Nişan karmaşası

Onu bende düşünüyorum ama bunu söyleyince diyorlar ki gün ayırmamalık bir durum yok sadece o gün olmasın diyorlar. Yeter ki evleneyim gelini bilemiyorum belki de olmuşumdur jdksks ama açıkçası güzel bir şey için uğraşılan zamanlarda çıkan bu tatsızlıkları ben anlamıyorum o sebeple olmaması için elimden geleni yapıyorum

Işte o tatsizliklarin cikmamasi icin elinden geleni yapan sadece siz olmamaniz lazim.
Sacma sapan şeylerle kavga etmeyi dogru bulmuyorum ama bu sureclerde bazen eş adayiyla biraz zıtlaşmak lazim diye dusunuyorum bakalim nasil tepkiler verecek, neler yapabilecek gormek lazim.

Boyle aman ortalik gerilmeden şu imzayi atayim bi garantiye alayim diye gozunuz bir sey gormezse evlenince zorluk cekecek olan da sizsiniz.

Tarih değiştiren oglanin ailesi degilmiymis?

Dükkan açmak zorunda falan dedikleri oglanin ailesinden birileri diye anladim ben.

Sizin dediginiz gibiyse kendi anne tarafınıda tepesine cikarmasin tabiki.
Gece 1, ilk mesajı gidip bir daha okuyacağım 😄😄
benim anladığım kızın annesi bir tarih aralığı vermiş, onlar da dükkan olduğu için hafta içi bir gün seçmişler. Şimdi de kızın annesi diyor ki "babanın bilmemnesi o tarihte gelemez, o yüzden haftasonu olsun. Git söyle. Biz öyle onların her dediğini kabul edemeyiz."

Işte o tatsizliklarin cikmamasi icin elinden geleni yapan sadece siz olmamaniz lazim.
Sacma sapan şeylerle kavga etmeyi dogru bulmuyorum ama bu sureclerde bazen eş adayiyla biraz zıtlaşmak lazim diye dusunuyorum bakalim nasil tepkiler verecek, neler yapabilecek gormek lazim.

Boyle aman ortalik gerilmeden şu imzayi atayim bi garantiye alayim diye gozunuz bir sey gormezse evlenince zorluk cekecek olan da sizsiniz.
Yarın zaten kendisiyle konuşacağım bu konuyu bugün olay patlak verdiğinde uyuduğu için konuşamadık. Kendisinin bu konuda çok zıtlık çıkarmasını beklemiyorum orta yolu bulmak için elinden geleni yapar ondan da eminim. Benim sadece aklıma yatmayan kısım amcam gelemiyor diye biz bu eziyeti neden çekiyoruz?

Ben bugünden itibaren aradan çekildim bu zamana kadar bir şekilde iki tarafı da idare etmeye çalışıyordum ama madem benim dediklerimi iki tarafta bu kadar ciddiye almıyor o zaman yesinler birbirlerini ete para vermesinler

Buda yanlış iki aile arasındaki kırgınlık önce seni üzecek
Hafta içi talebi üstelik işimizi kapatmayalim denmesi geçerli bir sebep olmamalı bu isi biraz baskinlik için diretiyorlar belli. Misafirliğe gelecekler ve ev sahibi ne zaman kabul ederse o zmn olur. Anneni dinle üzülmezsin

Yarın zaten kendisiyle konuşacağım bu konuyu bugün olay patlak verdiğinde uyuduğu için konuşamadık. Kendisinin bu konuda çok zıtlık çıkarmasını beklemiyorum orta yolu bulmak için elinden geleni yapar ondan da eminim. Benim sadece aklıma yatmayan kısım amcam gelemiyor diye biz bu eziyeti neden çekiyoruz?

Amca uzak akraba değil ama, üstelik büyük ise anne yüzde yüz haklı.

