Nolur bisey deyin ikili tarama ve fetal dna analizi

optumbye

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2015
19
11
Merhaba kızlar. 13 h+6 günlük gebeyim. Yaşım 27. Sigara icmiyorum ilk gebeligim. Bebegimin ense kalınlığı 1.3 yani normal çıktı. Ama ikili testimin sonucu 1/189 çıktı. Doktorum beni biraz korkuttu. Perinataloga gittik. Ultrason bulguları normal ama bebek küçük bilemeyiz dedi. Amniyosentez gibi uygulamalar istemedim. Bana fetal dna testi önerdi. 2bin tl gibi bir ücreti var. Kan verdim bugün. Örnek Almanya'da bir labaratuarda incelenecek ve sonucu 2 hafta sonra alacağız. Kendi kendimi yiyorum. Benim durumumda olan var mı? Durumumla ilgili sizler neler düşünüyorsunuz?

Biz de yaptırdık fetal dna analizi merak etme bu ikili üçlü testler sadece risk verip insanların kafasını karıştırıyo emin ol bebeğin sağlıklıdır herkese aynı şeyi söylüyolar.. Ben o testleri yaptırmadım detaylı ultrasonda bi bulgu vardı şüphelenip yaptırdık bekleme süreci çok zor 10 gün vampir gibi yaşamıştım Allah yardımcın olsun içini ferah tut

Merhaba kızlar. 13 h+6 günlük gebeyim. Yaşım 27. Sigara icmiyorum ilk gebeligim. Bebegimin ense kalınlığı 1.3 yani normal çıktı. Ama ikili testimin sonucu 1/189 çıktı. Doktorum beni biraz korkuttu. Perinataloga gittik. Ultrason bulguları normal ama bebek küçük bilemeyiz dedi. Amniyosentez gibi uygulamalar istemedim. Bana fetal dna testi önerdi. 2bin tl gibi bir ücreti var. Kan verdim bugün. Örnek Almanya'da bir labaratuarda incelenecek ve sonucu 2 hafta sonra alacağız. Kendi kendimi yiyorum. Benim durumumda olan var mı? Durumumla ilgili sizler neler düşünüyorsunuz?
Arkadasm snn gbiydi o da cok takti kafaya ama sonuc iyi geldi sknti yokmus dua et canm

Biz de yaptırdık fetal dna analizi merak etme bu ikili üçlü testler sadece risk verip insanların kafasını karıştırıyo emin ol bebeğin sağlıklıdır herkese aynı şeyi söylüyolar.. Ben o testleri yaptırmadım detaylı ultrasonda bi bulgu vardı şüphelenip yaptırdık bekleme süreci çok zor 10 gün vampir gibi yaşamıştım Allah yardımcın olsun içini ferah tut
Cevabınız bana nasıl iyi geldi anlatamam. Çok teşekkür ederim. İnşallah sonuç güzel gelir de buradan paylaşırım. Sevgilerimle

Merhabalar, biz de bebeğimizin 1 hafta ileride seyretmesinden dolayı 2'li testi kaçırdık ultrason verilerinde hocamız 2 li testi kaçırdık diye üzülmeyin kalp de akım kaçağı görünüyor down sendromu olan cocukların %55 'inde görünen bir durum var fetal dna öneriyorum dedi... Çok geçmiş olsun bizim için de süreç başlayacak

Merhabalar, biz de bebeğimizin 1 hafta ileride seyretmesinden dolayı 2'li testi kaçırdık ultrason verilerinde hocamız 2 li testi kaçırdık diye üzülmeyin kalp de akım kaçağı görünüyor down sendromu olan cocukların %55 'inde görünen bir durum var fetal dna öneriyorum dedi... Çok geçmiş olsun bizim için de süreç başlayacak
Perinatolog doktorumuz 14.haftadayken kalbi için net konuşamayız çok küçük demişti. Belki sizin bebis icin de ufak bir risk ihtimalinden bahsetmistir.Midesi ve beyin gelisimi icin normal dediler mi?Down bebeklerin midesi kum saati şeklinde oluyormuş...Allahim herkesin bebegi saglikli olsun yaInsanin elinde değil ama uzulmemeye çalışalım bebislerimiz de üzülür. Testin sonucunu sizinle paylasicam. Insallah sizin de temiz cikar. ❤

Merhaba canım.bizim sonucumuz geldi habersiz birakmayayim istedim. Cok sukur bebis saglikliymis. Insallah sizin de sonucunuz temiz cikmistir❤

Yorum yazan destek olan tüm kardeşlerime teşekkür ederim. Sonuç temiz çıktı çok şükür. Benim gibi olan hamiş adayları burayı okursa onlara da moral olsun ikili tarama yanilabilir,kendinizi uzmeyin. Rabbim herkesin yavrusunu korusun, evlat ile imtihan etmesin.

