niŞanLıyımm amaaa Çok Üzgünüm :(( sizlerdende akıl almak istiorum :(

dunyagunes

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2012
220
0
merhabaa arkadaslar bnm 2 3 yıla yakın bi birlikteliğim var 2 3 ay öncede nişanlandık... yaLnz bu nişan esnasında da yine sorunlar oLdu saLon tutuLım dedim Çünkü ilkkez yasıcaam bunu we ewimiz ufaak Kimse sığmaz ayrıca bizde Nişnaı erkek tarafı yapar... bu Konu hakkında nişanlmla çok tartştm salon istedim die.. tutuLdu sonra ewet ama bnm zorumla onun istemesi lazmdı daha Sonra nişan için alşveriş yapldı yüzüklermizi aldık olabildiğince ucuzunu aldm okadr masrf ypmaym die. sadece yüzük aLındı.. Annem istediği içinde küpe aldılar oda annem istediği için yine onlar istemedi.. nişan elbissemi diktrmk istedm çünkü zayfm üstüme göre pek bulamıOrm we çok wakit yoktu gezip abiye bulmak için.. bunuda eltim diktrmemiş almşlar o yüzden ona sölememem istendii yani ağz tadylaa kmseye elbisemi diktrmye prowya gidiorm ws diemedim bile... gizli saklı yptm herşeyi we eltimide çok sewiorm ona yalan sölemkte istemiorm ama sölettiler

nyse şuan nişanlyız yazada düğünümüz war , saLon tutuLcak karşmak istemedim tamam ama enazndan bnm ailemide arayp knşmları lazm diilmi bu konuda bnm ailem ilkkez düğün ypıo we herşei tatmalarını istiorum we bunuda artk ben sölemk istemiormmmmmm skldm çünküüü herşei bn istediğim için oluoo zorla yanii nişanlm bnii düşünüpte bişeide şöle yplm demior..

sonra gelinlik olayı yüzündende çok kırdı beni dier geline kiraladk sende kirala dediler onun yerine bilesk takalm dediler istemedim çünküü bnm tek hayalimdi istediğim bi gelinlik giymk ozaman 800 900 ü geçmicek ws ws ws bunlrn tartşması oldu,,, Şimdi alıncak dendi ama yine noldu ağladm ettm üzüldmm yine bi anlamı yok..

Sonra bana alması gereken bi kolye bileklik wardı ,,, yine herzamanki gibi 2 seçenk sundu yaa onuu alırım yaada setini alırm die. ya set zaten alınıcaak adettir bu ... dierii içinde sen söz weriOsun neden dönüosuunnn

kızlar Çok bunaldım inanın ßeen Onu Çok sewiOrum we Onun için ailemle bile çok tartştm ßeen,,,aldatldm affttm , bikaç yanlşrnı gördüm çok üzldm ağladm yine unuttum ...we hep yanındada oldum ve maddi olarkta hiç bişi bklemediimm aldırmadımm yeri gelio şunu bunu alalım dioo yok diorummm.. ailesi Olsun akrabalrı olsn sewiorum ewt nişanlmıda çok sewiorm ama hiçbişye hewsim klmadı we geçende bu yüzden beni maddiyt için sewiosn sen dedi daha Çok incindim..
ÇokMu şey istiorumm benm ailem ellerine liste bile wermedii şunu bunu aln diee bukadr şey takın die... ama bana bir seetin bir gelinliğin bi kolye we bilekliğin lafını ypoo... doru düzgün hasta olmayan ben süreklii hastalklrla uğrşmya basladm içime ata ataa kmseye yanstmaymda ailemde üüzlmesin die..

geçen bohça alşwerişne gttiik inanın bukadr kırgnlıma rağmen herşein en iyisini aldrdım ki durumumuzda çok iyi deil,, kardşm arbyı sattı .. bi bohçya mllet 500 tlyle kapatıo genelde damattır damada pek bişe alnmaz die ki bizdede öledir asLnda.. 1000 1500 tlye yakn alşveriş yptk en iisi olsn kaliteli olsn herşy die..

