Nolur Geçinsiz Evliliği Çocuklar İçin Deyip Onlarında Hayatını Cehenneme Çevirmeyin

Maariftakvimi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2018
1.710
2.693
Ben bu mesajı ağlaya ağlaya yazıyorum neredeyse tüm konuları babamla ilgili olan hesabımı kapatıp artık olabildiğince onunla ilgili konu açmamaya çalıştım hatta eski bi üye eski bi konumu hatırlayıp sanırım o üyesin deyince sanki yaşattığı bütün rezillikler benim ayıbimmista anlayacakmış gibi utanmıştım...

Başlıktada belirttiğim gibi kızlar yalvarırım size cok kötü olan evliliklerinizi özellikle sevmediğiniz insanla evliliginizi çocuklar var diye devam edip onların bugünü kurtarıp geleceğini cehenneme cevirmeyin inanın o huzursuz ailede yasamak anne babasının tartışmasına özellikle ikisininde birbirini sevmediğine şahit olması kadar kötü bir şey yaşamaz evladınız ve bildiniz çocuğunuza her türlü hasar.
Benim anne babam bilindik eski dönemin görücü usulü evlendirilmesiyle evlenmiş ikiside birbirinden zerre hazzetmeyen iki insan annem daha ben yokken birkaç kez babaevine gitmiş hala bile söylediği çocuklarımı düşündüğüm yetim kalmasınlar diye geldim ama bana sorarsanız eski zamanda boşanmanın ayibindan dolayı belkide ailesinin kabul etmediği nedenlerden dönmüş.

Çocukluğum anne babamin kavgaları babamin anneme şiddet uyguladığı geceleri kavga sesinde uyuyormuş gibi yapmakla babamin umursamadığı eviyle bazen evde ekmek olmadığında umursamayıp şehir dışına gezmelere gitmesiyle hayatımızda hep ikinci üçüncü kadınların olmasıyla gecti.Ben bu evlilikte sadece babamı suçlu görmüyorum annemin de hataları olduğunun büyüdükçe farkına vardım annemin kinci olması babamin hatalarını anladığı zaman adım atmalarina karşılık vermeyisine karşılık huzursuzluk arttıkça arttı hatta babamınsa kötülüğü de sanki daha cok arttı.

Bazen düşünüyorum herhalde insan annesini sevmeyince cocuklarınıda sevemiyor galiba babamda bizi hic sevmedi herşeyi geçtim çocuğun hastalanınca korkarsin ya endişelenirsin bunuda hic gormedim.Cocukken bi kaza gecirmistim kolum belkide sakat kalabilecekken hastaneye bile götürmedi beni tabi ben o zamanlar gorunce hastaneye götürsün diye degilde dövmesin diye dua ediyorum.

Çocukluğa dair hatırladıgım seyler kavgalar huzursuzluk babamın varlık icinde bize yaşattığı yokluktan dolayı hayatıma geniş bi şekilde yayılan psikolojik maddi manevi hasar.
Şeker portakalının okuyanlar bilir ya hani yokluktan tüm çocukların birbirine sardığı bir hal vardı ya tam manasıyla öyleydik.

Bende çocukken amcalara gitmek isterdim hep amcamla yengem Adile Naşit ve Şener Şen gibiydiler kavgada ederdiler ama barışırdılar çocukları da öyleydi durumları yoktu ama yaşadıkları varlıkta yokluk değildi ve hep beraber yeyip içerdiler baba çocuklarından farkli bi sofraya oturmazdı hiç biz babamla sadece ramazan sofralarında beraber otururduk bayram kahvaltısında son bulurdu o beraber oturma.

İnanın bu konulara detaylı girmek istemiyorum cunku sanki tv 'deki acı dolu kısa metrajlı yokluk fakirlik filmleri görmüşüm gibi içim daraliyor hatırladıkca ama sanki bunları anlatsam bir sürü çocuğun hayatını kurtaracakmışım gibi geliyor.

Biz büyüdük babamin desteğini görmediğimiz hayatta güç bela is güç sahibi olduk bu sefer evin bütün maddi sorumlulukları üstümüze yıkıldı annem hallolsunda nasıl hallolursa olsun kafasında bazen bisey biter para olmaz babama söylesene diyorum o kizip bagirip cagiriyor diyor
Ama demiyor ki ay sonu bu kizin cebinde yol parası var mi yok mu

Herşeyi geçtim suan evde yine anne babamdan kaynaklı sıkıntılar var ne zaman kıyametler kopacak diye icim içimi yiyerek bekliyorum.

Maddiyat desen ida artik yordu3-4yillik çalışanım kenarda 100 lira param yok

Sabah bi uyandım hesabıma girdim kredi kartı ödemesini yaptim bir yere verilecek 1000 liralık bi taksit var ağırdım telefon faturasını yatırdım 85 lira bir arkadaşa 200 lira birine borcum var onuda ödedikten sonra cebimde kalan 120 lira para onuda yola mi vereyim aylık mi geçineyim napayim sasirdim artık tükendim yemin ederim

Nolur hanımlar yürümeyen evliliği özellikle babalık yapmayan insanı çocuklarım için deyip zorla hayatınızda tutmayın

Sunuda eklemeden geçmeyeyim maalesef ki sonra zaman geçer kızınız babasından göremediği ilgi şefkat yüzünden babası yaşında adamlardan hoşlanır nolur yasatmayin bunu çocuklarınıza

Ben buraya yazmaya kalsam akşama kadar yazsam bitmez yazdığım seyler devede kulak bile değil amacım sadece bugünü degil geleceğine görmenizi istemem

İnanın o kadınlar çocukları için değil sırf cesaret edemedkleri, çevre boşandı demesin, kocasız kalıp sorumluluk almasınlar diye boşanmıyorlar.

