Nişanlandım ama içime sinmiyor

Şaka mısın 😂 devlette uzman o parayı alamaz. Hakkari’de falan çalışmadığı sürece. Hakkari’de bile o parayı alacağını sanmıyorum. Bence bir tur gez meslektaşlarınla konuş ablacım sadece ilişkinde değil mesleğinden dolayı da ağlayabilirsin
Hanımefendi bizzat aldığını bildiğim arkadaşlarım tanıdıklarım var hem de devlette çalışıyorlar .Uzmanlıktan bahsediyorum bu arada. Pratisyenler,asistanlar almıyor evet o 150-200 bin bandını.Ben sizin doktorluğunuzdan da şüphe ettim 😆Ne olarak çalışıyorsunuz şu an ?

Kesinlikle ya uzman olunca çok şaşırıp hayal kırıklığına uğrayacak. Doğuda görev yapanlar da almıyor ki o kadar. Çok net biliyorum yani.
İnsanlar da zannediyor ki doktorlar para basıyor.

En yapılmayacak meslek yani asla yapmam verdiğin emeğin karşılığını alamıyorsun ki kuş kadar maaşa gece gündüz nöbeti ayrı icapi ayrı çekilecek çile değil 🥲
Hanımefendi ben bu mesleğin içindeyim nerdeyse tüm arkadaşlarım da doktor her şehirden bölümden hastaneden pratisyen asistan uzman arkadaşlarım var.Sadece abinizin bordrosunu gördüğünüzü iddia ederek bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorsunuz.Abinizin bölümü yoğun nöbetleri olan sıkıntılı bi bölüm , her doktor bu kadar zor şartlarda çalışmıyor.

Öğrenciyken, geliri yokken çok kazanan adam çekici gelmiş, yemiş içmiş gezmiş. Şimdi ondan çok kazanacağını farkedince ayrılmak istemiş
Maşallah barekallah, insan böyle olmalı işte hayatta 😂
Benim de yakın bir arkadaşım vardı üniversiteden. özel sektorde çalışan sevgilisi vardı. Çocuk çok kazanmazdi ama öğrenciden çok sonuçta, her etkinliği adam öderdi, her yemeği, şehirlerarası biletleri, tatili.. her şeyi adam öderdi ve kız çoğu insandan cok rahat bir öğrencilik dönemi yaşadı sponsoru sayesinde. Sonra kpss kursuna yazıldı, o dönemde çocuğun evine taşındı. Derken atandı, ilk zamanlar oradaki yalnızlığıni çocukla konuşa konuşa geçirip alışınca ve kendine çevre edince adamı terketti 😅 kız hala benim arkadaşım, rütbeli bir askerle evli - iki çocuğu var. Branş öğretmeni zaten, alabileceği en düşük ders saatini alıp hobi olarak çalışıyor 😂
Konu sahibi de ayrılır, çok daha iyi kazananı bulur evlenir, mutlu olur. Böyleleri üzülmez
Tanımadığınız bi insan için nasıl böyle çirkin ithamlarda bulunabiliyorsunuz hayret ettim gerçekten.Kişi kendinden bilir işi dedikleri bu olsa gerek.Nişanlımdan ayrılmak gibi bi niyetim de yok.Öyle bi niyetim olsa bu kadar kafa karışıklığı yaşamazdım buraya da konu açmadan bitirirdim bu ilişkiyi.Her insanın kafası karışır evlilik sürecinde keşke bi de bu açıdan bakmayı deneseniz.

Benim eski erkek arkadaşım da 3 sene beraberdik. Benden iki üst dönemdi. Atandı, para kazanmaya başladı beni aldattı. Eline üç kuruş para geçince karakteri değişen insanlardan Allah hepimizi korusun 🧿
Yaşadığınız şey için sizin adınıza üzüldüm gerçekten.Ama herkesi sizin erkek arkadaşınız gibi sanmanız ne kadar doğru? Bu zamana kadar tek bir sadakatsizliğim olmadı nişanlıma olmaz da .

