Nolur bisey deyin ikili tarama ve fetal dna analizi

3 lü tarama testim 191/1 çıkmıştı amniyosentez istemişlerdi yaptirmadim suan kucagimda sağlıklı bi bebeğim var. Keşke böyle testler olmasa sanki care bulabilceklermis gibi annelere günlerini zehir ediyolar. Tekrar hamile kalırsam yaptırmayı düşünmüyorum. Allah a dua edin inşallah sizin bebeginiz de sağlıklı doğacak o sıkıntıyı çekmeyen bilemez sizi anlıyorum

Umarım güzel haberler alırım,testi yaptırıp yaptırmamak konusunda çok kararsızdım,risk olasılığı bile beni kahretmeye yetti,birde olumsuz birsonuç çıkarsa, ne yaparım düşüncesi beni çok yıprattı ama 10 gün bile zor geçiyo, 6 ay bana zehir olurdu bu hamilelik,inşaAllah tüm anneler huzurlu bir hamilelik geçirir ve sağlıkla bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşar,cevabınız ve desteğiniz için çok teşekkürler...

Msjınız için çok teşekkürler,benim çevremde hiç abartmıyorum on kişiden fazla bu stresi yaşamış ve günleri zehir olmuş,maalesef bende aynı sıkıntıları yaşıyorum inşaAllah sonu güzel olacak,ama sonuna kadar haklısınız ,zaten bebek bile benim için zor bir karardı, ama 2. Ye hamile kalsam sanırım sadece doğum için hastaneye gidicem gerçekten sanırım boşuna anne adaylarını gerip,sağlıklı gebeliğe bile zarar veriyolar...

Şükürler olsun bugün sonuçlarımın temiz çıktığını öğrendim,Dilerim tüm anne adayları stressiz huzurlu bir hamilelik dönemi geçirip,bebeğini sağlıkla kucağına alır...

Ya cok moralim bozuk yurtidina gonderdigimiz firma aradi ve kalite kontrol nedeniyle tekrar edilecegi gbi bisiler dedi uzamis yasayan varmi boe bisey olumauz diyemi tekrar ediyorlar acaba cok kotu oldum ya
Benimde başıma geldi bugün aradılar dna yetersız dediler cok uzuldum sizin sonra nasıl cıktı sonuclarınzz

Bizim sonuclarimiz temiz cikti çok sukur bebişim 4 aylık suan insallah sizinde öyledir içinizi ferah tutun

selam bayanlar..
38 yaşındayım ve ilk gebeliğimi yaşıyorum. benimde ikili test sonucum 154/1 down sendromu ihtimali çıkmıştı..Yaştan dolayı böyle çıkması normal dedi dr ama yinede kesin sonuç olsun diye bu testi önerdi. Geçen hafta Fetal DNA için kan verdim. sonuç bekliyorum. buradaki yazılanları okuyunca içime birazda olsa su serpildi. içimden bir his sonuçların temiz çıkacağını söylüyor ama yine o minik şüphe bile yetiyor..

Merhaba kızlar nolur benim sonuçlarıma da yorum yapabilir misiniz? Doktorum bugün orta risk sınıfında olduğumu söyledi ve nifty önerdi. Ancak yaptırıp yaptırmamak da çok kararsızım. Sonuçlarım bu şekilde.
Fb-hcg 29,6 düzeltilmiş mom 0,79
PAPP-A 0,5 düzeltilmiş mom 0,24
NT 1,30
Kombine risk 1:934
Ikili test 1:147
Yaş riski 1:677
Trisomy 13/18+NT 1:2234

bana para tuzagi gibi geldi bence bebisin cook saglikli allah acisini gostermesin

Muhtemelen nifty testi yaptırmşsınızdr. İnsam ufak bir risk bile olsa tedirgin oluyor. Yüksek ihtimal bebeğiniz sorunsuz çıkmıştır. İkili test sonucuna göre bir erkek bebek gelecek gibi görünüyor. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah canım

Merhabalar benimde kombine riskim 1: 875 çıktı yaşım 35 .doktorum serbest fetal DNA önerdi. ben de cuma günü verdim sonuçlarını bekliyorum ama beklemek çok zor. Bu testi bilseydim hiç ikisiyle uğraşmaz direk bunu yaptırırdım en azından kesin Bilgi veriyor ikili ya da diğer taramalar gibi olasılık hesabı yapmıyor. İnşallah temiz çıkar sonuçlarım da rahat bir nefes alırım

iyi çıkar inşallah ki iyi çıkacağını düşünüyorum.. ikili üçlü testler insanı strese sokmaktan başka bi işe yaramıyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…