Sizin yaşadığınızın maalesef 20 level falan fazlasını yaşamış biri olarak söyleyebilirim ki o anneler çocuklarını falan değil bildiğiniz kendini düşünüyor.
Zaten sorunlu bir evliliğe bile bile bebek yapmanın başka bir açıklaması olamaz ...

Yalnız size tavsiyem üzülmeyin çalışıp paranızı kazanıyorsunuz henüz rahat harcayamasanızda ve bilin ki artık siz bir ayağı dışarıda misafirsiniz o evde.... Yakında hepsi bitecek

Maalesef ki öyle en cokta yürümeyen evlilikte cocuk yapan yaptığı yetmiyormuş gibi kardeşi osun deyip ustune bir tane daha yapan bireyere cok kızıyorum
Ama en anlam veremediğim işinde gücünde insanlarin neden kendilerine ve cocuklarina bu kotulugu yaptiklari
Keske bende sizin gibi bir ayağı disarda misafir gibi hissedebilsem kendimi yıllarım kendimi bu evden kurtarmaya calismak için çırpınmakla gecti gelebildigim yer anca burası anca bu kadar iş için zaten başka bir şehire gitme imkanim olsa oda yok evliliğin e si yok gundemimde öyle bi ihtimalde yok ama ya olursa annemi bu evde bırakıpta nasıl giderim diye kaygılar yasiyorum hayatta maalesef sadece kendinizi degil anneyi kardesleride görmek durumunda kalıyorsunuz.

Inşallah siz bir yuva kurarsınızda her zaman gıpta ettiğiniz o hayatı çocuklarınıza yaşatırsınız. Sevgi saygı ve huzurla birlikte yaşlanırsınız..
Hep onun hayaliyle yarıyordum ne yalan soyleyeyim olacağınıza inancım vardi ama maalesef artık bunun olma ihtimali bile cıktı gitti aklımdan cok istenen seyler olmuyor ya o hesap

Amin umarım çocuğum için katlanıyorum diyen anneleri bi nebze olsun düşünmeye teşvik eder

:))) Ben o evden annemi çıkarabilmek için tüm hayatımı annemi kurtarabilmek adına yaşadım ve tam bitti artık dediğimde onu kaybettim....

Ama düşünüyorum da bizler onlar için yaşarken bir bakıyoruz o anneler hiç bizim için yaşamamış...

O yüzden sana tavsiyem önce kendini düşün ve ayrılabildiğin an evden ayrıl. Merak etme sen güçlü olunca bir bakıyorsun onların sorunları bitmiş olan sana olmuş....

Önce evdekileri bırak kendini kurtar o yüzden. Kimse sana sorup bu sorunlu evliliğin içine onayını alarak dünyaya getirmedi seni...

Bir de eklemek istiyorum
Gecimsiz ciftler sevismesin
Normalde anlasamayip yatakta anlasiyorlarsa da korunsun ve de cocuk yapmasinlar
Hayretle okuyorum yani birbirlerini sevmiyorlar ama cocuklari var. E nasil oldu bu cocuk birbirinizi “severken” degil miydi? Sonra ben sokaktan adam bulun ondan cocuk yapin deyince kiziyorlar. E o da sevmedigin adam ne farki var? Bari basina bela olmaz

Bir de bu dayak yiyip yiyip "çocuklarım yüzünden boşanmadim,hep sizin iyiliginiz için" diye ağlayan annelerin çocuklarına dayadığı psikolojik bir yük oluyor. Düşünsene çocuksun ve annenin dayak yemesi senin yüzünden zannediyorsun. Bir süre sonra yaşanan her olumsuzluğu 'benim yüzümden,benim suçum' diyen insanlar ortaya çıkıyor (benim gozlemim)
Ve yine benim gozlemime göre 'senin yüzünden çekiyorum' diye ağlayan zirlayan annelerin neredeyse hiçbiri cocuklar üniversiteseyi bitirip ya da eli ekmek tutup "anne, boşa şu hayvanı. Biz birbirimize yeteriz" dediğinde asla bosanmiyor.
Üni zamanında peşpeşe o kadar çok insan gördüm ki annesine teklif ettiği şeye annesinin "bu yaşımda kimseye kendimi güldüremem" diye reddettiğini. İşte o zaman aydınlanma geliyor ki hiç bir şey "çocuklarım için" değilmiş. Her şey "kendi korkakligim,mahalle baskıları,sindirilmişliğim" icinmis...
Çok üzücü gerçekten.
Sevmiyorsan üreme. Adamın ne olduğu bal gibi belli değil mi? Hadi 'elalem kısır demesin' dedin, 'annelik hissini tadayim' dedin bir tane doğurdun. Bırak bari orada. Güzel bir gelecek veremedigin çocuğa bakmak marifet değil ki

Al olarak bunu dusunuyorum birde çocuklara yaşadıkları şeylerin müsebbibi kendileriymiş gibi küçük yasta o psikolojiyi yüklüyor sonra çocukta ömürlük vicdan azabı çekiyor

Ben bir cok annenin kendi korkularıyla boşanmayıp anneliğin kutsalliğından güç bulduklarını dusunuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…