Hepsi tek seferde yatmıyor. Sizin de bilmediğiniz bu sanırım. 15 inde yatana bakmayın sadece
Yok gayet şekilde toplam yatan bu. İnanmak istemiyorsunuz ama doktorlar 200k filan kazanmıyor :)

Hanımefendi ben bu mesleğin içindeyim nerdeyse tüm arkadaşlarım da doktor her şehirden bölümden hastaneden pratisyen asistan uzman arkadaşlarım var.Sadece abinizin bordrosunu gördüğünüzü iddia ederek bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorsunuz.Abinizin bölümü yoğun nöbetleri olan sıkıntılı bi bölüm , her doktor bu kadar zor şartlarda çalışmıyor.
Sadece abim değil ki bir sürü doktor arkadaşım var. Karı koca doktor olup bir araba taksidini senelerce ödeyenler, yurtdışına çıkamayanlar da çok. Hepsinin gelir düzeyini biliyorum. Kimse 200 300 kazanamıyor hayal dünyasında yaşıyorsunuz.

Ayrıca zor bir meslek olduğunu tüm doktorlar düşünüyor niye hakaret etmişim gibi algıladınız? Aksine üzülüyorum yani daha çok kazanmaları gerekir diye düşünüyordum saygıdeğer bir meslek ve verilen maaş yakışmıyor.

Tanımadığınız bi insan için nasıl böyle çirkin ithamlarda bulunabiliyorsunuz hayret ettim gerçekten.Kişi kendinden bilir işi dedikleri bu olsa gerek.Nişanlımdan ayrılmak gibi bi niyetim de yok.Öyle bi niyetim olsa bu kadar kafa karışıklığı yaşamazdım buraya da konu açmadan bitirirdim bu ilişkiyi.
Dediğimde tam olarak yanlış neresi var? Seni tanımıyorum tabii ki. Yazdigin şeyler birebir bunu soyluyor. Yanında böyle konustugun arkadaşların varsa emin ol onlar da hakkında benzer şeyleri düşünüyorlardir
Şu mesajı yazan siz değil misiniz?
Şöyle ki ben öğrenciyken nişanlım doktor maaşlarına denk maaşlar alıyordu
4-5 senelik bi birliktelikten sonra 7 ay önce çok büyük bir hevesle severek nişanlandım.
Yani siz ailenizden aldığı harclikla geçinen bir öğrenciyken sevgiliniz sizin öğrenci harçlığınızin yaninda çok çok çok daha fazla bir rakam kazanıyordu. E haliyle yediğiniz yemekleri , gittiginiz tatilleri, etkinlik biletlerini vs o ödemiyor muydu- anlattığım arkadaşımın hikayesi gibi? Yoksa karşınızda bir doktor maaşı kadar kazanan adam, ailesinden aldığı harclikla idare eden/ yoğun emek harcadıgi bir bölüm okuduğu için çalışmayan sevgiline mi odetiyordu çoğu şeyi?
Eşit mi ödüyordunuz??
Tabii ki adam ödüyordu. Hikayenin ilk kısmı gayet de tutuyor. Siz öğrenciyken o erk sahibiydi, güçlüydü, hoşunuza gidiyordu. Sorunsuz şekilde ilişkiniz ilerledi.
Ama sonra ise başladınız, kendi paranızı kazanıp onla eşit maaş aldınız. Ve kariyerinizin ne kadar parlak olduğunu farkedip ondan fazla para kazanacak olduğunuzu hatırladiniz.
Mesleğimde daha da ilerlediğimde aradaki bu maddi farkın daha da açılacağını ve sorun olacağını düşünüyorum
Benim anlattığım arkadaşım da atanıp öğretmen olup özel sektordeki sevgilisinden iyi kazanmaya baslayinca farketmisti sevgilisinin evlenmek için yeterli olmadığını.
E sizde de aynısı olmuş.
Benim anlattığım hikayede sizde olmayan tek şey henüz daha zenginini bulup evlenmemiş olmanız.
Lütfen biraz uzaktan bakıp kendinize karşı objektif olun . Tam olarak 'hayir öyle degilim' dediğiniz kişisiniz.
Her insanın kafası karışır evlilik sürecinde keşke bi de bu açıdan bakmayı deneseniz.
şu dediğinize de katılmıyorum. Ben de evlilik sürecindeyim. Sevgilim benim icin dil bilmeden ülke değiştirecek. Geleceğimizi planlarken en azından bir süre onun güzel kazanamayacagi - sıfırdan bir kariyer yapmasının zor olabilecegini ihtimaller dahiljne katarak planladik. Gayet de okeydi benim için. Ki sonra neyse ki şansı yaver gitti, güzel kazanacağı bir iş buldu. Şimdi muhtemelen ben onun aldığının altında rakam alacağım ama ona da okey. Yani evlilik planları yapan insanlar için bu tarz kafa karisikliklari - ince planlar bilmiyorum, hiç de hoş değil

