Oğlu olanlar isim belirleyelimmmmm

Strawberry_83

Guru
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
5.352
1.396
Merhaba bugün öğrendim oğlum oluyomuş isim arıyorum ben berke berk doruk düşündüm ama fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum:nazar:

Ben Sarp Eray koyacağım. Eskiden beri Sarp ismini çok severim. Şimdilerde herkes bu ismi koyuyor diye biraz soğudum ama herhalde yinede bu ismi tercih edeceğim. Eray da kızımın adı Seray diye ona uysun dedim. Soyadımız çok kısa olduğundan 2 isim düşünüyorum. Hayırlısıyla doğsunda gerisi kolay buluruz adını.
benim beğendiğim diğer erkek isimleride şöyle
VADİ
RÜZGAR
BOĞAÇ
Bu isimlerde Türkçe karakterler var, ileride yazışmalarda falan sorun olur diye koymayı düşünmüyorum ama kulağa çok güzel geliyor.

son dönemlerde çınar moda güzel aslında ama benim oglum olursa ismi kesinlikle deniz olacak .....

29 ekim yada 6 kasim verildi bebisimin gelis tarihi
dolayisiyla ekim ennesimiyim kasimmi bilmiyorum..
ama oglusumun ismi deniz oldu..ismiyle bekliyorum artik onu..

29 ekim yada 6 kasim verildi bebisimin gelis tarihi
dolayisiyla ekim ennesimiyim kasimmi bilmiyorum..
ama oglusumun ismi deniz oldu..ismiyle bekliyorum artik onu..

hayırlı olsun cilek sana oglunla esinle bir ömür boyu mutluluklar dilerim oglunun ismi deniz gezmişten geliyo sanırım sengözlerimebaksanab tebrik edrim güzel seçim :teytey:

hayırlı olsun cilek sana oglunla esinle bir ömür boyu mutluluklar dilerim oglunun ismi deniz gezmişten geliyo sanırım sengözlerimebaksanab tebrik edrim güzel seçim :teytey:

tsk,ederim hayatim..kücük böcekim insallah
herkez icin hayirli bir insan olur..
bu arada isminide evet aldigi kisi o!

ben bulamıyorum yaaa.kızınkini ecrin düşünüyorum fakat erkeğe henüz bulamadım.ikiside mevcut olduğu için bizde...biraz anlamlı bişi olsun istiyorum

Toprak, Ateş
Çınar, Tuğra
Emir, Egemen

Dün gece babası Egemen ismini buldu. Çok heveslendi Egemen koyalım diye. Bakalım, daha düşünüyoruz.
fisfisfis

Baran Berke Uludağ yada Doruk Berke Uludağ çok hoşuma gidiyor ama annemler efe veya arda uludağ olsun diolar bende hiç ısınamadım eşimde baran kürt ismi ben istemem diyo bende hiç o gözle bakmıyorum bide bütün zorlukları biz çekicez ismini koymak bizim en doğal hakkımız benden başka kimse karışmasın istiyorum ama herkes burnunu sokuyor :KK70: annem diyoki eğer berke koyarsan ismi lazım değil diye çağırırım diyo :KK70: aynı dertten muzdarip olanlar varmı aramızda?

eymen ismi derim anlamı harika....
muti :peygamber efendimizin isimlerinden anlamı harika değişik allah nasip ederse oğluma düşünüyorum

biz kesin ali faruk koyacagiz ismini anneannesi kunyesini bile yaptirmis ,
begendigim diger isimler erva , ege ,emir ve taylan

benim oğluşumun adıda ilke deniz olacak inşallah

henüz isim bulamayanlara bir öneri; yamaç
arkadaşımın oğlunun adı çok beğenmiştim

sonunda karara varabildim arda ismini annemler sülaledeki herkes çok istio babasıda olmak üzere eee bende berk yada berke istiodum sonuç olarak hem onların dediği olsun dedim hemde benim
ARDA BERK ULUDAĞ olarak karara vardım inşallah değişmez nasıl buldunuz ?

çok güzel canım hayırlısıyla doğar adıyla büyür inşallah. Benim prensimin ismi de Eymen olacak Allah'ın izniyle. Bu ismi bulduğumda daha cinsiyeti bile belli değildi. cinsiyeti belli olunca kesinleşti. Artık değişmeyiz sanıyorum herkes öyle hitap ediyor çünkü şimdiden Eymen aşağı Eymen yukarı. Hayırlı evlatlar olurlar inşallah :Saruboceq:

Kizlar bilmem begenirmisiniz benim oglumun adi ONGUN ,kutlu ,ugurlu,bereketli,sevimli,sevilen kisi demek.Birde ilk Turklerde totem yapar bunlara taparlarmis ve bu totemlere ongun derlermis,anlamlarindaki butun ozellikleri kisiliginde barindiriyor benim oglum.Esim koymustu ismini ilk duydugumda begenmemistim acikcasi ama simdi cok seviyorum. Degisik oldugu icin ve ozturkce oldugu icinde bize guzel geliyo,bilmem artik begenen koyabilir oglusumun ismini.Bende kiz ismi ariyorum arkadaslar,aynen oglusumunki gibi degisik bi isim olsun istiyorum, ama su ana kadar bulamadik,varmi oyle duyulmamis ve anlamli,ayni zamanda ozturkce bildiginiz bi isim.

Kizlar ozturkce deyip duruyorum, yanlis anlasilmasin .Bizim yasadigimiz yerde her cesit milletten insan var ve memlekettem bildigimiz isimlerin neredeyse hepside arap ismiymis burda farkettik.O yuzden istemiyorum,bilmem anlatabildimmi?

X