Nihayet tekrar merhaba Dostlar

İyi günler doktor hanım size bir sorum olacaktı, doktor eşime panik bozukluk, depresyon başlangıcı teşhisi koydu, şu an citoles ve rispendal isimli iki ilaç kullanıyor, sizce eşimin tedavisi ne kadar sürer, tamamen kurtulma imkanı varmı, eğer çocuğumuz olursa onda da olma ihtimali varmı??
Cevap verirseniz çok sevinirim.

sevgili psikoloğumuz daha detaylı yardımcı olabilir size ama sorularınıza genel cevaplar verebilirim
tedavinin süresi kişiye ve hastalığın şiddetine göre değişir
ilaç ve yanı sıra terapi şarttır
hastalık için genetik etkileşimin olabileceği henüz kanıtlanmış bişey değil ama olabileceği düşünülüyor.
geçmiş olsun

merhaba Meltem Hanım ben 6 aydır lustral kulanıyorum. Depresyon tedavisi nedeniyle
Ama benim bir derdim var (lustraldan dolayı değil) sürekli uykum oluyor ders çalışmam gerekiyor uykum olduğu için çalışamıyorum uyukluyorum kitapların başında. Doktorumla konuştum bana modiodal diye bi ilaç verdi ama o yan etki yaptı bırakmak zorunda kaldım şimdi bana edronax diye bi ilaç verdi bunu kullanmaya başlayacağım bu ilacın yan etkileri var mı kullanmalımıyım mesela kilo aldırır mı şişiyorum ben iki ilaç birden ağır gelir mi ? Aslında ilaç içmekten bıktım başka birşey yok mu uyku açıcı çay kahve dışında çünkü onlar işe yaramıyor yardımcı olursanız çok sevinirim Teşekkürler

slm meltem hanım öncelikle çok geçmiş olsun benim sorunum herşeyden çok korkuyorum aslında 2 yıldır var bu problemim ama 2 aydır çok fazlalaştı arabaya binerken bindiğimde sürekli kaza geçireceğim gibi geliyor elektrikli bir şey ellediğimde de elk çarpacakmış gibi annemler beni ziyarte geldiğinde ise sanki onlar eve giderken başına bişey gelecek telefon çalsa korkuyorum yatarken pencere kenarınd ayatsam bir kurşun yada başka bi şekilde zarar görecem kapıdan tarafda yatsam biri gelip beni boğacak sanıyorum uykularımda düzensizleşti ne yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz
çok teş ederim

X