Oğlumu köpek ısırdı 😩

Hayvanı tehlike yaratabilecek şekilde serbest bırakma suçu. TCK da tanımlı bir suçtur. Şikayet edilirse savcılık ve yargı kanuna göre gerekeni yapar. Bu şekilde açılmış ve yargılaması yapılan dosyaları gördüm. Hanımefendiyi yanlış yönlendirmesek daha iyi olur.
Şikayetçi olmak isterse olabilir.

Çocuğunuz için de geçmiş olsun. Bu ülkede herkes sorumluluğunu yerine getirse keşke. Köpeği saldırgansa önlemini alsa.. Çok geçmiş olsun tekrar..
Mahkemelik olur ve para cezası alır sürüncemede kalıyor o davalar

Mahkemelik olur ve para cezası alır sürüncemede kalıyor o davalar
Sürüncemede kalmıyor, buna benzer dosyada bizzat mağdura zorunlu vekillik yaptığım oldu. Kanunen bu suçun cezası 6 aya kadar hapis veya adli para cezasıdır zaten. Adli para cezası da bir müeyyide neticede. Hapis cezası alınmama ihtimalinin olması, hiç ceza almıyor anlamına gelmiyor.

Olması gereken bu haklısınız.
Köpeğin sahibide, emanet bakan ailede son derece kaba.
Şikayetçi olacağımızı duyana kadar telefonlarımızı bile açmadı.
Bugün aşı kartı gelecekti hala haber yok.

Boşuna bekliyorsunuz
Oğlunuzu riske atıyorsunuz
Tanıdık birinden sahte bir kart atsa haberiniz bile olmaz
Veteriner ismi bile bilmiyormuş adam, nereden kart bulacak
Ben olsam çoktan şikayet etmiştim
Siz beklerken köpeği başka yere götürmüş bile olabilirler
Bana biraz rahat geldiniz veya ben çok tezcanlıyım bilemedim

Boşuna bekliyorsunuz
Oğlunuzu riske atıyorsunuz
Tanıdık birinden sahte bir kart atsa haberiniz bile olmaz
Veteriner ismi bile bilmiyormuş adam, nereden kart bulacak
Ben olsam çoktan şikayet etmiştim
Siz beklerken köpeği başka yere götürmüş bile olabilirler
Bana biraz rahat geldiniz veya ben çok tezcanlıyım bilemedim

Dün oğlumu hastaneye götürdüm.
İlk aşısı yapıldı, asla ihmal etmem.
Bugün kendileri yollayacaklarını söylediler bende tahmin ediyorum herhangi bişey yapmayacaklarını.
Köpeği istediği yere götürsün adı var telefonu var.
Yarın şikayet edicem mutlaka.

Köpeğe it demek cinsel birliktelik yaşamış kadına kadın yaşamamış kadına kız demekle aynıdır. İkisi de çok çirkin
Valla bacım bizim burada ite it, ata at derler.

Simdi biraz müsadenizle cocuklarimla oyun oynamaliyim. O piti piti karemela sepeti, terazi lastik cimnastik.

Köpeğe it demek cinsel birliktelik yaşamış kadına kadın yaşamamış kadına kız demekle aynıdır. İkisi de çok çirkin

Kusura bakmayın ama kadın ile it kelimesi arasında bir bağlam yok
Hayvanseverlerin her konuda havadan nem kapması daha çirkin aslında
Üye orada yöresel bir tabir kullanmış

ya ne alaka offff kadin direkt konudaki kopekten bahsederek it dememis ki, deyim yazmis. bunu anlayamiyor musunuz cidden? benim de kopegim var buna alinmak hic aklima gelmedi.

konu sahibi bu arada bence de kopek asili degil. vakit kaybetmeden oglunuza asi yaptirin derim. bu kadar savsaklamalari normal degil. buyuk ihtimalle siz sikayet vs dediniz diye bir cikar yol bulmaya calisiyor adam.

Selam Arkadaşlar,

9 yaşında oğlum var. Bahçeye indi çok geçmeden geldi bacağını köpek ısırmış 😩
Hemen sahibini bulduk nedir, ne değildir aşıları vs varmı diye.
(Bu arada yaşadığım yer güzel bir site)
Sahibi tatile gitmiş. Siteden oturan birine köpeği emanet etmiş. Emanet alan kişiler aşıları tam diyip durdu ama somut bişey yok.

