Oglum hakkinda

deryasudems

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2024
39
-2
37
Herkese merhaba arkadaslar 3 yaşını doldurmuş oglum maalesef konuşamıyor anne baba kelimeleri var inada cani isterse söylüyor öncesinde oğlumla pek ilgilenemedim 1 yaşında kızım var zaten kızım olduktan sonra coxuk hep uzaklaştı benden pek düşkün değil bana kızım olduktan sonra tv tablet izledi maalesef çünkü yanımda kimsem yoktu önceki konularimdan bahsetmistim birde hasta anneme bakiyorum çocuğum belkide çok yalnız kaldı o donem çünkü hepsine yetişemedim ama hergun parka çıkardım kovuşturmaya çalışıyordum fırsat buldukça maalesef gelişme olmadı yetersiz kaldım genede üstüne düşüyorum gün içinde oyun oynuyoruz her seyin her nesnenin ismini söylüyorum sosyal bir cocuk arkadaşlarıyla oynamayı çok seviyor ama isteklerini hep işaret ederek anlatıyor mesela şu istediğinde ağzını şapırdatiuor anlamamazliktan geliyorum su desin diye ama sinirleniyor inanın çok üzülüyorum hergun ağlıyorum gelişme olmadıkça doktora gitmedin henüz kötü bisy der diye korkuyorum belkide kötülük yapıyorum oğluma erkenden önlem almam gerek birde yürümeside geç olmuştu casretlenip tek başına anca 19 aylıkken yürüdü çok korkak ürkek duygusal bir cocuk konum insalah başka bir bölüme taşınmaz

Yani üzmek istemiyorum sizi de. İçimde de kalmasın yani. Madem zor bir hayatın var birini halledemeden neden 2. Çocuk.
Erken yaşta uzun süreli ekrana maruz kalmadan kaynaklı otizm oldukça fazla.
19 aylık yürümesi de anormal açıkçası.
Erken önlemi geçeni biraz zaman olmuş bile.
Çok uğraş isteyen bir süreç var ne yazık ki yapacağınıza inanmıyorum. Çocuk hiç olacak gibi

Benim büyük oğlum da 17 aylık yürüdü ve geç konuştu..Ben götürmüştüm algıda problem olmayınca biraz daha bekleyelim denmişti şu an 8 yaşında bir probleem yok bence kreşe gönderin ise yarayabilir

Algisinda problem yok şükürler olsun komut alıyor aileyi tanıyor ismine bakıyor sosyal neşeli bir cocuk ama sanki kelimeleri cikartmakta zorlaniyor

Uzmek istemiyorum ama 2. Cocuk neden boyle bir ortama hem anneniz hem 3 yasinda cocuk doktora goturup ozel sekilde ilgilenmeniz gerekiyor insallah buna vakit bulursunuz.
Kızım planli degilfi öğrendiğimde aldiramazdim bile bile anneme bakacak kimse yok annemide atamadım ne yapayım elimden geldiğince hepsine yetişmeye çalıştım ama basaramadim

Şunu okudum var ya sanki bir hançer saplandı göğsüme. O kadar üzüldüm ki. Benim de 3 çocuğum var evet yanımda hasta yok ama küçük kızım olduğunda da ortancam doğduğunda da büyükleri hiç yalnız hissetirmedik. Eşiniz ne yapıyordu peki? Hele ekran da vermedik. Yavrucak nasıl tek kalmış kıyamam of içim parçalandı resmen.
Lütfen ekranı kesin geç değil. İlgilenin

2.çocuğa nasıl cesaret ediyorlar vallahi bana da anlatsalar iyi olacak ben de kızımla dört dörtlük ilgilenemiyorum mu acaba diye kendimi yiyip duruyorum

Muayene sırasında en ufak Bi aksilik olursa yanlış teşhis alabilir diye korkuyorum ilerde karşına çıkabilir bu durum diye
Şaka mısın ya sen? Çocuk doğru teşhisi alıp bir an önce tedaviye başlamalı. Kötülük bu resmen İkinciyi niye yaptın o da ayrı bencillik.

18 ay arayla iki çocuğum var benimde , 2 yaşına kadar hiç ekran vermedim annem babam vefat ettiği için desteksiz büyütüyorum bende evet zor oluyor mu oluyor , ama çamaşırları bile beraber yıkıyoruz yeri geldiğinde hadi makineden çıkaralım hadi mandal verin hadi çamaşırları sirkeleyin diyerek obaları da dahil etmeye çalışıp idare ediyorum ama en azından saatlerce o tertemiz beyinlerini o yoğun ışınlar karşısında tutmuyorum biraz zorlanın ilerde daha az zorlanmak için

Çocuğunuz ekrana fazla maruz kaldığı için muhtemelen uyaran eksikliği teşhisi alacak. Öncelikle evde telefon, tablet ne varsa kapatın ve en kısa sürede bir uzmana götürün. Çocuğa yeterince kötülük yapmışsınız zaten, en azından özel egitimle normal olma şansını almayın

Algisinda problem yok şükürler olsun komut alıyor aileyi tanıyor ismine bakıyor sosyal neşeli bir cocuk ama sanki kelimeleri cikartmakta zorlaniyor
Kelimeleri çıkarmasında zorlanması da maalesef algıda bir problem demektir, 3 yaşında için en azından 2 kelimelik basit cümleler kurmalı.

Hemen otizm gibi bir şey düşünmeyin, dil bağı da olabilir, belki de alacağınız bir kaç seanslık profesyonel destek sorunu çözecek.

Akrabımızda inat etti oğlunu götürmedi çocuk 5 yaşında, şimdi özel eğitim almak durumunda kaldı, çünkü kreşe ayak uyduramadı, iletişimi daha yeni yeni başladı.

Evlatlarınız herkesten ve sizden önce gelmek zorunda, babası izin alsın 2 3 hafta o götürüp getirsin.

Muayene sırasında en ufak Bi aksilik olursa yanlış teşhis alabilir diye korkuyorum ilerde karşına çıkabilir bu durum diye

Bundan daha sacma bir bahane olamazdi. Goturmeye vaktim yok falan deseniz daha anlasilir olacakti. Teshis icinize sinmezse baska doktora goturursunuz? Esiniz nerde?

Çocuğunuz duyduğuna emin misiniz? İşitme engelli bir oğlum var geç farkettik biz siz lütfen acele edin ve doktora gidin neden yanlış teşhis olsun ki? Tıp çok ileride şu an. Benim oğlum konuşmaya başladı bile sizde acele edin her gün onun ömründen gidiyor unutmayın

Belki tıbbi bir sorun vardır bunu öğrenmeniz gerekir. Önüne çıkacak diye diye ortalık raporlu olması gereken ama almadığı için eğitimden zerre fayda alamayan çocuk dolu. Keşke 2. Olmasaydı ama geç değil çocuğunuza ekran vermeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…