Normal doğuma girip, doğumda aksilik çıkarsa, ne yapılır

Ş

şeker kız kendi

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi şeker kız kendi
Şeker anneler, bir sorum var...
Diyelim ki...ben normal doğum düşünüyorum. Sancılar falan başladı...yattım hastaneye, doğurmak üzereyim fakat aksilik rahim ağızı istenilen ya da gereken kadar açılmıyor. Bunun için ilaçlar falan da veriliyor ama tesir etmiyor.
Çocuğun sağlıklı doğabilmesi için doktor, rahim ağızımın, ya da vajinamın kesilmesine karar veriyor.
Ben bu noktadan sonra sezaryana dönüştürebilir miyim.
Her ne kadar normal doğurmak da istesem, altta dikiş istemiyorum
Ben bunu haftaya doktoruma da soracağım, ama var mı aranızda bu konuda tecrübeli olanlar?!fisfisfis

ya bak en zor dogum ve ılk defa gorulen bı sekılde dogdum ben makat dogum yanı ıkı kat dogmusumm kac doktor varmıs basımda ama yıne de sezaryana almamıslar makat derken anlamıssındır heralde ılk once basım gelmemıs makattan gelmısım ıkı kat popomla cıkmısımayaklarım ve kafam bırlesmıs içerde benım ılk popom cıkmıs yanıı.....egerkı herhengı bı sorunda mesela rahım agızı acılmadıgı için dırek sezaryana aldılar teyzemın kızını ama hr turlu seye hazırlıklı ol dusun ben nasıl dogmusumm anneme allah guc vermıs yaa

peki sen önce poponla çıkmışsın ya, o sırada kalınlık oluşturmuşsundur, annenin vajinasını kesmemişler mi? yoksa annenin vajinası o kadar açılmış da, doktorlar kesmeye gerek görmemiş mi?
Anlamadım benneyaptımki

canım benim doğumuma az kaldı Allah'ın izniyle, bende senin gibi orda dikiş olsun istemiyorum ama dikişsizinide hiç duymadım hakketen, ben bunları dra sordum, tabi ki sezeryana dönebiliriz dedi, hatta ıkınıp çıkaramassam nolcak dedim o anda bile döneriz problem olmas dedi, korkma yani dönülebiliyomuş, bende bi deniycem dene sende bakarsın doğuruveriris Allah'ın izniyle de sezeryana gerek kalmas, bu arada yaşayanların dediği bişi varki sezeryandaki kesik ve dikişle normal doğumdaki dikiş aynı değil canım, normaldeki çabuk geçio digeri biras daha sorunlu, eee 7 kat kesilio kolyay değil, sağlıklı doğumlar dilerim herkese

ya annemle o kadar acık konusmadık acıkcası annem su an evde deıl ama eve gelınce söz yazarım canım tamammı bu konuda konusur senınlee bılmıorum yanı cnmm ama söz sorarım o da yazar ne oldugunu ewe gelınce sende okursun ok

kendı doktorumla bu konuyu hıc konusmadım ama yengemın hamılelıgınde doktora hep bırlıkte gıttıgımız ıcın doktoru bu tur acıklamaları yapmıstı
eger tam dogum basladıgı zamanda bıle bır aksılık olursa ters gelmesı, nefes kesılmesı ya da annenın normal doguramaması vb gıbı konularda hastayı hıc yerınden oynatmadan 1 dk ıcınde sezeryana gecıyoruz demıstı
tabıı bu dogum ıcın anlastıgın hastaneye de baglı
mesela medıpolde normal dogumhaneden sezeryan amelıyathanesıne gecıs var hemen gecırıyorlar

canım aynı bahsettıgın dogum seklını benım annemde yasamız abımde.. ve doktorlar hıc mudahale edememısler bası da yukarıda oldugu ıcın ne bastırabılmısler ne baska bırsey.. bız bırsey yapamayız demısler sen dogurucaksın :1shok:.. ve dedıgın gıbı sezeryana da almamıslar oyle bır durumda, kesı de atmamıslar o sekılde annem kendı kendıne dogurmus hastanede !!

Allah yardım etmıs yoksa olucak ıs mı ıkıye katlanmıs bır bebek poposundan gelıyor.. normal de bastan geldıgınde bası ellerın arasına alıp cekıyorlar omuzlar gelsın dıye ondan sonrada kayıyor zaten ama popodan geldıgı ıcın yumusak ve kaygan yer tutup cekemıyorlarda bı yerınden.. ne kadar zor bırsey ya..

Oley bu cevap çime su serpti. Sonuçta ben de normal doğum yapabilmek için kiloma çok dikket etmeye çalışıyorum, diyetlerime bile bu kadar sadık kalmamıştım. "Çiş tutma" hareketlerini aksatmıyorum, bir de top aldım, düzenli çalışıyorum üstünde. ama dikiş olacaksa açıkçası karnımda olmasını tercih ederim diyordum...Ama şimdi sen de öyle diyorsan...alt daha mı çabuk kaynıyor yani ..uff ya ne zor işler. peki alta dikiş yapılabilmesi için de, yine epidural narkoz yiyoruz değil mi?!
:çok üzgünüm:

benim doktorumda söyledi bu hafta;normal yapmaya çalışcaz ama bir aksilikte o dakikada sezeryana alcaz dedi..basta sezeryanı önermiyorum bebekte rahatsızlıklara yol açabilir önce normal dogumu deneyecegiz dedi...