Ve bize bilmiş bilmiş 2 yaşında köpek ne olucak dediler. Biz hastaneye götürücez riske atamayız dedik. Nezaketen de olsa bizde eşlik edelim demediler.
Köpeğin sahibine ulaştım birşekilde aşı kartını ulaştırabilirseniz oğlum aşı olmak zorunda kalmaz dedim. Ben tatildeyim şuan hiç bişey yapamam dedi. Doktor bişey sordu sormak için aradım telefonu bile açmadı.

“Ve bana telefonda bu köpek saldırgan bir köpek genelde yapıyor böyle şeyler diyip saçmaladı. Sitede başı boş geziyor tasmasız”

Ben mi çok hassas düşünüyorum bu yaptığı kabalık deil mi. Emanet edilen ailenin de köpeğin sahibinde.

Sırf aşı kartı yok adamda keyfini tatili ni bozamayacağı için oğlum 4 doz kuduz aşısı olmak zorunda 😩

Çok haklısınız, her ihtimale karşı aşları yaptırıp şikayetçi olmalısınız , kimse sorumluluğunu alamayacağı bir canlı beslememeli.

Kusura bakmayın ama kadın ile it kelimesi arasında bir bağlam yok
Hayvanseverlerin her konuda havadan nem kapması daha çirkin aslında
Üye orada yöresel bir tabir kullanmış
Ben de yöresel tabir diye kadına garı diyeyim o zaman aynı şey ikisi de çirkin ikisi de kaba. Yöresel her kelimeyi sözlüğe alıyorsanız bir şey diyemem tabi

Selam Arkadaşlar,

9 yaşında oğlum var. Bahçeye indi çok geçmeden geldi bacağını köpek ısırmış 😩
Hemen sahibini bulduk nedir, ne değildir aşıları vs varmı diye.
(Bu arada yaşadığım yer güzel bir site)
Sahibi tatile gitmiş. Siteden oturan birine köpeği emanet etmiş. Emanet alan kişiler aşıları tam diyip durdu ama somut bişey yok.

Ve bize bilmiş bilmiş 2 yaşında köpek ne olucak dediler. Biz hastaneye götürücez riske atamayız dedik. Nezaketen de olsa bizde eşlik edelim demediler.
Köpeğin sahibine ulaştım birşekilde aşı kartını ulaştırabilirseniz oğlum aşı olmak zorunda kalmaz dedim. Ben tatildeyim şuan hiç bişey yapamam dedi. Doktor bişey sordu sormak için aradım telefonu bile açmadı.

“Ve bana telefonda bu köpek saldırgan bir köpek genelde yapıyor böyle şeyler diyip saçmaladı. Sitede başı boş geziyor tasmasız”

Ben mi çok hassas düşünüyorum bu yaptığı kabalık deil mi. Emanet edilen ailenin de köpeğin sahibinde.

Sırf aşı kartı yok adamda keyfini tatili ni bozamayacağı için oğlum 4 doz kuduz aşısı olmak zorunda 😩

Ne kadar terbiyesizlik ya. Çok üzüldüm geçmiş olsun. Köpeğini bırakıp tatile gitmek nasıl bir kafa anlamıyorum neden bu insanlar hayvan besliyor.

Olması gereken bu haklısınız.
Köpeğin sahibide, emanet bakan ailede son derece kaba.
Şikayetçi olacağımızı duyana kadar telefonlarımızı bile açmadı.
Bugün aşı kartı gelecekti hala haber yok.
Aşı karnesi gelse dahi aşı yapılma tarihine bakın, çocuğunuzu ısırdıktan sonra mı aşı yaptırılmış kontrol edin, var çünkü öyle uyanıklar, para gidecek diye aşıyı yaptırmaktan kaçınıyor şikayet ederiz vs denince apar topar karne çıkartılıp aşı yaptırılıyor.

Hiç aklıma gelmedi
Polisi mi aramam gerekli
Arayın şikayetci olun bence de. Köpeğin aşısı olsa ne fark eder; neticede saldırgan bir köpekleri var ve tasmasız gezmesinde bir sakınca görmüyorlar. Ben süs köpegimi bile piknik gibi halka açık yerlere götürdüğümde bağlıyorum, rahatsız olanı olur, köpek fobisi olanı olur, olur da olur diye. Kuduzluk bir sey olmasa bile küçüçük cocukta travmaya sebep olması muhtemel. Bu arada kuduz köpeklerin salyaları akıyor diye biliyorum köpekte öyle bir durum var mı?

X