Nişanlandım ama içime sinmiyor

Yok ya o olsa dayanamaz çirkinleşirdi. Epey bir hanımefendi kalıyor yanında.

Ailelerimizi bi şeye karıştırdığımız yok hanımefendi siz çok yanlış anlamışsınız.Ki ikimizin de karışacak aileleri yok.Her şeyi bize bırakmış durumdalar.

Bahsettiğiniz kişinin konusunu ben de okudum, tahmininizde yanılıyorsunuz o kişi değilim.Ben hiçbir yorumumda ailelerimizin maddi durumuyla ilgili bi sıkıntımdan ya da babamdan bahsetmedim.Ki o kadar varlıklı olsam nişanlımın maddi durumunu sıkıntı etmezdim

Ailelerimizi bi şeye karıştırdığımız yok hanımefendi siz çok yanlış anlamışsınız.Ki ikimizin de karışacak aileleri yok.Her şeyi bize bırakmış durumdalar.
siz ayrılın bence nişanlınızın ve kendi iyiliğiniz için.. yarın öbür gün adama yaptıklarınızı da başına kakarsınız, o potansiyel var gibi..

20 senelik evliyim, yaklaşık 10 sene boyunca eşimden epey fazla kazandım,
ev giderleri çocuk masrafları vs vs....

ve fakat yaklaşık 5-6 senedir o bana epeyce fark attı, ben zamanında nasıl '' ortak paramız '' şeklinde her ay ortak hesabımıza attıysam o da aynısını yapıyor..
2. evimizi aldık, ödemesi bitmek üzere ve almak istediği arabayı da almak üzere

bence takılmanız gereken şey şu an kazandığınız ''miktarlar'' değil.....
bence takılmanız gereken şey adamın gerçekten çalışkan bi insan olup olmadığından emin olmak...

çünkü insan hayatında kaç kişiden hoşlanır ve kaç kişiye karşı kalbi gerçekten çarpar ???
çünkü aşık olmadığım bi adamla bırakın aynı evi, yemek bile yemek istemem....
çünkü sevdiğin adamın yükünü taşımak, sevmediğin adamınkinden KESİNLİKLE daha hafiftir....

tüm bu hayati gerçeklikleri düşünürken kalbinizi ve ruhunuzu unutmamanızı dilerim...
sağlıkla kalın...

Bir meslektaşınız olarak ben bile sizi anlamıyorum doktorlar içinde bile rahat bir hayat isteyenler var. Eşiniz aile hekimi olmak da isteyebilirdi ya da temel bilimlerde de uzmanlık isteyebilirdi. Ona da benim kadar hırslı değilsin deyip bırakacak mıydın?

Gazetelerdeki maaşı zannediyor galiba. Genelde doktor ve öğretmenlerin maaşı özel sektorden düşük zannediliyor. Ek gelirlerle öyle değil ama.
Bizim kurumda da maaşını doktor maaşı kadar alıyoruz sananlar oluyor. O öyle değil desem de anlamıyorlar. Çünkü bazı meslektaşlariniz da taban maaşı söylüyor. Aynı şeyi abim de yapıyor mesela. Bizim kurumun daha iyi olduğunu söylüyor. MEB'den düşük aldığını iddia ediyor. Dedim ac göster bordronu ben de gostercem. Yemedi ama vazgecti hemen. Ek derssiz haliyle falan en ciplak haliyle söylüyor bir süre sonra da kendi de inanıyor galiba.

Evet bu olay da var. Bizim kurum doktoru daha düşük maaş alıyor ama 9-5 çalışıyor. Çok hasta görmüyor. Sadece ilaç yazıyor. Nöbet yok. İstese evine yakın hastanede eşiyle beraber de çalışma imkanı olur veya yine sağlık ocağı falan hem evine yakın olur. Maaşı da daha fazla olur. Ama böylesi daha rahat. Covid döneminde de rahat etti. Daha düzenli bir hayatı oluyor.
Bazısı bilerek uzmanlık istemiyor. Yapamayacagindan kazanamayacagindan değil. Daha düzenli bir hayat tercihi için.n

Mesleğe başlayınca gözünde küçüldü haaa, kötüsün kötü , yazık adama ...

Bu zihniyetle devam ederseniz mutlu olmanız mümkün değil doktor hanımcım...

Eşimle ben de beş parasız evlendik, şimdi ikimizde atandık, durumumuz da iyi şükür, önemli olan gerçekten samimiyetle sevmek ve sevilmek ama maalesef öyle bir devirdeyiz ki kalpler yerine maaş kartları evleniyor birbiri ile ...

Şu an da doktor maaşı alıyor değişen bi şey olmadı ki,sorun benim uzman doktor olup aradaki farkı açacak olmam nişanlımın da kendisini ileriye taşıyacak bi kafada olmayışı
Ben düz öğretmenim eşim de uzman öğretmen oldu , o halde beni boşayacak desene, eyvah eyvah

Aynen böyle haklısınız, şu an özel sektördeki hiçbir arkadaşım uzman doktor maaşının yarısını bile almıyor (tabi üst düzey yöneticiler vs hariç onlar alıyordur).O yüzden hanımefendinin özel sektörde çalışan işçiler bile doktorlardan fazla kazanıyor söylemi çok gerçek dışı…

Reactions: Gif
Helalbe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…