Nişanlımla kavga ettik

arkadaşlar yapmayın lütfen,ufak şeyleri büyümeyin,her ilişikide böyle şeyler olur,hatta daha büyük tartışmlara olur,kaldıki sen nişanlısın,nişanlının sinirli anına denk gelmiş olabilir,nedir bu hemen nişan atma merakınız,yada ilişki bitirme,,ne kadar oyuncak olmuş bazı şeyler,yorumlarda çok ilginç,insanlar hemen fitne sokma peşinde,yok şimdi böyleyse ilerde daha beter olur demelr,yok ne sanıyo kendini bırak o adamı demeler,ay bunu söyleyenlerin ilişkilerini çok merak ediyorum,hiçmi eşleri bağırıp çaığırmıyor,hemen çantayı alıp evden çıkıp gidiyolarmı,hiç sanmıyorum,kendinizin yapmadığı bişeyi başkasına nası uygun görürsünüz.böyle olunca günlük ilişkiler çoğalmıycakmı,yada nerde kaldı anlayış,saygı,sabır...
bi kere nişanlın çok haklı,yarı yolda kardeşini bıraktığı takdirde başına bişe geldimi baban senin değil ama nişanlının yakasına yapışır,sonuçta ona emanetsiniz o akşam..
ayrıca tanışmak istememside normal,belki böyle şeylerden haz etmiyor,kız kardeşin babanın evine gitsin ordanda nere gidiyosa gitsin,belkide nişanlın babandan gizli böyle şeyler yaptığını düşünüp alet olmak istemedi..
ama yok yok böyle bi sebepten dolayı ayrılığı düşünüyosunya helal olsun valla.senin için değil ama nişanlına acıdığım için bitir bencede,çünkü evlilik anlayış,sabır,saygı gerektirir..

şimdi sabah yazdığım maile cevap vermiş diyecek lafım yok bana kimsenin yaptığı değil senin söylediklerin oturdu. neyi nasıl istersen öyle yap yazmış

sizin esinizle nasil bir iliskiniz var bilmem ama benim küfüre terbiyesizlige tahammülüm yoktur
hic kimsenin evliligi iliskisi kusursuz degil ´her kes kavga ediyor tartisiyor sonrada barisiyor
ama nisanliyken hakaretler ve küfürler yagdirmiyor
parmagina taktigi halka ona bu hakki vermez

9 yildir evliyim, daha bugüne bugün esim bana küfür etmis hakaret etmis degil cok sükür!!

Ne bastan nede simdi buna müsade etmezdim zatenÇok üzgünüm çoook

Sayginin olmadigi yerde sevgi olamaz, ve küfür kafir eden bir insan nisanlisina Serefsiz, Yalanci gibi cümleler yakistiran bir insan ne kadar sevgili ve saygili ortada bence....

Bu senin icin cok kücük bir sebeb olabilir ama benim icin ayrilma sebebi!!

Düz mantik yapip ilerisini görebiliyorum cünkü bu iliskinin, evlendikten sonra onu ailesine hasret birakacak ve simdi ettigi küfürler yaptigi hakaretlerin en alasini yapicak...kaydirigubbakcemile

Sizce bu gayet normal olabilir bence degil!!

Sevgiyle

Yazınız için teşekkür ederim. ancak arkadaşlara yorum yapanlara haksızlık etmişsin.
ben daha öncede yazdım fikirlerini aldım burada herkes birbirine destek olmaya çalışır köstek değil. tecrübelerine dayanarak yorum yapıyolar kimse tanımıyor birbirini niye bozmak istesin.çantayı alıp çıkmaya gelince kimse sıcak yuvasını bırakmaz.
bana gelince 5 yıllık bir ilişki dört aylık nişanlılık ne sabırlar gösterdim yazıcam kısaca okulu bırakmıştı bitirmesi için destek oldum bitirdi benden iki yaş küçük askerlik dedi bekledim askerde bel fıtığı ameliyatı oldu geldi bir yıl işsiz kaldı onun adına başvurular yaptım ettim benim başvuru yaptığım bi yerde işe girdi. hep sabır hep dayan aman hasta aman işsiz aman psikolojisi iyi değil sabret diye diye beş yılımı verdim. şimdi mükafatım rahat edip iyi güzel zaman geçirmekmi? yoksa hakaretler işitip hala dizinin dibinde oturmakmı? sana soruyorum sen olsan napardın? ve ben hatam yüzünden yine özür diledim. ona sorsan her kavgada ben suçluyum o hep alttan alıyor. ama ben eş olmayacak insanım. neden çünkü ondan beni lüks yerlere götürmesini beklemedim. hediyeler beklemedim. hep simit cafelerle yetindim. kaldıki çok iyi bi şirkette çok iyi konumdauyım parayı sorun edip onu ezmedim bile.