Buda yanlış iki aile arasındaki kırgınlık önce seni üzecek
Hafta içi talebi üstelik işimizi kapatmayalim denmesi geçerli bir sebep olmamalı bu isi biraz baskinlik için diretiyorlar belli. Misafirliğe gelecekler ve ev sahibi ne zaman kabul ederse o zmn olur. Anneni dinle üzülmezsin
Benim için hiçbir problem yok annem gidip konuşabilir günün sonunda annemin dediği de olabilir. Bunları bir şekilde aşarız ama amcam o tarihte gelmiyor diye annemin beni arayıp telefonda bana 1 saat sen ezik misin diye bağırıp gün değiştirmeye çalışması bana anlamsız geliyor

Benim için hiçbir problem yok annem gidip konuşabilir günün sonunda annemin dediği de olabilir. Bunları bir şekilde aşarız ama amcam o tarihte gelmiyor diye annemin beni arayıp telefonda bana 1 saat sen ezik misin diye bağırıp gün değiştirmeye çalışması bana anlamsız geliyor

Annen haklı bunu senin en başta kabul etmemen gerekirdi ztn. Aileni arkanda bilsinler zararlı çıkmazsin

Amca uzak akraba değil ama, üstelik büyük ise anne yüzde yüz haklı.
Yok amcam küçük yani bizim zaten öyle uzak akrabamiz da yok. Ama tüm bunlar olmadan annem bana o tarih aralığını vermeden önce keşke herkese sorsaymış ona göre bana git konuş deseymis ya da konussaymis

Sınır sadece eş ve eş ailesine çizilmez, gerekirse kendi annenize de çizmeniz gerekir. Annenizin güç savaşında harcanmayın.

Yok amcam küçük yani bizim zaten öyle uzak akrabamiz da yok. Ama tüm bunlar olmadan annem bana o tarih aralığını vermeden önce keşke herkese sorsaymış ona göre bana git konuş deseymis ya da konussaymis

Amcanı tanıyorsun diye düşünüyorum yani şartları çalışması biliniyordur ztn en basinda bu fikri engellemen gerekiyordu.

Günün sonunda belirlenen tarih de değişebilir. Muhtemelen karşı taraf korktuğunuz gibi bir tepki de vermeyecek. Ama iki aile arasında kalmayın, herkesin gönlünü yapmaya çalışmayın. Bu yol daha çoooook uzun.

Sınır sadece eş ve eş ailesine çizilmez, gerekirse kendi annenize de çizmeniz gerekir. Annenizin güç savaşında harcanmayın.
Onu da çok fazla kırmak istemiyorum zamanında ablamdan çok çekti. Ama dediğiniz gibi bu iki aile arasında harcanan ben olmakta istemiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor şu an onu hele hiç bilmiyorum. Sudan çıkmış balık gibiyim su an

Yaşınız, maddi durumunuz nedir bilmiyorum ama iki nişanlı kendi gücünüzün yettiği kadarını yapın, ailelerden maddi destek almayın, işinize de kimseyi karıştırmayın. Az sorunlu bir süreç için bunlar şart bence.
Nişanlınızla karar verip uygulayın. Kalanlar size uysun.
Anneler çok duygusal baskı kurabiliyor. O üzülmesin diye siz kendinizi üzmeyin. Herkes başının çaresine bakar.

Günün sonunda belirlenen tarih de değişebilir. Muhtemelen karşı taraf korktuğunuz gibi bir tepki de vermeyecek. Ama iki aile arasında kalmayın, herkesin gönlünü yapmaya çalışmayın. Bu yol daha çoooook uzun.
Nişan zamanına kadar yani bu güne kadar herkes çok tatlıydı sanmıyorum ki bu konudan kavgalar çıksın herkes birbirine girsin. Ama biz daha bu kadarcik şey için bile geriliyorsak bunun devamı nasıl olur onu kestiremiyorum. Eminim ki sabah erkek arkadaşım uyandığında dert ettiğin şeye bak tamam öyle yaparız diyip gidip ailesiyle konuşup olayı halledicek bende bütün bu gerginliğimle kalıcam. Ama yani ne bileyim bu sürecin böyle ilermesi ve genel kanı olarak bunun normal karşılanması bana garip geliyor. Ooof ya da ben hala çok toyum - öyleyim - Alllaaahım beni bu kurtlar sofrasindan kurtaar

