Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kanamanın bol olması çok iyi içerisi temiz kalır. Şu incir kürü malzemelerini alamadım bi türlü yrn alabilirsem incir de yememiz gerekiyormuş. Havuç hergün 1 tane yiyorum eşim bana bugs bunny diyo 😒
Ay ben aldım bi malzemesi yok onun kuzum. 2 bucuk su bardağı içme suyunu kaynat içine ortadan iki ye bölünmüş şekilde 7 inciri atıp 15 dk daha kaynat. Sonra başka tencere de yine aynı 2 bucuk su bardağı suya 3 havucu üçe dörde böl at 20 dk da onu kaynat suları ılıyınca ikisine birleştir. Sabah akşam aç karna birer bardak iç

Yaa. Cok karistim ya o zaman gitsemmi acaba. Birde ben cok yogun oluyorum alttan nasil muayene edecek bilmem herkesi ediyor olabilir ama benim ki olacak gibi degil 🫢
Aşkım adetliyken alttan muayene olmuyosun. Kan veriyosun adetliyken prolaktin fsh tsh eastradiol falan en doğru adetliyken cıkıyo sen bu ay bu kanları hallet yumurta takibi için de adetten kaç gün sonra gelmem gerekiyo de.

Ay ben aldım bi malzemesi yok onun kuzum. 2 bucuk su bardağı içme suyunu kaynat içine ortadan iki ye bölünmüş şekilde 7 inciri atıp 15 dk daha kaynat. Sonra başka tencere de yine aynı 2 bucuk su bardağı suya 3 havucu üçe dörde böl at 20 dk da onu kaynat suları ılıyınca ikisine birleştir. Sabah akşam aç karna birer bardak iç
Ya eşim yüzünden alamadım. Bi incir aldım geldim beğenmedi çöpe attı. İnternetten sipariş vermiş hala gelmedi. Bugün çörek otlu kür için çörek otu öğütülmüş aradım onu da bulamadım kürlerin içinde kürsüz kaldım 😅

Ya eşim yüzünden alamadım. Bi incir aldım geldim beğenmedi çöpe attı. İnternetten sipariş vermiş hala gelmedi. Bugün çörek otlu kür için çörek otu öğütülmüş aradım onu da bulamadım kürlerin içinde kürsüz kaldım 😅
Ay boşver kaynasın suyunu süzcen zaten aşkım koyarken birleştirdiğin kaba havucun suyunu da süzüyosun incirinde

Aşkım adetliyken alttan muayene olmuyosun. Kan veriyosun adetliyken prolaktin fsh tsh eastradiol falan en doğru adetliyken cıkıyo sen bu ay bu kanları hallet yumurta takibi için de adetten kaç gün sonra gelmem gerekiyo de.
Bilmiyorum ki canim ben artik nereden bakacagim derse tamam diyecegim hazirlikli gideyim de ne var ne yok nerden bakiyorsa baksin.

Bilmiyorum ki canim ben artik nereden bakacagim derse tamam diyecegim hazirlikli gideyim de ne var ne yok nerden bakiyorsa baksin.
Adetliykem alttan muayene olan var galiba. Bilemedim ben çocuk doğurduğumdan beri hiç adetli alttan bakana denk gelmedim. Zaten adet dönemi döllenmeyen yumurta atılır. Yenisi de adetten belli bi gün sonra oluşuyo biliyosun gelişiyo yani en sağlıklısı adetten sonra alttan bakılanı bana göre

Deneyeyim kuzum ya cesaret edememistim ama cok deneyen var
Sen önce bi yarın hormonlarına baktır. Ona göre zaten doktor belki çok farklı bişey tavsiye eder. Ama bence önümüzdeki ayı bekleme. Eğer bir sorun varsa en azından bilirsin. Yoksa da ki inşallah içini rahatlatmış olursun

Sularını çıkarmak yerine kütür kütür yesem olmaz mı acaba. Bide bunu günlük mü yapacam
Kuzum saraçoğlunun gebelik için verdiği tarif bu yönde. Sadece yemek ne etki verir bilemedim. Evet günlük taze olucak bi yaptığın su karışımı sabah akşamı çıkarıyor zaten. Ama ben geceden yapıyorum sabaha hazır oluyo. Öyle iki üç gün biriktirip içmedim hiç

Kuzu ben 3 farklı kadın doğuma gittim adetin 3. Günleri ve hepsi de alttan muayene etti ama özeldi bunlar
Adetliykem alttan muayene olan var galiba. Bilemedim ben çocuk doğurduğumdan beri hiç adetli alttan bakana denk gelmedim. Zaten adet dönemi döllenmeyen yumurta atılır. Yenisi de adetten belli bi gün sonra oluşuyo biliyosun gelişiyo yani en sağlıklısı adetten sonra alttan bakılanı bana göre

X