Nivea Pure & Natural Roll on- ALİMÜNYUMSUZ!

erkcan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2009
28
0
merhaba, çok önemli bir sorum olacak. ter kokusundan çok rahatsız oluyorum o yüzden mutlaka bir ürün kullanmam şart. fakat piyasadaki çoğu roll onda alüminyum var ve kanser yapıyor. NIVEA - PURE & NATURAL roll on'da alüminyum da alkol de yokmuş, yani kansere yol açmıyormuş. bu ürünü kullanan var mı? yorumlarınız neler? olumlu/olumsuz her türlü fikri bekliyorum teşekkürler:13:

roll on unu görmedim ama ben sprey deodarantını kullanıyorum... pudrasız alimünyumsuz vs. diye yazıyor uzerinde acıkcası ne kadar zararsızdır bilemicem...

iki çeşit koku secenegi var ben yaseminli olanı seviyorum... kalıcılıgı fena degil ama öle uzerlerinde yazdıgı gibi 12-24 saat falan olmuyo tabi...

roll-on lar bana gore sprey deodarantlara gore ter kokusunu daha guzel engelliyor... ama onların spreylerden daha zararlı oldugunu solemişti bir hocamız... koltuk altına direkt temas ettigi için spreye göre daha fazla emiliyormus sanırım...

bu zarar ziyan konuları hakkında görüşlerde farklılık olabiliyor.. acıkcası bizde napcamızı sasırdık... ama ne kadar uzerlerinde dogal vs. de yazsa ben hiçbirinin zararsız olduguna inanmıyorum

genel olarak ter problemi olan biri degilim ama deodarantların parfümlerin kokuları iyi hissetmemi saglar cunku kokulara asırı derecede hassas bir yapım var... bu yuzden vazgecemiyorum...

limangodan alkolsuz alimunyumsuz vs. tamamen dogal oldugu iddia edilen bir koltuk altı stick aldım henuz gelmedi... burdaki yorumlarıda takip edeyim bakalım, bende kullanınca limangodan aldıgım urun hakkın da yorumlarımı yaparım

çok teşekkürler ayrıntılı bilgiler için :) ben de neye güveneceğimi şaşırdım gerçekten ama en azından diğerlerine göre şimdilik kötünün iyisi durumunda olduğu için nivea pure&natural kullanayım diyorum. ama o limangodan aldığın ürünü de çok merak ettim, kullandıktan sonra fikrini paylaşırsan sevinirim. :)

Ben de uzun zamandır Nivea'nın deolarını kullanıyorum. Sanırım 2 yıl önce haberlerde deodorantlarda kanser yaptığı ispatlanmış bir başka maddenin haberi yapılmıştı. Bu maddenin şu an ismini hatırlamıyorum ama kesinlikle alüminyum değildi, daha bilinmedik birşeydi. O ara ben de şans eseri Nivea kullanıyordum ama kafaya takıp bir gün migrosun reyonundaki tüm deoların içeriğine bakmıştım. Bu kanser yapıcı madde bir tek Nivea'da bulunmuyordu, ben de o gün bugündür hep Nivea kullanıyorum. İçim %100 olmasa da daha rahat bu yüzden...

hayatımda gördüğüm en kepaze roll on. bir ürün hiç mi bir işe yaramaz arkadaş,nefret ettim bitse de kurtulsam şundan. yine Nivea'nın siyah beyaz kıyafetlerde leke bırakmayan roll onunun yanından geçemez bu. uzak durun bence.

la natural sanırım ismi, alüminyum vs yok. 2 yerde gördüm biri lilakutu.com biri de bitkisandigi.com, sanırım bitki sandığında azıcık daha ucuzdu. evdeki 3er 5er deolar bitsin kesinlikle hep bu deodan alıcam. roll on şeklinde, ayrıca ıslak mendili de var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…