Yaşınız, maddi durumunuz nedir bilmiyorum ama iki nişanlı kendi gücünüzün yettiği kadarını yapın, ailelerden maddi destek almayın, işinize de kimseyi karıştırmayın. Az sorunlu bir süreç için bunlar şart bence.
Nişanlınızla karar verip uygulayın. Kalanlar size uysun.
Anneler çok duygusal baskı kurabiliyor. O üzülmesin diye siz kendinizi üzmeyin. Herkes başının çaresine bakar.
Şu an zaten maddiyatlık bir durumumuz yok sağolsun bu zamana kadar herkes biz 1 yaptıysak onlar 3 yaptı. Biz erkek arkadaşımla ikimizde babalarımızı kaybettik bu yüzden her şeyi kendimiz yapalım olabildiğince yormayalim kimseyi diye karar vermiştik. O dönem biz 1 alıyorsak ikimizin ailesi de ayırt etmeden 3 aldı böyle böyle her şey halloldu zaten ama şimdi şu minicik şeyden saçma saçma şeyler.. sinekte küçük ama mide bulandırıyor işte

Ben konuya açıklık getireyim. Oğlan tarafı hafta içi olabilir mi diye rica etmişti ve bu ricayi annem zamanında yarım ağız kabul etmişti. Şimdi biz hafta içi bir gün kararlaştırınca ve akrabalardan gelemeyenler olunca annem nişanı pazar günü yapalım istiyor.
Oglan tarafi dukkan acmak zorundayiz diye hafta ici istedi diye anladim ilk mesajdan, ki sanirim dogru anlamisim. Simdi oglan tarafi ok dedikten sonra senin kendi amcan pazar gunu istiyor diye annen karsi tarafla konus diyor.

seni uzmek istemiyorum ama baban vefat etmis arada mesajlardan okudum, amcanin uygunlugu bu sebeple onemsenmis olabilir Annen tarafindan. Amcan hafta ici asla gelemeyecek durumdaysa, amcani arayip ikna et iki tarafta uzulmeden bu isi coz bari.

simdi baban olmadigi icin, anneni cok da haksiz bulamadim canim benim. Nisani kim takacak ki baska? (Biz de kizin babasi, babadan olan dedesi takar)
Gece 1, ilk mesajı gidip bir daha okuyacağım 😄😄
benim anladığım kızın annesi bir tarih aralığı vermiş, onlar da dükkan olduğu için hafta içi bir gün seçmişler. Şimdi de kızın annesi diyor ki "babanın bilmemnesi o tarihte gelemez, o yüzden haftasonu olsun. Git söyle. Biz öyle onların her dediğini kabul edemeyiz."
Yok sen dogru anlamissin, ben de oglanin ailesi haftaici istedikten sonra tekrar itiraz etti gibi anlamıştım.

Ama iste annenin olsun diye direttigi kisi kizin amcasiymis. Babasi da vefat ettigi icin sanirim annesi biraz duygusal bakiyor meseleye. Keske tabi kizini karsi tarafla muhatap etmeden cozse daha iyi ama bazi insanlar boyle ele karisirken iletisim konusunda zayif davraniyorlar.

Nişanlının ailesini haklı buldum. Müsaitlik durumu önemli olan senin çekirdek ailen ve nişanlının çekirdek ailesi. Buna göre tarih belirlenir geriye kalan akrabalar isterse gelir gelemezlerse düğüne gelirler. Nişan bu mutlaka orda olmaları şart değil diye düşünüyorum. Annenin inat yapması saçma geldi o kadar da büyütülecek bir olay değil.

X