ÖZÜR DİLEYECEK HİÇ BİRŞEY YAPMADIM ÖZÜRÜM YOK,İSTEDİĞİNİ YAPABİLİRSİN BENİM NE DİYECEK NE DUYUCAK BİRŞEYİM KALMADI SANA BEN ELİMDEN GELENİ HER ZAMAN YAPTIM AMA YARANAMADIM...şimdi yazdığı mail bu. bende tamam ozaman takılar ve eşyalarınızı hafta sonu getiririm hayırlısı buysa bitsin benden sana zaten eş olmaz dedim.

sevgili nişanlın kardeşinin erkek arkadası ile görüşmek istemeyebilir tanışmak da istemeyebilir
kardeşini arabadan indirmek de istemeyebilir buraya kadar sorun yok
ama küfür edemez bağıramaz çağıramaz ,
yüzüne bakmam vs diyemez o kim oluyo ki
haklı olacağına haksız olmuş beyefendi

benim esimde olsa ayni tepkiyi verirdi. istemez tabi ya, sonucta resmiyet yok, yarin ayrilsalar o arkadasi ileri geri konusur, esinde erkeklerin nasil olduklarini bildigi icin kabul etmemistir.

hem neden biraksin baldizini gecenin bi yarisi disarda.
tabi kufretmesi biraz yanlis olmus ama bence nisanlinda aileden bi erkek artik.
nasil baban abin kuzenin olsa bu ise tepki verirse nisanlinda verir bence dogal olarak.

bence ona kizmamalisin, sadece kufretmesine kizabilirsin bana gore

Attığı mesaja bak haspamın kafamçokkarıştı sanki başka işler çevirirken bastı sizişakkıdı fesupanallahhhh..sankim ayrılcakmış da bi bahane bi fırsat bekliyomuş gibi bişey hissettim ben.Her işte bi hayır var diye boşuna dememişler..en iyisini yapıyosun canım.Hayat böyle sorunlu ve hasta düşünceli insanlarla harcanmıycak kadar kısa ve değerli...Hep mutlu ol inşallah

evet bu konuda sana katiliyorum.
herkez bi ayrilmaktir takmis, gecenlerde bi konuda daha illaki ayril diye tutturmus herkez, ayril demek cok cirkin ya.

olabilir kavga herzaman herkezde olabilir en ufak biseyde ayrilinmazki, yok simdi kufretti sonra neler yapar diyip duruyo herkez.
bence yorumlarda biraz daha dikkatli olunsun, kimse boyle bisey icin esinden ayrilmaz, pire icin yorgan yakmaktir bu bence

Hayatim bizim bu kizcagiza ne karizimiz olabilir, niye isteyelimki ayrilmasini tanimiyoruz etmiyoruz ayrilsa zil takip oynayacakta degiliz lakin herkez burda cevresinde gördügü belkide yasadigindan yola cikiyor, benim yaptigim hatayi yapma demek istiyor, yarin öbür gün pisman olur cok aci ceker diye iyi düsün yol yakinken dön evlendikten sonra gec olucak ama simdi daha bütün firsatlar elinde demek isitiyor....

Bunda ne var soruyorum sana pire icin yorgan yakmak diyorsun yarin öbür gün o pire cok pahaliya patliyor ama bunuda bilmeni isterim...:1closedeyes:

Görünen köy kilavuz istemez, bu arkadas evli ve cocuklu bir bayan olsaydi cok daha farkli yorumlar yapicaktik ama nisanli olmasi onun icin büyük bir avantaj...

