ocuu olmayanlar iin bir Dua

kızlar ben yagmur suyundan epey biriktirdim adetim yarın yumurtlamama bir hafta kala da bu duayı okumayı düşünüyorum hepimiz inş. faydasını görürüz siz kabınızı balkonunuzdan eksik etmeyin derim belki evde olmadıgınız zamanlar yagmur yagabilir.
duada bir ay belirtilmemiş bu yüzden illaki nisan ayı olacak diyemeyiz sizden sadece yagmur suyu isteniliyor bu yüzden siz bu aylardada yagmur suyundan biriktirin derim..
inş. dualarımız kabul olur..

bugün yağdı epey keşke toplasaydım olmazsa içme suyundan yapalım olmazmı acaba

canım dua da yagmur suyu denilmiş ama egerki sizin oralara bundan sonra yagmur yagmazsa o zaman içme suyundan dene istersen şifayı veren ALLAH inş. duaların kabul olur canım...:Saruboceq:

YA BUGÜN YAĞMUR YAĞDI AMA 2 YUDUM ANCA DOLMUŞkaydirigubbakcemile3.
ÇOK AZ AMA YA DıMı.
BEN YıNEDE OKUYUM
ameller niyetlere göreymiş

Allah razı olsun senden canım..:Saruboceq:Rabbimden ümit kesilmez ne duysak onu yapak zorundayız bişiyi gerçekten istiosak..tabiki mantıklı olduğu sürece..bu dua benim çok hoşuma gitti..bende yağmur suyu biriktirip yapmak istiyorum..inş Rabbim hepimizin gönlünün muradını verir..a.s.

Allah razı olsun senden canım..:Saruboceq:Rabbimden ümit kesilmez ne duysak onu yapak zorundayız bişiyi gerçekten istiosak..tabiki mantıklı olduğu sürece..bu dua benim çok hoşuma gitti..bende yağmur suyu biriktirip yapmak istiyorum..inş Rabbim hepimizin gönlünün muradını verir..a.s.

ALLAH sizlerdende razı olsun canım bakalım bir arkadaşımız okumuş duayı suyunuda içmiş inş. duası kabul olur:Saruboceq: bizlerede umut olur...

inş.ayy merak ederim ben şimdi burdan gelişmeleri bizimle paylaşır inş.ama ben Allahın iznile deniycem bakalım..inş yağmur yağarda bugünlerde:))

canı m sen kalbini bozma dedimya şifası allahdan 15 ine kadr topla oku iç biz genel olarak nisan suyu diye biliyoduk yani 1 inden 30 una kadar olan süreçti ama arkadaş 15 nisan 15 mayıs arası demiş olur niye olmasın ameller niyetlere göredir deyip yapın bence allahım inşallah şifamızı verir beni ve tüm bebek isteyenleri hayırlısıyla sevindirir amin.

tüh ya buraya yazdım tam o sırada elektirikler kesildi nedeni şiddetli yağış ve fırtınaydı bana cevap yazıldımı yazılmadımı diye bakamadım da bende sadece nisan yağmurudur diye topladığımıda döktüm üstelik koyduğum kapı kaldırmasaydım bugünkü yağmurla epey bi yağmur suyu toplamış olacaktım :çok üzgünüm:
vardır bundada bir hayır topladığımıda döktüm onamı yanayım bugünkü yağmuruda kaçırdığımamı.
tekrar yağmur yağmazsa seneyi bekliyecem artık :çok üzgünüm: ozamanda kısmet olacakmı bilmiyorum :1no2:
inşallah hepimizin hakkında hayırlısı olur rabbim hepimizede hayırlı sağlıklı evlatlar nasipeder :Saruboceq:

hanımlar ben de netten bakındım şu duaların okunması tavsiye ediliyormuş,mevlam isteyen herkese nasip etsin,buyrun;

Çocuk Düşmemesi İçin

--------------------------------------------------------------------------------
Karısı hamile olup da erken doğum, çocuğun düşmesi veya geç doğması gibi korkular ve tehlikeler karşısında kalan bir kimse, parmağını hamile olan karısının karnına sürüp:

"Ya Mübdi" ismini 99 kere okursa Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını bu tehlikelerden saklar. (7)

--------------------------------------------------------------------------------
Çocuğun Huyunun güzelleşmesi

Kötü huylu çocuğu olan bir kimse:

"Ya Mukît" ismini 7 kere bir boş kaba okusa ve o kabı su ile doldurup o kötü huylu çocuğuna içirse Allah'ın izniyle o çocuğun huyu güzelleşir. (7)

Çocuğun İtaatkar Olması İçin

Eğer, bir kimsenin oğlu kendine itaat etmezse şehadet parmağını onun eli üzerine koyarak "Yâ Şehîd" dese Allah'ın izniyle itaatkâr olur.(7)

Çocuk Olması

Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde "Yâ Musavvir, Ya Bari, Ya Halık" isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder." (7)

Aşağıdaki ayetler dua makamında okundukları vakit, çocuk istemeye ve hayırlı bir mirasçı dilemeye yaramaktadır. Çünkü Zekeriya aleyhisselam Rabbine böyle dua eylemiştir. Bu bakımdan bizlerin de bu çeşit sıkıntısı olduğu zaman bu ayetlerle dua etmemiz menfaatımız icabıdır. (11)

