NORMAL DOĞUMU KOLAYLASTIRAN AKTİVİTELER

Ben yazilanlarin hepsini taptim. 40 hftadan sonra dr ucgunde bir cati muayenesi yspuyordu. Kanamada oldu. Ne sancim ne acilmam oldu. Bebek asagida inmedi. 41+2 de sezeryan oldum. Bebrk nasil isterse oyle geliyor. Hayirlidini isteyin. Sartlamayin kendinizi normal doguma. Allah herkese kolay dogumlar nasip etsin.

bende boyle dusunuyorum bebek rahme dustugu gibi nasil ve hangi gun dogacagida belli ama biz bekliyip goruyoruz

Gebelik boyunca düzenli yürüyüş yaptım hep bol su içmeye dikkat ettim. Eşimle birlikteliğe ara vermedim. Son bi hafta kala bi cm açılmam olduğunu öğrenince evde temizlik yaptım sürekli yürüyüşe çıktım oturup kalkma egzersizi yaptım sıcak suyla uzun duş aldım hergün iki üç kere. Sıcak suyu belime tuttum. Kendimi sıcak tuttum battaniye içine girdikçe hafif adet sancısı hissettim bi hafta. Sonra bol hurma yedim. Bol suya devam ettim. Hiç ama hiç sancım yoktu meraktan hastaneye gittim bi hafta bunları yaptıktan sonra. 5-6 cm açılman var Doğum başlamış dedi acildeki Dr. Ama kendi sancımı beklemek istedim hastaneye yatışım yapıldı gece 12 gibi sabah 10 da sancım geldi nişanımla beraber (kan) bi avuç kadar. 12 de Doğum yaptım şükürler olsun. 12:30 da odamda kızımla uyuyordum :-) hepimize hayırlı doğumlar ...
Ayyy ne güzel anlamışsınız icim ferahladi valla

Can'ım Doğum anı gelince Allah tarafından sana bi ıkınma hissi geliyor Zaten kendini tut diyorlar çatala çıkıyosun. Artık son aşamadasın açılman olmuş Bebek geliyo. Suyumu Doğumdan 3 dk önce patlattılar. Makatta yanma galan olmadı. Ama bu ıkınma hissi geldiği zaman büyük tuvalet hissi oluyor. Hatta orda tecrübesiz hamileler hep hemşireye soruyor tuvaletim var falan diye. O Bebek. Büyük tuvaletini önden yaparmışsın gibi kabızsın da ıkınman Laz'ım gibi. Çatala çıkınca sana sancınla beraber nefes al ve tüm gücünle ıkın diyorlar. Çatalda iki tarafta Demir var tüm gücünle Demir'i kendine çekerek ıkınıyorsun. Çok ufak bi kesik attı Bebek tam çıktı almak için. 4 dikişim vardı sadece. İnan kesik attığını ben dikiş atarken anladım. Bebek çıkarken acı falan olmuyor hissetmiyorsun olayın yoğunluğuyla hiç bişey. Düşün kesik atmış haberim Yok .
Siz çok bilgilisiniz ya valla sizi okuyunca cesaretim geldi ve bi çok şey öğrendim sizden valla maşallah darısı bana normal doğum :anneadayı::KK200::nazar:

Siz çok bilgilisiniz ya valla sizi okuyunca cesaretim geldi ve bi çok şey öğrendim sizden valla maşallah darısı bana normal doğum :anneadayı::KK200::nazar:
Amin canım. İlk doğumumda İnan bana anlatanda olmadı korkarım diye. Annem yaşayınca görürsün diye geçiştirdi korkacak hiç bişey de yokmuş rahat ol.bi şekilde mecbur doğuruyorsun :-)

Amin canım. İlk doğumumda İnan bana anlatanda olmadı korkarım diye. Annem yaşayınca görürsün diye geçiştirdi korkacak hiç bişey de yokmuş rahat ol.bi şekilde mecbur doğuruyorsun :-)
Ben daha yolun başındayım daha 11 haftalık ama tercihim normal doğum tabiki en doğalı bu. Normal doğum için yazdıklarının ekran görüntüsünü aldım valla çok önemli bilgiler vermişsin çok teşekkür ederiiimm:halay:

X