ocuu olmayanlar iin bir Dua

elmarya

mucizem benimle
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2008
586
20
:Saruboceq:kızlar çocugu olmayanlar için bir dua buldum okumanızı tavsiye ederim:
resul-i ekrem sallallahü aleyhi ve sellemin şöyle buyurdugu rivayet edilir:
-cebrail aleyhisselam bana şöyle bir ilaç ögrettiki o varken ne başka bir ilaca muhtaç olurum nede doktora.
ebu bekir,ömer,osman ve ali radiyallahü anhüm:
-o ilaç nedir?ey ALLAHIN resülü bizim ona ihtiyacımız vardır derler.
yagmur suyundan bir miktar su alınır.üzerine fatiha suresi,ihlas suresi,kul euzü birabbil felakı,kul euzü birabbinnası ve ayetelkursi her biri yetmiş kerre olmak üzere okunup,akşam sabah yedi gün o sudan içilirse,beni hak peygamber olarak gönderen ALLAHA yemin ederim bana cebrail dediki:bu sudan kim içerse ALLAHU TEALA onun vücudundan her türlü hastalıgı giderir.onu bütün hastalık ve sancılarından kurtarır. kim osudan karısına içirip onunla cima ederse ALLAHIN izniyle HAMİLE kalır.göz agrısını,balgamı,gögüs ve diş agrılarını keser.bunun faydalarını saymakla bitmez.denilmiştir.
kızlar yagmur yagsaydı ben okuyacaktım artık yagmurun yagmasını bekliyecem napalım.

süpersin arkadaşım bunu hemen yapmalı.... ilk yağmurda hemen su biriktiricem. ...Rabbimizden başka neyimiz varki sığınacak ondan isticez tabii dualarla....

ya kizlar belki cok absurd olacak sorum ama yagmur suyu cok temiz bir su degil, kaynatip oylemi dua edip icsek?

ben de deneyeceğim zaten sürekli tefriciye okuyorum inşallah olur şimdi bir de yağmur duası lazım bize :)))

Latin harfleri ile:

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

DUANIN manası

“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.

arkadaşlar bu yağmur suyu her yağmur suyu deil nisan 15 ten mayıs 15 e kadar olan yağmur suyu.öünümzde14 gn var yağmurları biriktirin uaların okunma şekli doğru niyetinizi bağlayın dua edin rabbim işallh hayırlı evlatlar nasip etsn=)

rabbımmm herkesın kucagını doldursunnn o ozlemı hasret bırakmasın ıcındee hayırlı evlatlar nasıp etsınnnn

canım benim paylaşımın için çok teşekkürler a.s. konuyu yeni gördüm dün ve önceki gün baya yağmur yağdı daha önce görmüş olsaydım bir kap koyardım inşallah tekrar yağar :Saruboceq:

tam bende bunun için yazacaktım hangi ayın yağmuru diye ki sen yazmızşın saol canım a.s. 1 gün önceki yağmur çok güzel yağdı bir kapı rahat dolduracak şekilde hemde.konuyu neden daha önce görmedim ki :çok üzgünüm:
tekrar yağışın olması için bol dua etmek ve beklemek lazım :Saruboceq:

kızlar paylaşımlarınız için çok çok teşekkür ediyorum a.s. a.s.

bişey daha soracam ya yağmur suyunu biriktirdikten sonra aynı ay içindemi okuyup içip bitirmek garekiyo
cevap yazarsanız sevinirim

çok güzel bi paylaşim .
ama daha akşam şakır şakır yağmur yağdı kaçırdım ona
yanarı inş.tekrar yağarda hemen uygularım

paylaşım için sagol canlarım ben içtim sagolsun kayınvaldem toplamış suyu bi güzelde okumuş bizde içtik biz nisan yagmuru olarak biliyoduk ve 15 inden önce yaptık yani nisanın başlrında şifası allahtan okuyan okumayan herkese şifa olsun inşallah allah cc. akıldakini ve kalbdekini hakkıyla bilendir.amin

evet denemekten zarar gelmez inşallah allahın izniyle gelir bebişler

ya sadece nisan yağmurumu olacak desene kaçırdık bu sende seneyi bekliyecez artık .
dün buraya yazarken bi baktım tekrar yağmur başladı hemen bi kap koydum ama dolmadı tabiki nisan 15 mayıs 15 demiş arkadaş bu yüzden sesi duyar duymaz çıktım ama sadece nisan sa az bişeycik topladığım yağmur suyu boşa desene ((

canı m sen kalbini bozma dedimya şifası allahdan 15 ine kadr topla oku iç biz genel olarak nisan suyu diye biliyoduk yani 1 inden 30 una kadar olan süreçti ama arkadaş 15 nisan 15 mayıs arası demiş olur niye olmasın ameller niyetlere göredir deyip yapın bence allahım inşallah şifamızı verir beni ve tüm bebek isteyenleri hayırlısıyla sevindirir amin.

Tuh yaa guzel bı duaymıs dune kadar yagmur yagıyodu burda sımdı beklıyoz ya yagmaz rabbım herkesın yardımcısı olsun

hanımlar ben de netten bakındım şu duaların okunması tavsiye ediliyormuş,mevlam isteyen herkese nasip etsin,buyrun;

Çocuk Düşmemesi ıçin

--------------------------------------------------------------------------------
Karısı hamile olup da erken doğum, çocuğun düşmesi veya geç doğması gibi korkular ve tehlikeler karşısında kalan bir kimse, parmağını hamile olan karısının karnına sürüp:

"Ya Mübdi" ismini 99 kere okursa Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını bu tehlikelerden saklar. (7)

--------------------------------------------------------------------------------
Çocuğun Huyunun güzelleşmesi

Kötü huylu çocuğu olan bir kimse:

"Ya Mukît" ismini 7 kere bir boş kaba okusa ve o kabı su ile doldurup o kötü huylu çocuğuna içirse Allah'ın izniyle o çocuğun huyu güzelleşir. (7)

Çocuğun ıtaatkar Olması ıçin

Eğer, bir kimsenin oğlu kendine itaat etmezse şehadet parmağını onun eli üzerine koyarak "Yâ Şehîd" dese Allah'ın izniyle itaatkâr olur.(7)

Çocuk Olması

Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde "Yâ Musavvir, Ya Bari, Ya Halık" isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder." (7)

Aşağıdaki ayetler dua makamında okundukları vakit, çocuk istemeye ve hayırlı bir mirasçı dilemeye yaramaktadır. Çünkü Zekeriya aleyhisselam Rabbine böyle dua eylemiştir. Bu bakımdan bizlerin de bu çeşit sıkıntısı olduğu zaman bu ayetlerle dua etmemiz menfaatımız icabıdır. (11)

"Fe hebli min ledünke veliyya"
"Binnaenaleyh, bana tarafından bir veli oğul ihsan et"
(Meryem, 5)

"Yerisüni ve yerisü min âli Yâkûb."
"Ki bana da mirasçı olsun, Yâkub hanedanına mirasçı olsun" (Meryem, 6)

"Yühricüküm tıflen sümme li tebluğû eşüddeküm"
"Sonra bebek olarak çıkarmakta, sonra sizi güçlü kuvvetli bir çağa erişmeniz için"
Mümin, 67

Duanın Kabulü

Büyük zatlar, bir kimse dua ettiği zaman 7 kere "Yâ Vehhâb" dese o kimsenin duasını Allah teala kabul eder, demişlerdir. (7)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…