Bence bu süreçte karar vermeden önce kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik hemen terapiye başlamak.Doğru kişi ile kendi iç sesinizi dinleyerek doğru kararı verebilirsiniz.Annemler nişanlıyken ayrılmak evliyken ayrılmaya göre düğün bayram, evlilikte de çocuk olmadan ayrılmakta düğün bayram derdi.İlerisi daha zor.iç sesinizi susturmayın,derinde yatan tüm nedenler için bence terapi şart.Allah kararınızda kolaylıklar versin

Hanımefendi bizzat aldığını bildiğim arkadaşlarım tanıdıklarım var hem de devlette çalışıyorlar .Uzmanlıktan bahsediyorum bu arada. Pratisyenler,asistanlar almıyor evet o 150-200 bin bandını.Ben sizin doktorluğunuzdan da şüphe ettim 😆Ne olarak çalışıyorsunuz şu an ?
Ağlatırım ablacım seni. Senin çevren var sektörün içindesin de biz neyiz acaba? Bordronu paylaş görelim bakalım maaşları ne kadarmış. Uzmanın taban maaşı ve teşvikten aldığı pay farklı senden sadece. Teşvik dediğimiz de şu an ne kadar düştü biliyorsundur az biraz işin içindeysen 😂

Konudaki arkadaştan bağımsız olarak yazıyorum da, şöyle bir başlıklarda gezinin; bir başlıkta kocası masraflarını karşılamıyor diye, ek kart vermiyor diye linç görürsünüz. Bir diğerinde eşinin maaşını bilmemek linç sebebidir. Ötekinde eşin işsiz olması, erkek adamın evde oturması büyük problemken açar başka bir başlığa bakarsınız hayat müşterekkkk ne var evi siz geçindiriverin diye linç edilirsiniz.

Herkes kendini ön plana atıp bir başkasını yermek, yargılamak peşinde. Tamam eleştirin, fikrinizi söyleyin ama burada 10 küsür sayfa linç edilmesine rağmen başka bir başlıkta bir genç kız evlenirken hiç maddi denklik aramadım ben kazanırım yeriz diye düşündüm dese 10 sayfa da onu linç edeceksiniz.
Söyledikleriniz çok alakasız olmuş. Burada iki taraftan birinin çalışmak istememesi söz konusu değil ki. Konu sahibi nişanlım çalışmak istemiyor deseydi nişanlısı linç edilirdi zaten merak etmeyin.

Ağlatırım ablacım seni. Senin çevren var sektörün içindesin de biz neyiz acaba? Bordronu paylaş görelim bakalım maaşları ne kadarmış. Uzmanın taban maaşı ve teşvikten aldığı pay farklı senden sadece. Teşvik dediğimiz de şu an ne kadar düştü biliyorsundur az biraz işin içindeysen 😂
Doktor olduğuna bir türlü inandıramadın gitti milleti ahahahah.

Söyledikleriniz çok alakasız olmuş. Burada iki taraftan birinin çalışmak istememesi söz konusu değil ki. Konu sahibi nişanlım çalışmak istemiyor deseydi nişanlısı linç edilirdi zaten merak etmeyin.
Eğitim ve kültür farkı deseydi de burası ikiye bölünür birbirimizi linçlerdik, konu sahibine yine bişey olmazdı.

