Nişanlımın ailesi hiç yardımcı olmuyor

fransalulu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2023
4
-1
Merhaba. Bu konuyu içime çok dert ettiğim için foruma üye olup konusunu açmak istedim. 3 senelik bir ilişkim var. 1. Senenin sonunda nişanlımla aramızda yüzük taktık. Nişanlım Türkiyede çalışmıyor, maaşlı çalışan olduğu için yurt dışında da olsa maaşın yarısı kiraya gidiyor. Belli bir kısmı araba kredisine gidiyor. Yiyecek içecek derken elimize aylık 500 dolar bile kalmıyor. Ailesi hiçbir şekilde bize yardımcı olmuyor. Kirada 2 evleri var, köylerinde ektirdikleri tarlaları, emekli maaşları var. Yine köye başka ev yaptırmak istiyorlar. Evimizi kurmaya çalışıyoruz. İki ayda bir beyaz eşya alabiliyoruz. Evimizde fırınımız yok düşünün. Bırakın bana kendi oğullarına bile bir iğne almadılar. Biz kendimiz kirada oturmamıza ve emekli maaşları dışında hiçbir gelirimiz olmamasına rağmen annem biriktirdiği parayla bana destek olmak istiyor ama erkek tarafından bir iğne bile görmediğim için annemin bu yükü tek başına üstlenmesini istemiyorum. Bugün annem dayanamayıp kadını aradığında evlensinler benim oğlum düğün yapsın çağırırlarsa bizi geliriz bir şeyler takarız tabi ki demiş. Ki millete benim oğlum evlendi diye anlatıyor iki senedir nişanlı olmamıza rağmen. Benim annem sen böyle anlatıyorsun ben kızım nişanlı bile diyemiyorum kolunda bir bilezik bile yok diyince, ben de özeniyorum gelinlere altınlar takıyorlar ama durumumuz yok olsa niye yapmayalım demiş. Durumu olmayan insan köye ev yaptırır mı allah için. Canım çok sıkkın, nişanlımla da bu konuyu konuşmadım yanına gitmeyi yüz yüze konuşmayı bekliyorum. Telefondan konuşsam ben kendi ayaklarımın üzerinde duran bir insanım annemi babamı üzme der. Ne yapacağımı şaşırdım.
Bu arada konuyu açarken bir yanlışım olduysa kusura bakmayın yeni üyeyim.

Ben ailelerin yardımı olmadan evlenmenin artık bu devirde zorlaştığını düşünüyordum biraz da olsa yardım etmeliler ama böyle şeyler içten gelir. Yapmak istemiyorlarsa iki yetişkin olarak kendiniz yavaş yavaş yapmalısınız. Maalesef yapacak bir şey yok

Kendi aranızda yüzük takmışsınız. Sanırım ailesi sizi istemiyor. İstese öyle konuşmazlardı
İstemediklerini düşünmüyorum. Haftada 2-3 defa arayıp halimi hatrımı sorar, tatlı dillidir bol bol dua eder. İç işlerimize karışmaz, fakat bu da karın doyurmuyor işte.

Kendimiz yapacağız başka çare yok dediğiniz gibi. Sofiasofia Sofiasofia ’nın dediği gibi mesafemi koymayı düşünüyorum. Zaten yüz yüze toplasan 3 defa görüşmüşüzdür. Annem artık misafirimiz olsunlar diye 10 defa söylemiştir, en sonunda geldiler. Bir daha gelirler mi allah bilir.
Ben ailelerin yardımı olmadan evlenmenin artık bu devirde zorlaştığını düşünüyordum biraz da olsa yardım etmeliler ama böyle şeyler içten gelir. Yapmak istemiyorlarsa iki yetişkin olarak kendiniz yavaş yavaş yapmalısınız. Maalesef yapacak bir şey yok

Yardım etseler iyi olurdu ama yardım etmeyene de bir şey denmez bence.

Zaten mesafeli ve soğuk bir ilişkiniz varmış,onlar da bu durumdan memnunlar siz de alışmalısınız artık.

X