anlamıOrum çewremde okdr insan warki arkalrnda aileleri bile yokken herşei düşünüp yapıolar gelin olcak elbetteki istekleri olck kırmamam gerek ghwesini die bnmki neden böle üzüo, geçen arkdşmla otruos nişanlsıda gldi .. dedimki gelinliği naposnz kiramı alcakmısnzz kızn nişanlısı atladı hemen sçmalama ne kiralaması kimnn gydiği belli olmayan şei ben sewdiğim kızamı gydrcm die yaa helal olsn dedm

sizce ne yapmalıyım bu durumu yasayan warmı içinzde

Çok taviz var,en başta aldatmayı sineye çekmişsin,tamam nişan-düğün zamanlarında tartışmalar hepimiz yaşadık
ama senin en güzel anlarını zehir etmişler
hakkın olanları istemişsin ben bir lüks görmedim istediklerinde
ayrıca eltinle kıyaslamaları da çok saçma
nişanlının senin yanında olması gerekir para için benimlesin ne demek ?
hakkınızda hayırlısı olsun

Son düzenleme:
bu süreç elbette zor herkes sorunlar yaşıyor ama
adam seni aldatmış maddi konular istekler herşey senin içinde kalmış
bence evlenme onunla çok mutsuz olursun bir ablan olarak söylüyorum
evlenmeden önce böyle olan evlendikten sonra neler neler
boşver kıyma kendine
bir daha dünyaya gelmicen
yol yakınken dön aşk sevgi mevgi hepsi geçiyor zamanla

Bu nişanlılık dönemi kadar zor bir dönem yok, bir kez daha anladım...
Senin isteklerin olacak tabi ki sen gelinsin, asıl nişanlının bunu ailesine kabul ettirmesi lazım.
Ailesine çemkiremeyip gelip sana mı patlıyor? Valla ben öyle anladım.
Ben de kiralık gelinlik giydim, dikildi ilk kez ben giydim ve geri teslim ettim.
Sende o şekilde yapabilirsin mesela, zaten satın alanların çoğu evde koyacak yer bulamıyor.
Umarım kolay atlatırsınız bu dönemi...

nerelisin bilmiyorum ama nişanı kız tarafı yapar benim bildiğim, ayrıca erkeğin alyansınıda kız tarafı alır, erkek tarafının adetide bu yöndeyse ve sen bunları onlara yaptırdıysan bi antipati olmuş olabilir, ayrıca aldatılıp affetmişsin alnından öpüyorum evlendiğinizde düzelir örnek bi eş olur merak etme

ewett belkide affetmemeliydm ama çok ağr bi olay diildi sadece eski arkdşyla knşmlrnı yakaldm ama yakalamsm grüşceklermiştii yinede bana çok ağr gldi we o dönemlerde rahtszdm ben ewden bile çkamıodum acıdan kum dküorudm... amiin inş hayrlısı olsunn 7 ay kaldı düğüne çünkü

Ben evlenirken hiç böyle şeyler olmadı :)
Çünkü adettendir olaylarına hiç girmedim, kimse kimseye şu alınsın bu alınsın da demedi. Onun ailesi bana altın bir kolye taktı. Ne set istedim ne birşey...Eşim de gelinliğime yakışsın diye inci küpe almıştı hediye olarak.
Evlenirken hiç ayy bir kere yaşayacağım güzel olsun şöyle olsun böyle olsun demedim.
Mesela yüzük konusunda bir tane güzel yüzük aldık, bir daha nişanda farklı evlilikte farklı yüzük olayına girmedik.

Gelinliği de satın aldık. Ben kira istiyordum aslında, eşim satın alalım dedi. Tek masrafımız ona oldu sanıyorum extra.

Ama zaten hiç böyle şeylerin lafını etmedik.

Nişan döneminde çok sorun çıkıyor ama biliyorum. Ufak tefek şeylerden kavga oluyor..

Ama pek çoğumuz da böyle yaşamıyor muyuz benim mi yanlışım var? Erkek tarafı genelde şunu alırız ama bunu alamayız, şunu yaparız ama o zaman bunu almayalım vs vs demiyor mu genelde?? Yani çok zengin değillerse, sanırım herkes yaşıyor böyle şeyleri...