Dile kolay 7 yıllık bir ilişkiden bahsediyorsunuz ve nişanlanmışsınız. Bazı şeyler için tereddüt etmekte sanki biraz geç kalınmış gibi.
Sizi yargılamak istemiyorum ama karşınızda kalben sevdiğiniz bir insan olsaydı eğer böyle bir düşünceye varmazdınız diye düşünüyorum. Eğer siz aranızdaki bu maddiyattan dolayı eşinize üstten bakmayacaksanız bence bunun bir sorun getireceğini düşünmüyorum. Aksi halde diğer arkadaşların da dediği gibi adamın zamanını boşa harcamayın bunca yıl yaşanmışlık bile ayrılık sonrası onda eminim ki büyük bir yara açacaktır.

Çoğunlukla doktorlar, doktorlar ile evleniyor. İlerleyen zamanda uzman olduğunuzda çevrenizde sizin gibi uzmanlar olacak. Etrafınızdakilerin 2 uzman geliriyle elde ettikleri yaşam standardını elde edemeyeceğinizi ve bundan rahatsız olabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Olası bir senaryo. Ama yoğun ortamlardan, sürekli aynı mesleki muhabbetlerden bunalıp nefes alma alanı da olabilir eşiniz sizin için. Bu da olası.

Dile kolay 7 yıllık bir ilişkiden bahsediyorsunuz ve nişanlanmışsınız. Bazı şeyler için tereddüt etmekte sanki biraz geç kalınmış gibi.
Sizi yargılamak istemiyorum ama karşınızda kalben sevdiğiniz bir insan olsaydı eğer böyle bir düşünceye varmazdınız diye düşünüyorum. Eğer siz aranızdaki bu maddiyattan dolayı eşinize üstten bakmayacaksanız bence bunun bir sorun getireceğini düşünmüyorum. Aksi halde diğer arkadaşların da dediği gibi adamın zamanını boşa harcamayın bunca yıl yaşanmışlık bile ayrılık sonrası onda eminim ki büyük bir yara açacaktır.
Kalben seviyorum nişanlımı orada bi sıkıntı yok.Yapım gereği biraz mükemmelliyetçi bi insanım.Yaptığım evlilik hem aşk evliliği hem mantık evliliği olsun istiyorum.Sanki çok mantıksız bir evlilik yapacakmışım gibi hissettiğim için bu korkuları yaşıyorum.Böyle düşünmemin tek sebebi de maddiyat değil.Burada bahsetmediğim şeyler de var aklıma takılan.Ömür boyu ailemden uzak kalacak olmam da mantıksız bir evlilik yapıyorum gibi düşündürüyor.Çünkü nişanlımın işi gereği onun çalıştığı şehre yerleşmem gerekiyor ve benim memleketimde çalışma gibi bi durumu yok bu işinde devam ederse.Tabi fazla duygusal düşünüyor da olabilirim ailemle bağlarım kuvvetli olduğu için.Hem Ailemden ayrılıp hem de maddi sıkıntı çekeceksem ben neden bu evliliği yapıyorum diye sorguluyorum.Gözüm yükseklerde ya da zengin koca avcısı olduğum için değil..

Son düzenleme:
Çoğunlukla doktorlar, doktorlar ile evleniyor. İlerleyen zamanda uzman olduğunuzda çevrenizde sizin gibi uzmanlar olacak. Etrafınızdakilerin 2 uzman geliriyle elde ettikleri yaşam standardını elde edemeyeceğinizi ve bundan rahatsız olabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Olası bir senaryo. Ama yoğun ortamlardan, sürekli aynı mesleki muhabbetlerden bunalıp nefes alma alanı da olabilir eşiniz sizin için. Bu da olası.
Tam olarak böyle düşünüyorum anlamışsınız beni.Bundan rahatsız olabileceğimi düşünüyorum.Ancak dediğiniz gibi eşimin benim için nefes alma alanı olabileceğinin de farkındayım.Hatta olacağından eminim.İlk senaryo beni düşündüren..

Tam olarak böyle düşünüyorum anlamışsınız beni.Bundan rahatsız olabileceğimi düşünüyorum.Ancak dediğiniz gibi eşimin benim için nefes alma alanı olabileceğinin de farkındayım.Hatta olacağından eminim.İlk senaryo beni düşündüren..
Aslında hayatta o kadar çok ihtimal var ki, hiç belli olmaz ne olacağı. Hakkınızda hayırlısı olsun.

X