Noluyor Bana ?

Evet canim cok haklisin yavaş yavaş kalkıyorum insallah

Evet canim cok haklisin yavaş yavaş kalkıyorum insallah
Profil fotonu gorunce ben yazıyorum sanıyorum aynı resim fazla olmadı benım profılimdi suankıde farklı versiyonu..
Allah feraha cıkarsın canım kendını cok yormadan ibadetlerine zıkırlerıne devam et lutfen zaman tanı kendıne

Bende aynısını geçen yaz yaşadım özellikle 8 gün çok kötüydüm çok kötü olaylar yaşadım ve 8.gün babamı kaybettim sonra o sıkıntım geçti rabbim kimseye yaşatmasın çok zor. Ama önemli olan bu isteksiz halinde bile dua etmek. Bence çokca her an zikir çek istemesen bile la ilahe illa ente subhaneke inni küntü mine zalimin hz yunus peygamberin duası. Allah şifa versin

Çok haklısınız bu duygu karmaşası da bir imtihan Rabbimin izniyle çıktım ben o bunalımdan ibadetleirme devam ediyorum hayatımda olmasını istediğim ama olmayan şeylere karşı umursamazlaştım o günlerden sonra Rabbimin verdiğine isyan etmeden razı olmayı öğrendim

Bende şuan çok zor bir dönemden geçiyorum inan hep aynı şey için dua ediyorum son 1 yıldır bazen kabul olmayacak gibi hissediyorum ama hep içimde bir umut. En yücesinden bekleme umudu

Canim sayi konusunu ben de cok araştırdım ve oyle bisey olmayacagini öğrendim. Prof. Dr Mehmet okuyandan dinlenmesi tavsiye ederim kendisi ilahiyatçı.

Peki namaz sonrası tesbihler konusunda ne diyor? Neden 33 çekiyoruz bu tesbihleri? 35,20 gibi sayilarda neden çekmiyoruz? Neden her namazdan sonra çekiyoruz da toplu olarak yatsıdan sonra çekmiyoruz mesela? neden belli sayilarda? Örneğin yasin hatmi neden 41? 35 okusanız hatim olur diyeni ben hiç duymadım. Ilahiyatcilardan adetli kadın sadece yemek duasi okuyabilir diyen de var mesela. Muhyiddin Arabi butun hesaplamalarini, araştırmalarını bosa yapıp herkesi kandırmış o zaman demek. Iyi araştırmak lazım.

Balım evliyaların velılerın dualar da tecrube ettıgı sayılarla yasın veya baska bır dua okumak caızmıs zaten varmıs yanı bunda bende hem fikirim 123 yasın mesela buyuk hatımi.. Namaz tesbihatlarınsa da var sayı 33 dogru
Sadece esmalardaki ebced degerıni dogru bulanda var bulmayanda var.. Herkes farklı bırsey soyluyor bence kısı tercihine kalmıs bu durum ama 41 yasın 41 fetıh vs vs var cıdden.

Aynen canım ibadette zorlama olmadığı gibi sayılarda da isteyen istediğine inanıp, istediği gibi okumakta özgürdür. Allah herkesin duasını kabul etsin.

Tabikii eminim bosa değildir canim tesbihlerimiz icin ayrıca dinleyeceğim o ilahiyatcilardan.
ama ben de diğer arkadaslarin dediğine katılıyorum sayi ile olan şeyler bana iyi gelmedi , gelmiyor bir kalıp gibi bir kehanet gibi tobe hasa buyu gibi su kadar sayi su okunacak ve sunlar olacak bunlar bana mantıklı gelmiyor iyi de gelmiyor Kuran kerimi 2 farklı ilahiyatcinin turkce mealini okudum ve okuyorum. Hic bir yer de bu tarz şeyler yazmıyor sayi yok ima sı yok.
Rabbim yol gösteriyor Hz İbrahimi 'de an `.......` ettiği duayı soyluyor ve benim anladığım içime sinen rabbimin yolundan kalpten isteyerek sabırla tevekkule beklemek.
Sayılarla 1000 lerce 10000 lerce okuyup rabbimin ozaman duama cevap vereceği benim aklıma yatmıyor artık.

Sana neyin iyi gelip, neyin iyi gelmediğini en iyi sen bilirsin canım. Herkes içine nasil sınıyorsa, ne doğru geliyorsa onu yapar. Allah herkesin duasını kabul etsin.

Canım hacetlerimiz için ya fettah hatmini yapıcağız daha önce burda bu konuda gruplar yapılmış ve çok güzel geri dönüşler alınmış ne dersin katılmak ister misin

Bende şuan çok zor bir dönemden geçiyorum inan hep aynı şey için dua ediyorum son 1 yıldır bazen kabul olmayacak gibi hissediyorum ama hep içimde bir umut. En yücesinden bekleme umudu
Ya fettah hatmi başlayacağız inşAllah daha önce burda bu konuyla ilgili gruplar açılmış ve çok güzel geri dönüşler alınmış bu hacetin için sen de katılmak ister misin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…