nişanım var, ne olur yardım :(

upsyyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2015
9
1
36
arkadaşlar merhaba, 23 nisanda nişanım var. boyum 1.55, kilom 80. sözlümün ailesi kilomu çok dert ediyor doğal olarak, ki kendi ailem de. insani sevgileri olsa da çirkin olduğumu düşünüyorlar ve bunu bana çok fazla yansıtıyorlar. haklılar.. fakat özgüvenim yerle bir oldukça ben daha da yemeğe saldırıyorum sanki. bugün kafaya koydum gerekirse hiç yemek yemeyeceğim ama şöyle en azından 5-10 kilo verebilir miyim? biraz incelebilir miyim en azından? görüntüm değişir mi? lütfen yardımcı olun, önerilerde bulunun. benim için bu iki hafta o kadar önemli ki :KK43: benim durumumda olanlar, başaranlar yazsın lütfen. kendimi çok çaresiz hissediyorum :KK43:

arkadaşlar merhaba, 23 nisanda nişanım var. boyum 1.55, kilom 80. sözlümün ailesi kilomu çok dert ediyor doğal olarak, ki kendi ailem de. insani sevgileri olsa da çirkin olduğumu düşünüyorlar ve bunu bana çok fazla yansıtıyorlar. haklılar.. fakat özgüvenim yerle bir oldukça ben daha da yemeğe saldırıyorum sanki. bugün kafaya koydum gerekirse hiç yemek yemeyeceğim ama şöyle en azından 5-10 kilo verebilir miyim? biraz incelebilir miyim en azından? görüntüm değişir mi? lütfen yardımcı olun, önerilerde bulunun. benim için bu iki hafta o kadar önemli ki :KK43: benim durumumda olanlar, başaranlar yazsın lütfen. kendimi çok çaresiz hissediyorum :KK43:
Canım benim hiç kimsenin seni yargılamaya hakkı yok hemen hemen aynı durumdayız 160 boyunda 80 kiloyum geçen sene 2 ayda 70 kiloya inmiştim fakat bazı sebeplerden dolayı 1 sene içinde tekrar 10 kilo aldım şimdi tekrar rejime başladım inşallah 60 kilo olmayı hedefliyorum 4 ay içinde. benimde 2 ay sonra nişanım var sözlümün ailesi o kadar dert etmiyorlar sadece çok kilo aldın falan diyorlar yani beni aşağılamaya hakları yok buna izinde vermem bence sende verme senin nişanına çok az kalmış ama hiç değilse şimdiden başlarsın o zamana kadar ne kadar verebilirsen verirsin sonrasında da bırakma düğüne kadar incecik olursun herkes şaşırır bu sen misin derler inan bana geçen sene 70 kiloya düştüğümde herkes çok beğeniyordu beni çok zayıfladın diyorlardı kendimizi değiştirmek biraz bizim elimizde bende bişeye sinirleniyim hemen yemek yerim ama bu huyumuzu değiştirmemiz lazım artık canım :KK43:

kimsenin seni böyle strese sokmaya hakkı yok ve müsade etme canım. kilo vermeyi başkası için değil kendin için istemelisin ayrıca, kafaya koyduktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir zaten bir diyetisyen yardımıyla da incecik olursun. ama benim şimdilik tavsiyem 23 nisana kadar bir mucize bekleyip kendini daha da strese sokmaman canım, bırak kim ne derse desin. belki nişanında istediğin gibi zayıf olamayabilirsin ama düğününde bembeyaz gelinliğinin içinde harika bir gelin olursun :))) 23 nisana kadar da biraz yediklerine dikkat et su içmeyi arttır ve yürüyüşlere başla. hızlı kilo verip bünyeni yorma zaten hızlı kilo verirsen hızla geri alırsın. "gerekirse hiçbir şey yememek" çözüm değil bu işe maalesef, sakın birden yediklerini kesme. kendini diyet yapıcam ve zayıflıcam psikolojisine hazırla, nişandan sonra yavaş yavaş verirsin. şimdiden Allah tamamına erdirsin canım, her şey gönlünce olsun.

Canım burda forumda da var karatay diyeti iyi sonuçlar veriyor. Karatay + spor ile eşim (ki haşimato hastası kilo vermesi çok zor bu yüzden) 1 ayda8 kilo vermişti.

