Aile Planlaması Norvelo ?? yardımm

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

roxannee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2011
82
0
Merhaba ben cuma gecesi erkek arkadaşımla ilişkiye girdim. Prezervatif kullandık fakat yarım saat sürdü ilişki ve boşalmak için içimden çıktığında prezervatifin resmen tırnak boyunda çizgi şeklinde açıldığını gördük ve tüm spermler eline geldi. Ertesi sabah yani 12 saat içinde norvelo aldım çünkü ilişki süresinde içime spermin girmiş olabileceğini düşündük.
İki gündür mide bulantısı, sırt ağrısı ve yorgunluk şikayetlerim var. Bu sabah ara kanamalar başladı normalden daha açık renkte ve az az. Sürekli tuvalet ihtiyacı hissediyorum ve kısa oluyor ve yaptığımda biterken yanma hissediyorum. Bunu daha önce okumadım kimsede.
Hamile kalma ihtimalim var mıdır ? Ne zaman idrar testi yapmalıyım ?
Dış gebelik ihtimali yazmışlar onun testi ne zaman yapılmalı ve nasıl yapılmalı ?
Adetim normalde ayın 21-24ü arası olmalı. O tarihlerde mi beklemeliyim ? Ve eğer adet olursam kesin hamile değil miyimdir ?
İçime boşalmadı ama tam yumurtlama dönemim olduğu için çok endişeliyim.

Son düzenleme:

öncelikle korkma.iki gündür yaşadığın belirtilerin kesinlikle hamile olduğun için değil,psikolojik.çünkü döllenme olsa bile rahme tutunması için 5-6 gün geçmesi gerekiyor ve o zaman hormon salgılanmaya başlıyor ki hormon düzeyi 500-600lere gelmeden birşey hissetmen neredeyse imkansız.yani döllenmeden sonraki 10 gün birşey hissedilmez.üstelik norlevo içmişsin ki bunun koruyuculuğu da 12 saat içinde alınınca çok çok yüksek.ve sonrasında lekelenmeler görülmesi normal.yani çok büyük bir ihtimalle gebelik söz konusu değil.ama yine de beklenen adet tarihine kadar test yapman bir işe yaramaz.beklenen adet gününde kanaman olursa gebelik yoktur ama yine de emin olmak için test yaparsan gebelik olmadığını görürsün çünkü gebelik varsa o gün yapılan testte çıkar.ama ilişkiden iki hafta sonra yaptıracağın kan testinde de kesin olarak çıkar yani adetine 3-4 gün kala kan testi yaptırsan kesin olarak çıkar.
dış gebeliğin ayrı bir testi yok o da normal gebelik gibi belirti verir ama bir süre sonra aşırı sancıyla doktora başvurduğunda ultrasonla incelemede ancak ortaya çıkar dış gebelik mi değil mi.neyse çok uzattım için rahat olsun kolay kolay birşey olmaz o kadar kolay değil gebe kalmak:)

norlevo akıntı şeklinde kanama yapar bu normal. diğer tuvalet şikayetlerin falan da bence sistit habercisi kadın doğum ya da üroloji uzmanına gitmelisin. sistit ilerlerse dayanılmaz oluyor.

norlevo ilk 48 saat yorgunluk, mide bulantısı, gögüslerde hassasiyet gibi yan etkiler yapıyor. hapı kusmadıysan ağır ishal atlatmadıysan ikisini de aynı anda içtiysen için rahat olsun. ara kanaman başlamış, kanaman varsa hamile kalma riskin sıfıra yakın. zigotun kanamada tutunması çok düşük bir ihtimal. dış gebelik de gerçekten ama gerçekten çok düşük bir ihtimal için rahat olsun.

sık idrara çıkma, yanma hissi sistit habercisi. balayı sistiti denilen cinsel ilişki sonrası bir sistit türü var. sık cinsel ilişki yaşayan biri değilsen ve o gece biraz fazla yüklendiysen mümkün. aynı şekilde o gece çıplak uyuduysan ayakların açıkta kaldıysa da sistit olursun. cinsel ilişkinle hiç alakalı olmayan bir nedenden de olmuş olabilir yani. eczaneden sistit için ilaç dersen yardımcı olurlar ilacı mutlaka al kendi kendine geçmesini bekleyip kendine işkence etme boşuna. bir de cinsel ilişki sonrası sistit olmamak için ilişkiden sonra mutlaka tuvalete gidilmeli deniyor. o telaşla unuttuysan ondan da olmuş olabilir.

sen elinden geleni yapmışsın bundan sonrası için elinden bir şey gelmez, üzme boş yere kendini. adet tarihini bekle, çok kafana takıp hayatı kendine dar etme.

evet sistit olmusum arastırdım netten. doktora gitmem gerekmez mi ilacı almak için ?

ya dert etme çoğu belirti psikolojiktir...sistit için mutlaka doktora git,ilaç tedavisiyle çok çabuk geçer....

evet sistit olmusum arastırdım netten. doktora gitmem gerekmez mi ilacı almak için ?

Geçmiş olsun. Sistit olunca doktor C***O adında bir antibiyotik veriyor genelde. Bol su içip düzenli kullandığında geçiyor. Bir de temizliğine özen göstermekte de fayda var. Yüzde yüz pamuklu iç çamaşırlarını da öneriyorlar. Kuru kalması da çabuk iyileşmeyi sağlıyor. Ben de olmuştum, umumi tuvaletlerden kapmıştım. Bu söylediklerimin hepsini yapmıştım. İyileşti. Bir daha da olmadı böyle bir şey çok şükür.
Aa bir de intim jellerle yıkıyorum ben. Ama onda da özenli olmak lazım bence her markanın ürünü kaliteli olmayabiliyor.

Geçmiş olsun , bu belirtiler bana idrar yolları iltihabını anımsattı. Üroloji bölümünde muayene olmanızı öneririm.
İdrarda gebelik testi bildiğim kadarıyla ilişkiden 3 hafta sonra sonuç veriyor , kan testi içinse bu süre 2 hafta.
Norlevo büyük ihtimalle işe yarar , ancak bildiğim kadarıyla hamile olduğu halde regl olan kadınlar da var , siz yine de temkinli olup test yapın.
Umarım her şey yolunda gider.

Hepinize çok teşekkür ederim benimki balayı sistiti denilen hastalık oluyormuş galiba :/
Hem hamilelik korkusu hem bu çok stres oldum.
İki gündür şikayetlerim var artmasından korkuyorum bu yüzden yarın doktora gitmek istiyorum.
Üsküdarda önerebileceğiniz yarın randevusuz gidebileceğim hastane var mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…