O Kadinlar Hala Oradalar

BenTulis

KURŞUN KALEM
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2007
719
6
Onüç falandı yaşım.
Babamın çalıştığı kamu kuruluşunun polikliniğine her gidişimizde kafam karışmış
olarak dönerdim eve.O zamanlar hayatta olan annem,hemşireydi.Ama son çocuk,yani ben doğduktan sonra bırakmıştı mesleğini.Her daim bakımlı,hep taranmış saçları,tertemiz giysileri,pırıl pırıl cildi olan bir kadındı.Yaşadığımız apartmanın diğer tüm hanımları gibi.
Ama o poliklinikte ters giden bir şeyler vardı sanki.Orada muayene sırası bekleyen hanımlarla annemi ve anneme benzer görünüştekileri birbirinden ayıran gizli bir perde vardı sanki doktorların,hemşirelerin gözlerinde.
Link Silinmiştir.

"O kadınları yetmiş küsur yıldır bekledikleri yerden tutup yükseltmeye,hazır mısınız?"... soruyorsun Biz hazırız Tuliana...ama İster inan ister inanma, o kadınlar hâla hazır değiller.. Teşekkürler,güzel gözlemlerin tespitlerin için.Ellerine,gönlüne sağlık..a.s.

Mükemmelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll,diyorum başka birşey demiyorum.Seni yanaklarından öpüyorum tuliana.Ezilmiş kadınlarımızın destekçisi olanları bekliyoruz.

Canim arkadasim cok güzel bir yazi...Emegine saglik..
Ama bu hayatin gercekleri.Degismezler vede degistiremezsinki...
Buradada bazi aileleri görüyorum.30 sene önce nasil gelmislerse öyle devam bir hayat sürüyorlar..Öyle gelmis böyle gidecektir.Ama cocuklar daha bilincli...
Ezdirmiyecek vede ezilmiyeceklerdir..sagol arkadasim...

Evet bende aynen onu demek istemistim..

önce bazı farklılıklar yaşamak için insanın kendisininde arzusu olması gerekir,ama isteği olupta uygulayamayanlar için her zaman varım diyorum teşekkür ediyorum.

harikasin tuliana..inan bir cogumuzun duygularina tercuman oldugunu dusunuyorum..kalemine saglik.

Tuliana tek kelime ile mukemmel, keske biraz degisme icin caba gosterseler, ve bizlerde yardimci olabilsek bir avuc insan ile olacak ismi bilmem ama cevremizdekilere yardim etmeye kalktikca ters tepki almiyor degiliz buda bir gercek, guzel yuregine saglik canim

tuliana mükemmel bir yazı canım emeğine sağlık
hala bir şeylerin değişmemiş olduğunu görenler var demek ki...

Kadın duyarlılığıyla yazımı yorumlayan hepinize çok teşekkür ediyorum.Bu yazıyı seveceğinizi tahmin etmiştim,çünkü hepimizin kadınları onlar.Sizi seviyorum.

ablacım yazını okudum ve bi okadarda beğendim elerine emğine sağlık,
keşke kadınlarımızda ilerlemek için çaba harcasa , anneler kendileri yapamadıkları gibi kızlarınada engel oluyorlar öyle olaylar duyuyorumki biraz inasını kendinin çabalamsı lazımki etrafta yardım edbilsim keşke yapabilsek keşke ilerlelmeyi isteseler

Hala var tuliş,hala var bahsettiğin kadınlar etrafımızda..Yine başında tülbent,ayağında terlik...

Hala var tuliş,hala var bahsettiğn sağlık elemanları,offflayan,pofflayan,hastane koridorlarında,burnunu Kaf Dağına dikmiş,''bu hastane benim!'' dercesine salınan doktorlar..

Hiçbir şey değişmedi,gram bile..Korkarım günün birinde,bu cümlelerden oluşan yazıların aynısını evlatlarımız yazacak...

Ve onlarda,değişmedi herşey sizin döneminizde ki gibi diyecekler..
Yüreğine sağlık arkadaşım...

İşte ben de bundan korkuyorum.

evet o kadınlar hala oradalar.... Ağzına sağlık eline sağlık emeğine sağlık....

Keşke tüm eğitimciler böyle olsa... Delirecem ya nerden bulursun böyle konuları? Anlatımın süper. Kitap falan yazdın mı sen? Bayıldım, soluksuz okudum. Sana kocaman S E V G İ L E R a.s.:enbuyukkk::hooray:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…