Yorumlarimizi dikkatle yaziyoruz zaten uyarin icin tesekkürler

ben kimseyi suçlamam bu yanlış herkesin aklı var yüce allah düşün diye beyin vermiş herkes kendi ne yaşadığını iyi bilir. ben hata yapmamak adına konuyu açmıştım hepinize teşekkür ederim.
az önce maili geldi zaten oda ayrılmaktan yana karşılıklı karar verdik. ben hafta sonu takıları ve aldıklarını götürcem. bitti bu nişanlılık. hepinizden allah razı olsun.hakkınızı helal edin.

adam resmen zeytinyağı gibi üste çıkmış yahu.. tamam görüşmek istemeyebilir bişi diyemem kendi düşüncesi ama güzel bir dille belirtebilir bunu di mi?? kızları bırakmak da istemeyebilir ona da tamam ama en azından kızlara derdi bi evdekilere sorun tamam diyorlarsa bırakırım yani en azından sorumluluk da üstünden kalkar.. kaldı ki kızlar eve bıraktıktan sonra gitmişler yani.. ayrıca kardeşinin yaptığı şeyde senin ne gibi bi suçun var anlamadım, gerçi kardeşin de bence bi hata yapmamış ya neyse.. belki saygılı seviyeli bir şekilde düşüncelerini söyleseydi tamam ama o hakaret etme yolunu seçmiş.. kimsenin kimseye hakaret etme gibi bir lüksü yoktur o kim oluyo yahu!! bir de benim suçum yok diyo!!​

hersey apacik ortada hala neyi tartisiyorsunuz adam zaten bahane ariyormus demekki
baksaniza hala sana elimden geleni yaptim ama yaranamadim diye mesaj atiyor
böyle zamanlarda nedense erkekler hep ben yaptim ben ettim sen nakörsün gibi savunmalar yapiyor
cok sinir oluyorum yaaaaaa

bence adam namusu olarak gordugu icin bukadar tepkili davranmis, elin oglu gelip cikiyo geziyo falan, babasi gibi kardesi gibi tepkisini koymus.

acaba diyorum babasi duysa o nasil kelimeler kullanir, yani herkezin babasi kotumu kiziyor diye.
evlense nisanlansa artik ok diycem. ben adama hak verdim acikcasi.

benim pire icin yorgan yakmak deyimiyle demek istedigim, iyi anlarinda biz yanlarinda degiliz, arkadas bize sadece bi kavgalarindan bahsetmis bu bence ayrilmak icin bi sebep olmayabilir, belki nisanlisini bi suru artisi vardir, yani iyi yonu daha coktur, bence bu cok kucuk bisey ayrilmayi gerektirmez.

buda benim fikrim herkezin fikrine saygi duyuyorum ayrica

En doğru kararı kararı vermişler zaten karşılıklı olarak...Allah bundan sonra doğru dürüst değer kıymet bilen insanlarla karşılaştırsın.Evlenmeden halloldu işte..yoksa çok zordu ve evli olsaydı gülsüm sultan arkadaşın dediği gibi yorumlarımız ve tavsiyeleimiz çok farklı olurdu.

Canım bu arada kardeşinle de konuş bence..kendini sorumlu tutmasın sizin ayrılığınızda.yazık kıza.Bu olay bahane olmuş gerçekleri görmende.Hayırlıda olmuş zaten..

canim benim ya öyle üzüldüm ki senin icin neler yapmissin o insan icin o ne yapmis karsiliginda...
zaten kimseye hakettiginden fazla deger vermeyeceksin,sonra üzülen sen oluyosun...
ama senin icin hayirlisi budur belkide üzme kendini olurmu,seni asla haketmeyen biri icinde gözyasi dökme...
allah yardimcin olsun,hakkinda herseyin hayirlisi canim...!

Canım hakkında hayırlısı neyse o olsun sen en doğru olanı yaptın bir insan yedisinde ne ise yetmişinde de aynı olur. Yolun başında gösterdi sana esas yüzünü Allah'a şükret canım. Allah gönlüne göre hayırlı bir eş nasip etsin canım.

valla arkadaşım sana şunu söyleyeyim. erkeklerin bazı şeyleri kabul etmeleri çok zordur. bu en saygılısından tut en saygısızına kadar. Ben sana şunu söyleyeyim senin kızkardeşin çok mu hatasız. sen sadece nişanlını suçluyorsun. ben olsam bende o saatte bir kızı dışarıda bırakmam. o erkek senin ailene damat olucak babanın bir oğlu daha olucak yani. bu neden bence nişanı bitirmek için gerekli bir neden değil. sen nişanlından ayrılacaksın. senin kızkardeşin yine yoluna devam edecek. umurunda bile olmayacak peki sen nişanlından ayrıldığında mutlu olacakmısın birde bunu düşün.onada hak ver(yalnız sana hakaret etmesi konusunda asla tasvip etmiyorum onu) onun yerine hangi erkek olsa akşam saatinde böyle bir şey yapmaz ki senin kızkardeşin seni bence onun gözünde düşürmüş.tekrar düşün derim.(tek taraflı düşünme)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…