Oğlum yüzüstü uyumayı seviyor..

Viola

Yiğitim bitanem..
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
1.278
3
46
Oğluşumu sırtüstü ya da yan yatar bir şekilde uyutuyorum,biraz sonra yüzüstü dönüyor ve öyle uyuyor..bazen yeni emip uyumuş oluyor..kusarmı diye başını bekliyorum..annem rahat ol hiçbir şey olmaz diyor ama uyurken yalnız bırakamıyorum..sizlerde durum nasıl??

Oğluşumu sırtüstü ya da yan yatar bir şekilde uyutuyorum,biraz sonra yüzüstü dönüyor ve öyle uyuyor..bazen yeni emip uyumuş oluyor..kusarmı diye başını bekliyorum..annem rahat ol hiçbir şey olmaz diyor ama uyurken yalnız bırakamıyorum..sizlerde durum nasıl??

ben özellikle öyle yatırmaya alıştırdım ve çok rahatız ben ve eşimde öyle yatıyoruz çünkü.hem gazını kendi çıkarıyor hemde emeklemeye yardımcı oluyormuş.kafasını kendi çeviriyor.kaydirigubbakcemile3

canım benim oğlum 2yaşında bebekken bende yüzüstü yatırırdım ve çok rahat ederdi.halen yüzüstü yatmaya bayılıyo allaha şükür hiç kusma sorunu yaşamamıştım.geçenlerde bir çocuk doktoru bebeklerde ciğer gelişimi için yüzüstü yatmayı onaylıyoruz ama kusma olayına karşı önlem olsun diye kafalarının yan olmasına dikkat etmeli anneler demişti.paylaşmak istedim.umarım için rahat eder...sevgiyle kal ...

Çok teşekkür ederim kızlar..Dün akşam doktorumuzu aradım ona da sordum..6.aydan sonra çok rahat yüzüstüde yatabilir.hiç ellenmesine gerek yok.ama şu iki ay için 1-1,5 saat yüzüstü yatsın sonra döndürün dedi.omurgasının gelişimi için..ama kusar,bir şey olurmu diye düşünmeyin çünkü artık kollarıda güçlendi,kendini kurtarır dedi:))

aynen öyle kolları gelişti ben 40 dan beri öyle yatırıyorum hemen uyanmıyor öbür türlü kollarını oynatınca uyanıyor du sık sık

evet canım.bu şekilde derin ve rahat uyuyor:)arada kafasını çeviriyor...bazen bakıyorumda kocaman oldular maşallah:nazar:

X