Bunu söylemek istemezdim ama nişanlın ve ailesi seni düşünmüyolar hep kendi istekleri olsun istiyolar bende nişanliyim ama bu kadarını ilk defa duyuyorum herşeyi benim ve nişanlımin isteğine göre yaptık kimsede karışmadı hatta nasıl isterseniz öyle yapın dendi.bence evlenmeden önce bi kez daha düşün derim nişanlının ailesi yanında olmasa tamam önemli değil derim ama söz konusu nisanlin ona göre hareket et.rabbim herkesin hakkında hayırlısını versin

ewet herkes ßunu sölüOr 25 yasndym çok erkk arkdşm oldu ama bukdr kırlmadm hiç... fakat wazgeçemiorumm çok sewiorrmmm bi dönem ayrLdk dünyam karardı atlatamadımm , ama beni anlaması ve bu şklde dawranmasıda beni kırıor .. ailem onlra gtmeme izn wrmior bizde yoktr çnkü böle şeler. o knuda bile itişio bende glmem ozaman die o erkek yaa

canım sen hastasın kum döküyorsun adam eski sevgilisiyle görüşme ayarlıyor ne kadar doğru sence aşk sevgi bunun neresinde
ben yakalamasam görüşecekti derken sen onu durdurmuşsun yani ne diyim
sonra pişman olmazsın umarım

seni aldatmasi noktasina bende takildim evet ama sen affetmissin bize diyecek bir soz yok ve nisanlisin o yuzden gecmiste kalmis diye adlandiriyorum ve bugun ki yasadiklarin hakkinda yorum yapmak istiyorum.

Ben bu gibi sureclerde gercekten tartismanin en bol cikicagi catismalarin yasanacagi bu donemde tamam herkesin bir hayali var hayalinde ki gibi olsun ister ama beklentide bulunmamak lazim cok ta bence ne kadar beklentide bulunup farkli seylerle karsilastiginizda bu sizi sadece uzer.

O yuzden olaylarla karsi karsiya geldiginizde sadece fikirlerinizi sunun olur veya olmaz sonucta sevdiginizi belirtiyorsunuz boyle ufak tefek seyler icin ki sevginin yaninda bana gore cokta anlami olmayan seyler esya falan olmasi gerektigi kadar olsun gerisi sonrada olur cok ta fazla takilmayin derim

Son düzenleme:

inan uumrdumda diil gelinlik.. bana deseydiki aŞkmm gelinliği ne yapıcaksınki gel sana ben güsel bi kolye alayımm yada nebllmm iştee kiralayalm bende damtlmı kiralym nolucaak o paralrada balayzmı yapalm dese tmm dicm ama bana daha nişan bile yokken gelip annem dioki glinliği kiralsnda onn yerne bilezk takrz demesi zoruma gitti ki bnm glinlklere hayranlkla baktmı öznrk baktmı gören bi adam bu

Canım nişanlın senin duygularını ve heyecanını düşünemiyor bence. Masraf olacak ya şimdi. Bir de nişanı kız tarafı yapar genelde, o yüzden bu şekilde davranıyor olabilir ailesi de.

Bu arada lütfen harf atlayarak yazma, inan okurken gözlerim ağrıdı. Güzel Türkçemizi güzel kullanalım lütfen.

Aankarlıyım cnm nişan dedğim söz aslnda o yüsden erkek ypor bisde nişan yoktr nişan düğn bir arada çkr erkeğe çok fazla takı masrfı olmasn die.. alyansıda biz aldk zaten .. ama umarm dediğin gibi düselir

ewet haklısn bizde zatn çok fazla adet olayna girmedk ama yani yplması gereken şeleride ypmaynca mecbur sölemk zrnda kalıosun artk ozamanda madidyta önem wrio die senin adn çkıo.. bana güsel güsel yklşşsa bişe lanmıcaksa gnlümü alcak bşka tatlı şeyler bulsa inan bana umrmda olmaz hiçbişe ben herşei yasdm grdüm şükr hiçbişyde gözm yok ama neden böyle kötü oluor herşy blmiorm zewk alamıorm hiçbiyden artk çünkü nişanlm bni dşünüp istediği için olmuo ben istdğm içn oluo

