tasmalıydı falan dediler.

Hanımlar tartışmayın lütfen, ayrıca sorun köpekte değil Karamellasepeti bunu anlatmaya çalışmış olabilir, sorun köpeğe bakıyorum seviyorum adı altında bakmayan sevmeyen adamda, köpekler hiç kimseyi ısırmasa dahi sağlığı için aşı olmak zorundadır çünkü dışarıda geziyorlar ve her yeri her şeyi koklama içgüdüleri var, başka bir hayvanın dışarıda bıraktığı virüsleri kapabiliyorlar, ki kuduz aşısı kanuni bir zorunluluktur, agresif bir köpekse yine onun suçu değil, bakan kişi tedbirini alacak, bunun cezasını kendi kendine aşı olmayı bilmeyen hayvan değil bakan kişi çekmeli.
Barınak sahibine değil hayvana ceza gibi oluyor, ne kadar güzel bakılsalar da orada sevgi ve ilgiye açlar.

Kuduz aşıları arasinda bir zaman oluyor 2 dozu olursunuz ,isirdiği günden itibaren10 gün köpeğe gözlemlerseniz( ölmezse) 3 ve 4. Dozu yaptirmasanizda olur doktorla konuşup. Oğlumu kedi çizmişti , enfeksiyon bölümüne yönlendiler doktor dedi 10 gün takip edin diye 10 gunden sonraki dozları yapmayiz diye. Gidip söyledik yapmadilar.

Olması gereken bu haklısınız.
Köpeğin sahibide, emanet bakan ailede son derece kaba.
Şikayetçi olacağımızı duyana kadar telefonlarımızı bile açmadı.
Bugün aşı kartı gelecekti hala haber yok.

Köpeğin aşılı olup olmadığına bu noktada güvenemezsiniz. Aşısı olsa ilk günden hemen veterinere sorun derdi, dolaplardan kart aramasına gerek yok. Sahte aşı kartı bile bastırabilir Allah korusun.

Köpek bu tip durumlarda kuduz için gözlem altında tutuluyor, soruşturun.

Doktorunuz aşı olsun derse mutlaka olsun, aşı dışında tedavisi yok. Yan etkisi olur mu falan diyebileceğimiz bir alan yok ne yazık ki.

Kuduz nadir olduğu için bir tık rahatız da buradaki asıl risk bence bu köpeğin iki gün sonra gidip daha kötü ısırması.

Şikayetçi olmanın en büyük yararı da bu bence, kuduz aşısı yaptırmamak suçundan da ayrıca ceza alır.

Kuduz aşıları arasinda bir zaman oluyor 2 dozu olursunuz ,isirdiği günden itibaren10 gün köpeğe gözlemlerseniz( ölmezse) 3 ve 4. Dozu yaptirmasanizda olur doktorla konuşup. Oğlumu kedi çizmişti , enfeksiyon bölümüne yönlendiler doktor dedi 10 gün takip edin diye 10 gunden sonraki dozları yapmayiz diye. Gidip söyledik yapmadilar.

Evet doğru kedi köpek 10 gün gözlem altında tutuluyor. Yalnız ölmemesi yeterli değil, belirti göstermemesi lazım, konu sahibine köpeği yakından inceleyebilir mi şüpheli. Barınakta olsa yetkililer direkt anlar aslında.

Kuduz nadir olduğu için bir tık rahatız da buradaki asıl risk bence bu köpeğin iki gün sonra gidip daha kötü ısırması.

Şikayetçi olmanın en büyük yararı da bu bence, kuduz aşısı yaptırmamak suçundan da ayrıca ceza alır.
Özellikle köpek sahiplenecek kişileri psikolojik testten geçirseler keşke, köpekleri zerre sevmeyen ama bunu bir güç gösterisi gibi gören bazı insanlar büyük ırk köpekleri boynuna bir ip bağlayıp dolaştırıyor, kedilere insanlara saldırsın diye dövüyor, kızdırıyor.

Geçen gün haberlerde seyrettim, sözde komşu olacak bir adam 10 yaşlarında zihinsel engelli bir çocuğu kolundan tuttuğu gibi köpeklerinin yanına götürüyor yaramazlık yapmaya devam edersen seni köpeklere veririm diye korkutuyordu, çocuğun annesi şikayetçi olmuş.

Çocuklar hayvanlarla korkutulmamalı, hayvanlar da saldırganlaştırılmamalı, sonra kimseye zararı olmayan sokak hayvanlarının bile bacakları kesiliyor, taşla kafasına vurularak öldürülüyor yazıktır.

Köpek bakıyorum adı altında arabanın arkasına bağlayarak sahipleri tarafından sürüklenen köpekler oluyor, hayvan sevmek bu değil, bunları görenler her evcil sahibini psikopat sanıyor.