Yazdiklariniz bana biraz olsun umut oldu nolur bana da dua edin 3 gun once ikili tarama sonucumu aldim ultrasonda benimde olculer vs cok normaldi kan degerine gore 1/101 risk cikti yurtdisina gonderdik.Sonuc 21 temmuzda cikacak.Zaman durdu sanki nefes bile zir aliyorum

Yazdiklariniz bana biraz olsun umut oldu nolur bana da dua edin 3 gun once ikili tarama sonucumu aldim ultrasonda benimde olculer vs cok normaldi kan degerine gore 1/101 risk cikti yurtdisina gonderdik.Sonuc 21 temmuzda cikacak.Zaman durdu sanki nefes bile zir aliyorum
ederiz tabi canım Rabbim hayırlı haberler aldirsin inşaallah

Ya cok moralim bozuk yurtidina gonderdigimiz firma aradi ve kalite kontrol nedeniyle tekrar edilecegi gbi bisiler dedi uzamis yasayan varmi boe bisey olumauz diyemi tekrar ediyorlar acaba cok kotu oldum ya

Ya cok moralim bozuk yurtidina gonderdigimiz firma aradi ve kalite kontrol nedeniyle tekrar edilecegi gbi bisiler dedi uzamis yasayan varmi boe bisey olumauz diyemi tekrar ediyorlar acaba cok kotu oldum ya
Burada bir arkadaş vardı. 15 gün beklemişler firma kandaki dna yeterli gelmedi 2. tüpe geçmişler. Sonra tekrar kan alınacak demişler. Gene olmazsa ücret iadesi yapacaklarını söylemişler. Sanırım 1 ayı geçkin sürede olumlu sonuç gelmiş. Ben nifty yaptırdım merkez ankara 7 günde sonuç geldi. Nadir de olsa tekrar gerekebiliyormuş. Özellikle hamilelik haftan ne kadar küçükse kandaki bebeğe ait dna oranı o kadar az oluyor. İkili testim kötü diyorsan gebelik haftan ufaktır zaten. Benim de ikili güzeldi ama 3lü 1/221 çıkmıştı. O yüzden yaptırmıştım. Umarım tez vakitte hayırlı haberi alırsın. Burada bir çoğumuz aldık umarım sen de evladının sağlıklı olduğunu görürsün.

Benim 12 haftalikti cok tesekkur ederim ya icime su serptiniz sabahtan beri kendimi isyerinde okadar sikiyorumki guclu durmaya cabaliyorum ama icime.icime agliyorum telefon calinca kalbim durucak gbi oldu ama sonuc gelmeyince tum tttugum gozyaslari bosaldi.sevinsemmi uzulsemmi bilemedim dedimki en azindan olmsuz gelmedi bi taraftanda kurt dustu olumsuz diyemi tekrarliyorlar diye Allahim ne zormus reamen icime bisey oturdu

Benim 12 haftalikti cok tesekkur ederim ya icime su serptiniz sabahtan beri kendimi isyerinde okadar sikiyorumki guclu durmaya cabaliyorum ama icime.icime agliyorum telefon calinca kalbim durucak gbi oldu ama sonuc gelmeyince tum tttugum gozyaslari bosaldi.sevinsemmi uzulsemmi bilemedim dedimki en azindan olmsuz gelmedi bi taraftanda kurt dustu olumsuz diyemi tekrarliyorlar diye Allahim ne zormus reamen icime bisey oturdu
Sizi çok iyi anlıyorum. Sonuçlar geldi diye sms geldiğinde o kadar korktum ve kalbim çarptı ki ekranı açamadan bayılacağım zannettim. Ve ben gerçekten böylesi bir duruma göre soğukkanlı idim. Bu test zaten 10. haftadan sonra öneriliyor ve 14. haftadan sonra daha verimli sonuçlar alınıyor. Ben sonuçlarımı da geç alınca hemen hemen 18 haftalıkken tahlil vermiştim. Siz şu an muhtemelen 14-15 haftalıksınızdır. Ve eğer tekrar kan alınırsa daha net sonuç çıkar. Onlard a tekrarlamak zorundalar çünkü herhangi bir hatalı sonuç maddi manevi hem sizin hem onlar için sıkıntı. Bu tür firmalar genelde hata oranlarının azlığı ile reklam yapıyor. Bu arada o bayanınki harmony test idi .

Benimde oyle testim sanirim yurtdisina gitti ama tam adi neydi hatirlamiyorum..Tekrar kan vermeme gerek var mi dedim gerek yok ayni ornekten tekrarlancak dedi cok aik rastlanmiyor boyle duruma dedi daha cok tedirgin oldum yani aksiligin neden.olabilecegini aciklasa neyse yazdim zaten bi aciklama kalite.kontrol disinda bekliyorum diye hala donmedi tabiki haklilar ama nerden bilsinlerki benim icimde kopan firtinalari

Bu konuyla ilgili çok endişelerim vardı,ama sonuç olarak bugün fetal dna testi için kan verme kararı aldım, benim gibi konuyla ilgili bilgisi olmayan arkadaşlarım için öğrendiklerimi paylaşmak istedim,15 haftalık hamileyim ve 2li tarama kan tahlili sonuçlarında risk görüldü, fetal dna için İstanbulda en uygun fiyatı Harmony ve biogen firması verdi,dilerim Rabbim herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin,benimde inşallah,ben 1800 tl ye yaptırdım bu testi, umarım sağlıklı haberler alırım...

Benim bir sorum da,bu testi yaptırıp ta sonucun yanılttığı anneler varmı,yanılma payı yok deniyor, acaba bu konuda bilgisi olan varmı,çok zor bir süreç ,Rabbim herkesin yardımcısı olsun...

Benim bir sorum da,bu testi yaptırıp ta sonucun yanılttığı anneler varmı,yanılma payı yok deniyor, acaba bu konuda bilgisi olan varmı,çok zor bir süreç ,Rabbim herkesin yardımcısı olsun...
Bu test anne kanına karışan, bebeğin dna'sı incelenerek yapiliyor. O sebeple hata payı yok denecek kadar düşük. Negatif sonuç ihtimalini düşünmeyin. Sağlıklı sonucu alacaksınız Umarim. 2 hafta dayanın..

X