92,7 kilo olarak başladığım Dukan Diyetine 84,7 kg olarak devam ediyorum 11. günümde. Acilen dukana başla, sana elimden gelen yardımı yapmaya da hazırım :)

PS: Kimsenin seni üzmesine izin verme ve asla kendini çirkin hissetme!

arkadaşlar çok teşekkürler yorumlar için, yeni görüyorum mesajlarınızı. yüzüme karşı açık açık söylenen bir şey yok ama sözlüme kayınvalidem ve ailesi söylüyormuş hep, o da bana söylüyor. yanyanayken de laf çarpıtıyorlar. komşuları filan görenler ne kadar kilolu diyormuş. ailem zaten her fırsatta aşağılıyor.kendimi ezdirmemeye çalışsam da yansıtmasam da psikolojim o kadar kötü ki. hele giyecek kıyafet bulamadığımda, terlediğimde daha da sıkıntı basıyor. bugün başladım dikkat etmeye. 79 kilo çıktım sabah hiç tartılmıcam 1 hafta bakalım haftaya pzt ne olacak :KK43: YazaFitim86 senin diyetini inceliyorum şimdi. desteğin çok teşekkür ederim. bazen kendimi bu toplumda yer alamayacakmış gibi hissediyorum, sıkıntıdan cildim de bozulmaya başladı. allahım yardım et diye dua ediyorum artık. ne kadar zor kilolu olmak ya, her şeye ikinci sınıf olarak başlıyorsun :KK43:

Kimse böyle bişey için karşısındaki insanı huzursuz edemez ya onlara ne ayrıca senin kilondan

elalemin kızları/gelinleri incecikmiş, ne güzelmiş. hiç utanmıyor muymuşum. onlar bile utanıyormuş benden. sözlüm çok takmıyor aslında ama o da ailesinden etkileniyo ister istemez. çünkü söyleyip duruyorlar eminim. ki diyorum ya kendi ailem de aşağılıyor zaten, elin aşağılaması normal. benim merak ettiğim ben iki haftada biraz olsun gözle görülür şekilde incelemez miyim :KK43:

elalemin kızları/gelinleri incecikmiş, ne güzelmiş. hiç utanmıyor muymuşum. onlar bile utanıyormuş benden. sözlüm çok takmıyor aslında ama o da ailesinden etkileniyo ister istemez. çünkü söyleyip duruyorlar eminim. ki diyorum ya kendi ailem de aşağılıyor zaten, elin aşağılaması normal. benim merak ettiğim ben iki haftada biraz olsun gözle görülür şekilde incelemez miyim :KK43:
incelirsin tabi canım 2 haftada belli oluyor incelmen zaten hiç takma kafana

Bravo sana arkadaşım, tebrik ediyorum seni bak isteyince nasıl güzel oluyormuş
sana bişe söyleyim mi nişandan sonra da pes etme düğününe kadar diyetine yediğine içtiğine dikkat et sporunu aksatma ve düğününde fıstık gibi incecik bir kız olarak salın dur hepsi utansın söylediklerinden (gerçi şimdi de utanmalılar kimsenin kimseyi görüntüsüyle eleştirme hakkı olamaz :KK12:)

tşk ederim arkadaşlar. yemedim yani kısaca bu :) önceden yediğimin 10da 1ini yedim. şunu iyi anladım yemeyince veriyorsun bu kadar basit. o çok zayıf diye imrendiğimiz insanlar dahi az yedikleri için böyleler. biz mideleri büyütmüşüz.

Tebrik ederim harika gidiyorsunuz :) Ben de 154 boyundayım düşününce 80 kilo cidden çok fazla. Kilo vermeyi kendin için iste gerçekten 50 li kilolara düşünce anlayacaksın ne kadar güzel bir duygu olduğunu ben de 65 lerden 50 lere düşmüştüm harikaydı ama şimdi gene 56 ya çıktım ve bir şey yapmazsam 60 70 çıkacağım sinsi sinsi. Senle 50 kiloda buluşalım :) Kayınvalide vs zaten laf söz söyleme hakkı yok onlara ne. Ayrıca insan her zaman fit olmayabilir onların haddine degil eleştirmek.

bence de haddine değil ama ah işte.. ben o kadar yıprandım ki, resmen istenilmeyen gelin konumundayım şu anda ve pısırık nişanlım beni hiç korumuyo. belkide hiç evlenmemeliyiz

senin yanında olmayan adamla ne uğraşıyosun bir ömür geçer mi öyle insanla

X