ODTÜ'de tartaklanan öğrenci olayı anlattı

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
ODTÜ'de tartaklanan öğrenci olayı anlattı

29/12/2015 08:53
Facebook'ta Paylaş

RADİKAL - Sosyal medyada ODTÜ’de mescide giden öğrencilerin solcu öğrenciler tarafından tartaklandığı iddiasıyla paylaşılan videoda yer alan Fizik Bölümü Doktora Öğrencisi ve ODTÜ Araştırma Görevlisi yaşanan arbedeyi anlattı. Namaz kıldıktan sonra “mescide saldırı var, haber yapın yardım edin” diyen Saadet Partisi’nin gençlik kolu Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleriyle tartıştığını ve AGD tarafından asılan bir afişi fotoğraflamak istediği için arbede yaşandığını aktaran araştırma görevlisi, “Gittim onlarla tartıştım zira 8 senedir ben de onlar da gayet rahat namaz kılabiliyorlar. Gelip solcular Mevlid günü camiyi bırakıp mescidi mi basacaklar. 8 yıldır 8 Mevlid geçirmişiz bir şey olmamış şimdi mi olacak” ifadelerini kullandı.

Genç Gazete'de yer alan habere göre, Fizik Bölümü Doktora Öğrencisi ve ODTÜ Araştırma Görevlisi’nin Facebook sayfasından yazdıkları şu şekilde:

“Selam arkadaşlar, ben aşağıdaki videoda tartaklanan kişiyim, size objektif olarak ne olduğunu anlatacağım.
Dersimin bir tanesini namaz kılmak için asıp mescide doğru yol aldım. Baktım koskocaman bir grup var, 8 yıldır ODTÜ’de olduğumdan baktım buradaki solcu arkadaşlarla OMTliler tartışıyor. Her zamanki klasik atışma deyip hiç sallamadan gittim namazımı “rahatça” kıldım, çıkarken “mescide saldırı var, haber yapın yardım edin” tarzı söylevlerde bulunan arkadaşlarla karşılaştım. Gittim onlarla tartıştım zira 8 senedir ben de onlar da gayet rahat namaz kılabiliyorlar. Gelip solcular mevlid günü Cami’yi bırakıp mescidi mi basacaklar. 8 yıldır 8 mevlid geçirmişiz bir şey olmamış v.s. şimdi mi olacak diye tartıştık daha sonra çok önceden de uyardığım panodaki siyasi şeyleri gösterdim ve bunların olmaması gerektiğini söylerken beni sallamamaya başladılar. Ben de resmini çekecektim, içlerinden birisi SAADET PARTİ’sinin gençlik kolu olan AGD’nin broşürünü aldı, “burada öyle bir broşür yok” deyip broşürü cebine koydu. Ben de burası MESCİD sonuçta karşıdakinin kişisel alanına giremem diyerek ona dokunmadım.

Olay İHH’nın posterini bu kez ben alınca çıktı: Arkada mescidde beni çekiştirmeye başladılar, sonra kendimi dışarı attım “şunun bir ifadesini alalım deyip” bir grup beni mescide sokmaya çalıştı. O sırada diğer kişi elimden posteri alınca “bırakın, kağıt bende” dedi ve öylecene saldılar. Siz video’da o son çekişmeleri görüyorsunuz.

Ben de küçük bir sıyrıkla atlattım ama hala namazda güvenliğim var mı bilmiyorum, bu yüzden namaza benimle gelebilecek insanlar arıyorum. Ve de ODTÜ’de Araştırma Görevlisiyim, tartaklandığım için o arkadaşlar hakkında suç duyurusunda bulunabiliyor muyum?

Not: Resimdekilerde İHH, Furkan Vakfı (kuytul hoca) vb. hep siyasi yayım yapan derneklerin ODTÜ mescidindeki posterleridir. Ben eleştirel bir şey astığımda direk yırtıyorlardı. Yani İslamcı/Şeriatçı v.b. değilsen mescitte öyle bir ifade özgürlüğünüz olmuyor”

http://www.radikal.com.tr/turkiye/odtude-tartaklanan-ogrenci-olayi-anlatti-1495986

yani neymiş?

"solcular" değil dini gruplar kendi aralarında poster savaşına girip olay çıkarmış öyle mi? yanlış mı okudum ben?

bunu diyen de zaten orada namaz kılan bir insan.yani solculardan biri de değil.

odtü den elllerini çekseler de yıllardır olduğu sağcısı,solcusu,dindarı normal hayatına devam etse.

aklıma şu geldi,bizim zamanımızda türban yasağı çıkalı bir yıl olmuştu ve açık-kapalı,kız-erkek bütün arkadaşlar birlikte protesto eylemi yapmıştık.yakın bir arkadaşım derse girebilmek için saçını açarken utanç içinde hocam ben bu derse giremem saçımı açmam demek çırılçıplak kalmam demek benim için,diye ağlayarak çıkmıştı dersten ve biz hepimiz peşinden sınıfı terk etmiştik.o günler aklıma geldi.

üniversitelerden ellerini çeksinler,kirli elleri gençlere bulaştırmasınlar!

amaç ODTÜye çamur atmak.
bilim onlara ters geliyor
ama uçak yapıyoruz,araba yapıyoruz bunların hepsi bilim olmadan iki yalakalıkla oluyor zaten.

ODTÜ yü bari rahat birakin ya, su ara artik bu smily cok kullanir oldum. Müdafa etmem gereken birsey var gibi. Elimden kayip gitmeden .... nerde degerlerimiz, nerde bizim sevgimiz saygimiz ? Bu kadar üst üste yalanlarli okumaktan utaniyorum artik.

peki bir video var burada namaz kılamazsın diyor
yalan haber çıkaranların da İSLAM dinini kullanarak bu tarz eylem yapanlarında ALLAH iki dünyadada belasını versin ne diyelim
şu kısmı anlayamadım tamam bi tarikata -cemaate-topluluğa bağlı olmak durumunda değilsin ..yalnız şeriatcı ne demek !!! zaten islam dinine uyuyor Kurana inanıyorsan , şeriat kuralları Kuran'dadır
artı orası mescid ALLAH cc ile buluşma dünyadan bir an bile sıyrılma yeri bröşürün-afişin ne isi var orada olacak afiş Kuran ayetleri olabilir vb. İSLAMI VE MÜSLÜMANLARI RAHAT BIRAKIN ARTIK

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…