noolur bi akıl verin.......annemle sorunum var...

lolova

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2007
598
24
Annem istanbulda yaşıyo.Bende bodrumda yaşıyorum. Senede 2-3 kere anca gidebiliyorum .Ama her gidişimde annem beni bi üzüp öyle geri yolluyo.ailemin yanına son gidişimde 12 gün kaldım.Ertesi gün bodruma döneceğim.
Annem benimle konuşmadı.Sebep ise o gün misafiri gelecekti beni ona yardım etmem için 6 da kaldırdı bense uykuma yenik düşüp 8 de kalktım diye. Bodruma döndükten sonra 1 ay boyunca telefonlarıma çıkmadı. 1 ay sonra 2 kere nasılsın vs. gibi bi tlf görüşmemiz oldu ama çok soğuktu. Şimdi kardeşime diyomuşki ablanın benim gönlümü alması gerekirdi. Ben bi anneyim sonuçta. Şimdi de onun konuşası var ama hala hiç beni aramış değil benden bekliyomuş. Benim özür dileyip alttan almam gerekiyomuş.Sizce naapmalıyım.Haklı olduğuma eminim ve herkes biliyo. Ama annem hep kapris yapıyo.Hep beklenti içinde.

bazen haklida olsak buyuklerimize saygimizdan sevgimizden ilk adimi biz atiyoruz,hatasini mutlaka biliyordur ama bir yastan sonra insanlarin huyunu degistiremiyoruz ya da buyuklerimiz yaslari ilerledikce huy degistiriyorlar,ben yerinizde olsam ararim sorarim imkanim var ise gider ellerinden yanaciklarindan oper kucaklasirim ,su fani dunyada beni uzmus olsada ben annemi uzemem

Canım annen kapris yapıyor haklısın. Seni üzdüğünün farkında olsa böyle davranmaz. Bence bu konuyu açık açık konuşmalı ve bu davranışlarıyla seni üzdüğünü anlatmalısın. Tatlı tatlı konuş, anlat inşallah böyle kırgınlıklar yaşamazsınız bir daha , hayat çok kısa a.s

valla güzelim annenin yaptigi pek alişagelmiş birşey olmasa da o anne..evet sende anne olabilirsin hatta gun gelir anneanne bile olabilirsin ama annen varsa nihayetinde evlatsin..ve alttan alman gerekir..oflayip puflamak yerine bence gönlünü almalisin..Allah biliyor ya hayatta kimsenin nazini cekemem..hiç sevmem naz cekmeyi..ama annem nazlanirsa basimin üstünedir :) alttanda alirim..bana göre hakli bile olsam özür dilerim..o annem cünkü..kimseyle karşilaştiramaz..herkes kelimesinin içine konmaz..daha cok şey söylenir ama sözün özü bence hemen annenin gönlünü al :) hem bak güzel bir aydayiz :) kirilma ona..hem sende bir annesin..anlarsin evlat-anne ilişkisi,sevgisini..umarim cabucak halledersin :)

annen haklı olsada olmasada özür dilemelisin..
ama ben burda anneni haksız bulduım ne yalan söyleyeyim senede 3 defa gördüğü yavrusu 2 saat geç kalktı diye aylarca küsüyor ne saçma gelen senden daha mı kıymetli...
yada bunca gün her misafir ağırladığında sen mi vardın.. seni rahat ettirip kendi sen yokmuşsun gibi hazırlığını yapmalıydı..

evet canim bencede kesinlikle sen haklisin ama o senin annen sende onun yarusu bence ara gönlünü al su ölümlü dünyada ama kesinlikle güzel bir dilde ona bu sekilde davrandiginda kirildigini söyle belki o farkinda degildir yaptiginin farkinda bile olsa bosver o senin annen sen anneni ara ki cocuklarina örnek ol .

canım bencede sen haklısın, ama yinede o konuşmasada sen ısrarla konuş. benim annemde öyleydi, bana karşı anlayışsızdı. Annemi kaybedeli uzun yıllar oldu şimdi inan onun bana kızmasını bile özlüyorum.keşke hayatta olsaydı kızsada mühim değil diyorum. ama keşkeler zamanı geri getirmiyor yada gidenleri... o sana tavır yapsada sen konuş gönlünü al, ileride için rahat olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…