Normal Doğum mu Sezeryan mı?

Ben burada bu konuları okumuştum, inanın daha kötü olan kadınların bile aylar sonra toparladığını, iyileştiğini. Bazısı doktora dahi danışmamış üstelik. O yüzden moralinizi asla bozmayın. Henüz çok yeni sayılır. Zaten çoğu doktor en az 6 ay süre verilmesi gerektiğini söylüyor, kasların toparlanması için.
Çok ama çok sağolun Allah razı olsun🤲🤲🤲🤲 ilk başlarda kötüydüm moral olarak ama evladım için toparladım kendimi çok şükür 🤲🤲Evet benim doktorum da söyledi 6 aya toparlaniyormus.

Merhaba Tabi ki normal doğum en sağlıklısı ama bence normal doğumun komplikasyonları daha fazla yine söylüyorum bence tabi. Çünkü yaşamış biri olarak söylüyorum. Eylül de doğum yaptım kolay oldu doğumum ama dikişten dolayı makat kasları zarar gördü. Bi daha ameliyat oldum 1 hafta hastanede yattım. Evladımı epey zaman doğru düzgün kucağıma alamadım. Psikolojik olarak da zor tabi. Çok şükür iyiyim şimdi ama zor zamanlardı. Benim perine mesafesi kısaymış kesi derin değilmiş ama bu kisaliktan dolayı etkilenmiş. Aslında herşey nasip ama doktor çok önemli bana hic soylemedi böyle bi risk olabilir falan diye o da hic düşünmemiştir belki boyle bişey olacağını o yüzden doktorla herşeyi konusmak gerekiyor. Nasip hangisiyse o oluyor. Hayırlısıyla sağlıkla kucağınıza alırsınız insaAllah 🤲🤲
Cok teşekkür ederim. Kızımın boynuna kordon dolaşmıştı. 33 günlük oldu doğalı ❤

X