NORMAL DOĞUMU KOLAYLASTIRAN AKTİVİTELER

Can'ım Doğum anı gelince Allah tarafından sana bi ıkınma hissi geliyor Zaten kendini tut diyorlar çatala çıkıyosun. Artık son aşamadasın açılman olmuş Bebek geliyo. Suyumu Doğumdan 3 dk önce patlattılar. Makatta yanma galan olmadı. Ama bu ıkınma hissi geldiği zaman büyük tuvalet hissi oluyor. Hatta orda tecrübesiz hamileler hep hemşireye soruyor tuvaletim var falan diye. O Bebek. Büyük tuvaletini önden yaparmışsın gibi kabızsın da ıkınman Laz'ım gibi. Çatala çıkınca sana sancınla beraber nefes al ve tüm gücünle ıkın diyorlar. Çatalda iki tarafta Demir var tüm gücünle Demir'i kendine çekerek ıkınıyorsun. Çok ufak bi kesik attı Bebek tam çıktı almak için. 4 dikişim vardı sadece. İnan kesik attığını ben dikiş atarken anladım. Bebek çıkarken acı falan olmuyor hissetmiyorsun olayın yoğunluğuyla hiç bişey. Düşün kesik atmış haberim Yok .
Peki bebek ciktignda butun sanci aniden bitiyomu bide dikis atarken aci oluyomu ay cok korkuyorum bnde normal istiyorm ama kalp carpintim cok fzla diye o an olurum die korkuyorm panik atakda var bende tiroidde

Peki bebek ciktignda butun sanci aniden bitiyomu bide dikis atarken aci oluyomu ay cok korkuyorum bnde normal istiyorm ama kalp carpintim cok fzla diye o an olurum die korkuyorm panik atakda var bende tiroidde
Can'ım benim ilk gebeliğimde tiroid ve çarpıntı vardı. Bebek çıkınca sancı falan kalmıyor hafif ama çok hafif adet sancısı gibi bişey ara ara geliyor onun için parol veriyor Dr. Dikerken uyuşturucu sprey ve iğne yapıyor 5 dk da dikiyor Zaten. Birazcık acıyor tabi

Merhaba arkadaşlar, hep merak edilen acı, ağrı, sancı kısmına değinmek istiyorum önce. Sancı bildiğiniz adet ağrısı olarak başlıyor, doğum anı yaklaştığında şiddeti artıyor, ancak bu çok uzun bir süre olmuyor. (Son yarım saat gibi hatırlıyorum) Ayrıca her sancı arasında dinlenmenizi sağlayan küçük aralar oluyor. Yani sürekli olan bir ağrı da değil. Bebeğin doğum anında vajinal hiçbirşey hissetmiyorsunuz. Yani çocuk ordan çıkıyor sonuçta ben acının orada olacağını sanmıştım. Rizeli-53 Rizeli-53 ün dediği gibi kakanızın geldiği sanacağınız bir ıkınma hissi oluyor, siz de bu hisse ebenizin de yardımlarıyla uyum sağlıyorsunuz ve olup bitiyor. Bebeğin kafası çıkınca rahatlıyorsunuz. Kaka yaparsam diye korkmayın genellikle önceden lağman yapılıyor. Hazırlıksız yakalansanız bile hiç çekinmeyin, orda hertürlü hazırlık yapılıyor. Ben hamileliğim boyunca hamile yogası ve platesi yaptım. Son aylarda da perinal masaj yapılabilir. İnternette araştırın. Pozitif olun. Doğum anında pozitif olup bebeğinize bedeninize güvenmek güzel bir doğum yapacağınızı düşünmek önemli.

Ben hergün yaptım Can'ım. Çok açık oldu kusura bakma ama. 2 saate de doğurdum çıktım şükür. Çok korkuyordum sancıyı uzun saatler çekicem diye ama kolay oldu şükür
Konuyu okurken dikkatimi çekti de sormak istedim ilişkide korunuyo muydunuz? Bi yerde spermin hazneye gitmesi gerektiğini okumuştum spermin içindeki bişey doğumu tetikliyomuş da merak ettim

Ben hergün yaptım Can'ım. Çok açık oldu kusura bakma ama. 2 saate de doğurdum çıktım şükür. Çok korkuyordum sancıyı uzun saatler çekicem diye ama kolay oldu şükür
Konuyu okurken dikkatimi çekti de sormak istedim ilişkide korunuyo muydunuz? Bi yerde spermin hazneye gitmesi gerektiğini okumuştum spermin içindeki bişey erken doğumu tetikliyomuş da merak ettim

Konuyu okurken dikkatimi çekti de sormak istedim ilişkide korunuyo muydunuz? Bi yerde spermin hazneye gitmesi gerektiğini okumuştum spermin içindeki bişey erken doğumu tetikliyomuş da merak ettim

kızlar sizler ne yapıyorsunuz paylaşalım
pilates topu üzerinde egzersiz ve hurma denedim.. sonucunu da aldım.. 4 cm açıklık ile rutin kontrole gittim.. ağrılar vardı ama doğum ağrısı değildir bu yaaa deyip erteliyodum :KK70: normal doğuramadım başka sebeplerden ama en azından açılma için pilates topunun faydasını gördüm.. tavsiye ederim..