bana kalırsa normal dogumdakı kesıler sezeryane nıspeten daha ıyı
hem dıkıs sayısı az olur hem ıyılesme hızı cabuk olur dıye dusunuyorum

hatta dıkıssız normal dogum yaptıktan sonra meydana gelen genıslemenın kuculmesı ıcın ozellıkle bır ıkı dıkıs attıran kadınların varlıgını bıle duydum

canım öncelikle hep olumlu düşünün normal doğum en sağlıklısı zor tabi ama sonu çok güzel canım dikişsiz olmasına gelince o pek mümkün değil genelde doğum başlayınca kesi atıyorlar ama çok çabuk iyileşiyor ve öyle dedikleri gibi genişleme felanda olmuyor ben ilk bebeğimi normal doğumla yaptım şimdi ikinci bebeğimide bir sorun çıkmazsa normal düşünüyorum allah bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin epidural normal doğum yapacaksan hiç bir acıyı duymazsın yok normal olacaksa o sırada iğne vuruyorlar zaten hiç acı duymuyorsun

OHA!!! ay çok affedersiniz, ama bunu ilk kez duyuyorum...çok akıllıca bir yöntemmiş, hiç düşünmemiştim

şeker kız nasıl hareketler bunları acıklarmısın bende yapayım

arkadaslar hakıkaten dogum yapanlar bılır normal dogumda kesı atıldıgı ıcın dıkıs yapılınca vajınal daralma oluyor mu ? ve dısarıdan bakılınca o dıkısler bellı olur mu esımız tarafından ??

şeker kız nasıl hareketler bunları acıklarmısın bende yapayım

şimdi benim kuzenlerim var yurtdışında... Yurtdışında da en son trend evde doğum. Özel ebe kiralayıp, evde doğum yapmak pek moda, onu da kesiksiz yapıyorlar.
Bunun için ama, bebişi fazla tosunlaştırmamak gerekiyormuş. Sağilıklı beslenme şart!!
Sonra zaten ebe anlıyormuş, müdahale gerekirse hemen hastaneye sevk ediliyormuş.
Hareketler de şöyle:

"çiş tutma hareketi": öncelikle çiş yaparken hepsini salmıyorsun, birz yapıp, tutuyorsun, biraz yapıp tutuyorsun. Yani vajinanı açıp kapatmış oluyorsun ve buradaki kasların güçlenmesi için yararlı birşey.
Bu haraketi sonra normal televizyon karşısında, yatakta, her yerde kimseye çaktırmadan yapabiliyorsun.
Vajinayı aç kapa, makatı aç kapa, kapa 10 san tut, yine aç...
Başlarda çok rahatsız edici ama alışınca, kolay geliyor.
dediğim gibi oradaki kasları geliştirip, sonra doğumda kullanıyorsun.

Sonra kocaman top aldım kendime, eminönünden. Onun da üstüne oyurup zıplıyorum.
Zaten topun içinde kullanma kılavuzu var, o hareketler de doğumu kolaylaştıran hareketler...

Valla kızlar yurtdışında millet kesiksiz normal doğum yapıyor, biz niye yapmayalım :))

ewet cnm aynen öle bende öle bılıorumm doktorlar sen doguracaksın bızım yapabılecegmz bişi yok demıslerr işte ama ben anneme sormadan yalnız bı bılgı vermek ıstemedım ama cokk zorr yaaaaa:1shok:dusunsene popodan ıkı kat allah yardımcısı olmus annelerımızın:1shok:

arkadasım cok faydalı bır paylasımda bulunmussun.. ama surda kırmızı ıle yazılı kısıma bıttım yahu :roflol: :roflol: aç kapa aç kapa.. :roflol: ama bende bunu uygulayacagım ve dedıgın gıbı top alacagım.. tesekkurler sevgıler..

Allah bızlerı korusun doğum zaten zor bır olay, ve böyle oluncada cok cok daha zor..Allah yardımcımız olsun :1no2:...

Ya ben zaten dogumdan felaket korkuorum bide epidural düsünüorum ben hamile olmadan önce muayene oldugumda doktor cok kolay dogum yaparsın sen dedi ve birazda doktorumdan aldıgım destekle sezeryanla yaparım diodum ama simdi normal istiorum epiduralli olmak sartında ama dogumda Allah korusun bi aksilik olurda epiduralle sezeryana cevrilir felan ay nasıl dayanırım canlı beni kesmeleri walla dayanamam yaww

korkman normal ama illa epidural oldu diye uyanık kalıcaksın diye bir kanun yok bir aksilik olurda sezaryene geçilirse seni uyutmalarını isteyebilirsin böyle yaptıranlarda var çünki.

birde anneleri ters doğum yapan arkadaşların annelerini tebrik ederim zoru başarmışlar gerçekten ama kadın fizyolojisi ters doğumada müsait kilolu bebeği doğurmayada yurt dışındaki ebeler doktorlar ve gebeler bunun bilincinde oldukları için dikişsiz doğumu tercih ediyorlar ve bu konularda bizden daha rahatlar.

hepimizin hakkında hayırlısı olsun istediğimiz gibi sağlıklı doğumlarımız olur inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…