"Fe hebli min ledünke veliyya"
"Binnaenaleyh, bana tarafından bir veli oğul ihsan et"
(Meryem, 5)

"Yerisüni ve yerisü min âli Yâkûb."
"Ki bana da mirasçı olsun, Yâkub hanedanına mirasçı olsun" (Meryem, 6)

"Yühricüküm tıflen sümme li tebluğû eşüddeküm"
"Sonra bebek olarak çıkarmakta, sonra sizi güçlü kuvvetli bir çağa erişmeniz için"
Mümin, 67

Duanın Kabulü

Büyük zatlar, bir kimse dua ettiği zaman 7 kere "Yâ Vehhâb" dese o kimsenin duasını Allah teala kabul eder, demişlerdir. (7)

canım paylaşımın için teşekkürler a.s.

ha bu arada kızlar unutmadan
benim görümcem saolsun bizim (eşim ve benim )için kuran kursunda bir dua varmış onu okutacaktı bu dua sadece 7 bekar kız tarafından okunması gerekiyormuş.kuranıkerimden bir sureymiş şuan duanın ismini hatırlıyamıyorum ama görümcemle görüşüp duanın ismini alayım sizlerde kuran okumasını bilen 7 bekar kıza okutun
rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah

Son düzenleyen: Moderatör:
Tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya­kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa "Bismillâ-hirrahmânirrahîm" yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah'ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın­caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)
kızlar bu duayıda okumanızı tavsiye ederim.
]

kızlar bide bu dua var belki bunuda okumak istersiniz.

ıstiğfar okumalı. (Malım çok, ama çocuğum olmuyor. Ne yapayım?) diyen kişiye, bir sahabi istiğfara devam etmesini söyledi. O da günde 700 defa istiğfar okurdu. Nihayet on çocuğu oldu. Hasan-ı Basri hazretlerine, kıtlıktan, fakirlikten, çocuğunun olmadığından şikayette bulunuldu. Hepsine de istiğfar etmesini söyledi. Sebebi sorulunca, Kur’an-ı kerimden üç âyet-i kerime okudu. Meali şöyle:
(Çok affedici olan Rabbinize istiğfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.) [Nuh 10-12]

Çocuklarını idarede sıkıntı çeken bir sahabiye Peygamber efendimiz, (Neden istiğfar etmiyorsun? Ben günde yüz defa istiğfar ederim) buyurdu. ıstiğfar edileceği zaman yüz defa (Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) demeli ve manasını düşünerek söylemeli.

Manası şöyledir:
(Razı olmadığın şeylerden yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Kendisinden başka ilah bulunmayan hay, kayyum ve azim olan Allah’a istiğfar eder ve günahlarıma pişman olup Ona sığınırım.) [Azim, zatı ve sıfatları kemalde, Hay, ezeli ve ebedi bir hayatla diri olan, Kayyum, zatı ile kaim olan, yarattığı her şeyi varlıkta durduran demektir.]

2- Dileğine kavuşmak için, iki rekat namaz kılıp, sevabını Silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeli, bunların hürmeti için diye dua etmeli. Mesela, “Ya Rabbi, hayırlı bir çocuk nasip eyle” diye dua edip, “Bu duamı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle” demeli. (Mekatib-i şerife)

Sabah ve yatsı namazından sonra silsile-i aliyyenin isimlerini, sonra Fatiha okuyarak ruhlarına gönderip, onları vesile ederek yapılan dua kabul olur. Tecrübe edilmiştir.

Tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya*kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa "Bismillâ-hirrahmânirrahîm" yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah'ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın*caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)
kızlar bu duayıda okumanızı tavsiye ederim.
]

merhaba

kadında bi sorun yok ama eğer eşinde varsa ozamanda faydası olurmu aceba

merhaba

kadında bi sorun yok ama eğer eşinde varsa ozamanda faydası olurmu aceba

canım sen oku duanı bence erkek
kadın farketmiyor şifasını veren RABBİM inş. dualarımız kabul olur...:Saruboceq:
en kısa zamanda bizlerde hamile kalırız.:CüvCüv:

arkadaslar meryem suresı okuyarak hamıle kalan baya kısı var kk da okuyun mutlaka

ay farketmiyor. bende de bir kitap var dualarla terapi diye. aynı şekilde tarif edilmiş. o dualar suya okunacak. bir hafta karı koca bu sudan içilecek. bir hafta boyunca ilişki yok. ondan sonra ilişkiye girilecek diye yazıyor. şu an yaz. bir de kırsal kesimde yapmak lazım. büyük şehirlerde yağmur suyu kirli olabilir.

sızınde sanırım çocugunuz olmuyo ben bu duayı bu bolumde yayınlanması ıstıyorum ama yayınlayamadım benımde 5 sene cocugum olmadı 2 kez tup bebek yapdırdım olmadı once allah sonra bu dua ıle hamıle kaldım 3 arkadasımda bu dua ıle hamıle kaldı sızlerede tavsıye ederım kuranı kerımde meryem suresı 41 gun okunuyo bıtınce 3 gun oruc tutuluyo adet gorunce nıyetıne baskası okuyo ben dua bıter bıtmez hemen hamıle kaldım darısı tum olmayanlara

X