Ben gebelikte korunmadım korunmuyorum Can'ım . Ama enfeksiyon riskinden dolayı ilk zamanlar korundum bu gebeliğimde yine korunmaya dikkat ediyorum

Ben gebelikte korunmadım korunmuyorum Can'ım . Ama enfeksiyon riskinden dolayı ilk zamanlar korundum bu gebeliğimde yine korunmaya dikkat ediyorum
Ama korunma olduğu zaman doğuma bi faydası olmuyo diye okumuştum yani o spermin içindeki bişey doğumu başlatma özelliği varmış adını unuttum her neyse korunma olduğu zaman vücudun haberi bile olmaz ilişkiden :KK70:

Ama korunma olduğu zaman doğuma bi faydası olmuyo diye okumuştum yani o spermin içindeki bişey doğumu başlatma özelliği varmış adını unuttum her neyse korunma olduğu zaman vücudun haberi bile olmaz ilişkiden :KK70:
Canım ilk zamanlar korundum mecburi 12 ile 20 arası . Şimdi korunmuyorum mesela o gebeliğimde sadece o ara korundum çok yoğun enfeksiyon vardı. Zaten ilişki kasları esnetiyor açılmayı kolaylaştrıyır

biz esimle deniyoruz arada ama olmuyo yani iceri girmesini engelleyen bisi varmis gibi oluyo bu yuzden sevgili gibi sarilip uyuyoruz ama zaten hep hareket halinde oldugumdan ne bilim insallah kolay gecer

biz esimle deniyoruz arada ama olmuyo yani iceri girmesini engelleyen bisi varmis gibi oluyo bu yuzden sevgili gibi sarilip uyuyoruz ama zaten hep hareket halinde oldugumdan ne bilim insallah kolay gecer
bir de eslerimiz bizden daha çok korkuyor. Allah im hepimiz e kolay sağlıklı doğumlar nasip etsin. her gun sicak banyo yapicam artık bugün başladım ılık sudan sıcak suya geçiş yaptım hadi bakalim

Canım ilk zamanlar korundum mecburi 12 ile 20 arası . Şimdi korunmuyorum mesela o gebeliğimde sadece o ara korundum çok yoğun enfeksiyon vardı. Zaten ilişki kasları esnetiyor açılmayı kolaylaştrıyır
Anladım korunmaya dikkat ediyorum yazmışsın da korunuyosun sandım e bu seferde bebeğin çok kirli doğacağını söylüyorlar

Anladım korunmaya dikkat ediyorum yazmışsın da korunuyosun sandım e bu seferde bebeğin çok kirli doğacağını söylüyorlar
Valla tertemizdi bu nasıl bi cahil inanç :-) Bebek kendi kesesinde kendi suyu içinde rahimle arada mesafe var :-) :-) onu diyen uydurmuş. Enfekİyon olduğu zamanlar korunuyrom Can'ım. Mesela geçen hafta enfeksiyon bardı dikkat ediyorum biraz

39+6 da normal dogum yaptım. Hergun yurudum hep hareket ettım. Zaten yerınde duramayan bırıyım hamıle gıbı hıssetmıyodum kendımı herseyı yaptım. Bol yuruyus ve hareker derım. Sonra bı sabah suyum gelmıstı. Kolay dogumlar.

Valla tertemizdi bu nasıl bi cahil inanç :-) Bebek kendi kesesinde kendi suyu içinde rahimle arada mesafe var :-) :-) onu diyen uydurmuş. Enfekİyon olduğu zamanlar korunuyrom Can'ım. Mesela geçen hafta enfeksiyon bardı dikkat ediyorum biraz
Değil mi kese kapalı üstelik ama bunu bi kişi değil bi çok kişiden duydum bende tecrübelerin bi bildiği vardır dedim çekildim kabuğuma :KK70:

Ben yazilanlarin hepsini taptim. 40 hftadan sonra dr ucgunde bir cati muayenesi yspuyordu. Kanamada oldu. Ne sancim ne acilmam oldu. Bebek asagida inmedi. 41+2 de sezeryan oldum. Bebrk nasil isterse oyle geliyor. Hayirlidini isteyin. Sartlamayin kendinizi normal doguma. Allah herkese kolay dogumlar nasip etsin.

X