Aynen olay bu zaten inan hiçbirsne hiç bi saygszlğm olmadı hpsini sewiorm ama bu şkldeki tawrları beni hasta ediO, hep birşeyi birşyle kptmk istiolr olması gereken yerne hep seçenekler sunuluor ya bu ya buu pskoljjk baskı yani... ben farklı knşncada ya maddiytçı oluorum yada saygsız.. amiiin cümlemise

bende çok sancılı geçirdim bu dönemi hiç bişey istemedik ne düğün ne de nişanda onlar kafalarına göre takıldılar ne bohça ne de set alınmadı ses çıkarmadım (bu arada durumları iyi)demekki içlerinden gelmiyor diye düşündüm açıkcası istemeyi de gururuma yediremedim çoook ilgisizlerdi nişan alışverişini eşimle yaptım gelinliği de beraber aldık belki yalnız yapmamız iiyi olu ama onun dışında set bohça mohça bişey görmedim ama açık söyleyim bekar kaynım evlenirken bana yapılmayan şeyler yapılırsa içerlerim belki eltinden bunun için saklamışlardır benden sana tavsiye takma kafana böyle insanlar değişmiyor çünkü sen istediğin kadar iyisini yap onların yapacakları değişmez biz kayınvalideme falanda bohça hazırladık düşün o geline getirmiyor ama biz kv ye götürüyoruz aklıma geldikçe üzülüyorum bazen ama yapcak bişey yok birazda görgü meselesi

yaa şu kira olayı gerçektren ne kadar saçma yaa..
arasında maddi, olarak çok bi fark oynamıyor ki?
ayrıca kurutemzleme vs. gene aynı parayı bulacak..
yanlız kusura bakma canım ama ailesi çok paragöz bi tipmiş..o ne yaa diğer geline de ayn ı şeyi yapmışlar şaka gibi

ve sana desem ki "yolun başındayken dön" ama olmaz sennde hayallern var ve ailen var o kadar nişan olmuş vs. vs.
sanırım nişanlının yapısı böyle ve değiştirmen pek mümkün değil..

bence gidin kira ve diktirmek konusundaki farkı sorun..sonra "farkını ben veririm sıkıntı yok" de
ayrıca ben gelinliğimi 1,000,00 TL ye diktirdim..
800 e diken yerlerde var.halldersiniz..

bu arada canım eğer eşyalarınızı falan onlar alacaksa hep set işini falan boşver..ben set istemiyorum dedm saattte istemedm takmam zaten..
ama evimizin tüm eşyalarını onlar aldılar..
bence eeenn önemlisi bu
sen salona falanda karışma boşver..bildikleri gibi yapsınlar..huzrunu bozma canm ben bi kıytırık perde yüzünden nişanlıyken eşimi annesiyle arada bırakmıştım sonra pişman oldum

Son düzenleme:

bilmiorum işte ama sewdiğinede emiinm anlatamıorum bunu fakat içnde olmak lazm.. 3 5 ay knşmak görmk bile istemedim midem bulanıodu güwenmi kybettmm daha yeni yeni güweniorm tekrardan. o süreçte bile kwyınwalidem ardı ben üzülüorm die ssandım samet çok kötü kızm böle yapmayn dedi ben daha çok üüzldüm

Öncelikle düzgün yazda yazdıklarını anlamak için çabalamayalım..
Bohçaymış, takıymış bunlar kişiye göre değişen şeyler.
Ben hiçbirşey istemedim.
Ne bohça, ne takı ne o ne bu.
Durumları neye müsaitse onu yaptılar.
Ben umursamadıkça eşim herşeyin en iyisini yapmaya çabaladı.
İnan bunlar ölçü değil.
Önemli olan nişanlının sana sadık bir adam olması.
Seni anlaması, önemsemesi, değer vermesi.
Şimdi evliliğinde mutsuz olanların gözünde bunların hiçbiri yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…