Benim kızımı da(kedi delisi) 2 sene önce sokak kedisi tırmalamıştı elinden 3 cm falan vardı.
Hiç aşı falan yaptirmadik korktum şimdi ama.artik tehlikesi yoktur dimi?? allah.korusun şimdiye kötü bisey olsa çıkardı dimi? 🙄😭

Benim kızımı da(kedi delisi) 2 sene önce sokak kedisi tırmalamıştı elinden 3 cm falan vardı.
Hiç aşı falan yaptirmadik korktum şimdi ama.artik tehlikesi yoktur dimi?? allah.korusun şimdiye kötü bisey olsa çıkardı dimi? 🙄😭

İçiniz rahat olsun, 2 yılda çoktan çıkardı zaten.

Deyim ve atasözleri sözlüğü mü hediye etsem? Bana Diyor Nau Nau Bana Diyor Nau Nau 😍😍😍😍 🤗🤗🤗🤗 başka türlü olmayacak

Eğer başka bir üye ile karıştırmıyorsam - Bir öğretmenin deyim ve atasözlerinin kalıplaşmış olduğunu bilmesi gerektiğini düşünüyorum
Panter Emelcilik oynamaya gerek yok
At elin, köpekcik senin diye mi düzeltelim şimdi?
At elin it elin bize ne? Diye geçer kaynaklarda.
Bu sebeple gidip kendisine alabilir bir sözlük
Ben konuyu daha fazla sabote etmek istemiyorum.

Evet öğretmenim ve değişim dilimizde başlar. Her gün "adam gibi" , "kadın gibi" deyimleri karşı çıkarken sorun yok ama itin kaba bir tabir olduğunu anlatmaya çalışırken sorun çok. Gereksiz duyar vs...
Kadın gibi veya adam gibi kelimelerinin değişmesi gerekliliğinin sebebi kaba tabir olmaları değildir. Üzgünüm, yine arada bir bağlantı yok.

Eğer başka bir üye ile karıştırmıyorsam - Bir öğretmenin deyim ve atasözlerinin kalıplaşmış olduğunu bilmesi gerektiğini düşünüyorum
Panter Emelcilik oynamaya gerek yok
At elin, köpekcik senin diye mi düzeltelim şimdi?
At elin it elin bize ne? Diye geçer kaynaklarda.
Bu sebeple gidip kendisine alabilir bir sözlük
Ben konuyu daha fazla sabote etmek istemiyorum.
Çalıda gül bitmez, cahile söz yetmez bacım.

Evet öğretmenim ve değişim dilimizde başlar. Her gün "adam gibi" , "kadın gibi" deyimleri karşı çıkarken sorun yok ama itin kaba bir tabir olduğunu anlatmaya çalışırken sorun çok. Gereksiz duyar vs...

Bu arada tüm yorumlarınıza bir daha baktım
Tek bir mesajınızda bile geçmiş olsun dememişsiniz
Direkt köpek (it eş anlamlısı) ile empati yapmışsınız.
Köpeği barınağa kapatalım, yakalım, öldürelim demiyorum. Onun da bir suçu yok, suç bakmasını bilmeyen insancıklarda...
Bir de dalga geçer gibi korkmayın oğlunuza bir şey olmaz demişsiniz
Kuduz olmadığı sürece her gün bir uzvundan ısırılsın o zaman
Çocuğun psikolojisi nedir, köpek fobisi oluştu mu, bir daha tek başına oynamaya gitmek ister mi vs bunların hiç biri önemli değil, bunları göz ardı edip köpeğe it demeye takılmanız evet gereksiz duyar.
Burada tepki gösterdiğim konu köpeği şikayet etmeyin demeniz değil. Bende köpeğe zarar gelsin istemem. Ama bu köpekseverlerin insanlar ısırıldığında nasılsın, iyi misin, geçmiş olsun vs demeden direkt aa köpeğe yazık moduna geçmesi can sıkıcı. YAlandan da olsa insan geçmiş olsun der.

Arayın şikayetci olun bence de. Köpeğin aşısı olsa ne fark eder; neticede saldırgan bir köpekleri var ve tasmasız gezmesinde bir sakınca görmüyorlar. Ben süs köpegimi bile piknik gibi halka açık yerlere götürdüğümde bağlıyorum, rahatsız olanı olur, köpek fobisi olanı olur, olur da olur diye. Kuduzluk bir sey olmasa bile küçüçük cocukta travmaya sebep olması muhtemel. Bu arada kuduz köpeklerin salyaları akıyor diye biliyorum köpekte öyle bir durum var mı?

Bilgi için çok teşekkür ederim.
İnanın bilmiyorum.

Hastaneye gittiğinizde aslında hastane polisi geliyordu bu durumlarda. Bizim de başımıza gelmişti ama komşumuz olduğu için şikayetçi olmaya çekinmişti annemler. Polise şikayetçi değiliz oynarken oldu saldırmadı serbest değildi bahçesinde tasmalıydı falan dediler.
Bizim yanımıza kimse gelmedi.
Neler yapmamız gerektiği anlatıldı sadece.

X