Netten bir evlilik amaçlı tanıştırma platformuna denk geldim. Bununla ilgili bir bilginiz varmı?

Ece1980

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2024
130
131
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar,

bundan birkaç ay önce tesadüfen bir tane evlilik amaçlı tanıştırma ve eşleştirme şirketine denk geldim sosyal medyada. Yaklaşık 8 yıldır faaliyettelermiş. Bir takım televizyon programlarına ve dergilerede çıkmışlar vesaire. Şirketin kurucusunun katıldığı programları izlediğim için bayağı bir bilgi sahibi oldum işleyişi hakkında ve içimede sindi aslında.
Belki buradan isim yazmak yasaktır, yeni üye olduğum için bilmiyorum buna dair kuralı. O yüzden ismini yazmıyorum şirketin.

Şimdiye kadar evliliği düşünmedim hem kızım küçüktü hem güvensizlik vardı çocuğumu ve kendimi korumak adına istemedim. Halada güvensizlik var o yüzden de emin değilim ve bu soruyu sordum.

Kızım artık yurtdışında okuyacağı için bu küçük ilçede iyice yapayalnız (Denizli nin bi kasabasındayım) kalmaktansa evliliği düşünmek mantıklı olurmu diye düşünmeye başlamışken bu site karşıma çıktı. Ailem zaten uzakta yazlıkta yaşıyorlar, kardeşim yok. Hayatta yalnız kalmak hafiften ürkütmeye başladım ister istemez.

Sizin böyle bir tecrübeniz oldumu ya da tanıdığınız birilerinin? Paylaşırsanız sevinirim çünkü alışığa gelmiş bir durum olmadığı için biraz çekiniyorum.

Şimdiden teşekkür ederim teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar,

bundan birkaç ay önce tesadüfen bir tane evlilik amaçlı tanıştırma ve eşleştirme şirketine denk geldim sosyal medyada. Yaklaşık 8 yıldır faaliyettelermiş. Bir takım televizyon programlarına ve dergilerede çıkmışlar vesaire. Şirketin kurucusunun katıldığı programları izlediğim için bayağı bir bilgi sahibi oldum işleyişi hakkında ve içimede sindi aslında.
Belki buradan isim yazmak yasaktır, yeni üye olduğum için bilmiyorum buna dair kuralı. O yüzden ismini yazmıyorum şirketin.

Sizin böyle bir tecrübeniz oldumu ya da tanıdığınız birilerinin? Paylaşırsanız sevinirim çünkü alışığa gelmiş bir durum olmadığı için biraz çekiniyorum.

Şimdiden teşekkür ederim teşekkür ederim.
Esra Erol'dan hallicedir bence. Yalan söylese adam teyit edemezsin ki🤷🏻‍♀️

NEDEN yani niye böyle bişey çok gerekli mi sizin için
Yani bir kız çocuğu annesi olduğum için özellikle daha dikkatli olmam gerekiyor. Özel hayatta tanıdığım bir insan atıyorum en basitinden evli olup evli değilim diyebilir ya da işte ben adli sicil kaydını isteyemem ama o şirket istiyormuş. Bir de çevremde şimdiye kadar içime sinen insanlar pek olmadı açıkçası bu yüzden düşündüm acaba olurmu diye.

Esra Erol'dan hallicedir bence. Yalan söylese adam teyit edemezsin ki🤷🏻‍♀️
Şirket nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydını istiyormuş. Ayriyeten de işte birtakım kişilik testleri ve psikologla yapılan 6-7 tane görüşmede var. Hani biraz daha iyi analiz edebilirler adayları diyerekten acaba daha mı güvenilir olur diye düşündüm.

Şirket nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydını istiyormuş. Ayriyeten de işte birtakım kişilik testleri ve psikologla yapılan 6-7 tane görüşmede var. Hani biraz daha iyi analiz edebilirler adayları diyerekten acaba daha mı güvenilir olur diye düşündüm.
Bilemiyorum hiç böyle deneyimi olan arkadaşım yok bu şekilde 🙄😅

Üye oldunuz mu, sizden de istediler mi

Hayır tabiki fakat bi kızınız büyüsün etsin bi kendini bilsin bence acele etmeyin ayrıca elin adamını nasıl kızınızla aynı ortama sokacaksınız
Kızım küçük değil büyüdü. Ama tabii ki yine de aslında hiçbir zaman böyle bir durumda olacağımı düşünmezdim ve istemezdim de.. kader işte. Yaklaşık da zaten bir 10 senedir yalnızım kızımı büyüttüm artık kızım da üniversiteye gidecek ve yurt dışında okumak istiyor. Bu yüzden de biraz açıkçası düşünmeye başladım yani yaşımda 50'ye yaklaşıyor daha fazla ertelersem sonra hiç yuva kuramayabilirim diye düşündüm.

Kızım küçük değil büyüdü. Ama tabii ki yine de aslında hiçbir zaman böyle bir durumda olacağımı düşünmezdim ve istemezdim de.. kader işte. Yaklaşık da zaten bir 10 senedir yalnızım kızımı büyüttüm artık kızım da üniversiteye gidecek ve yurt dışında okumak istiyor. Bu yüzden de biraz açıkçası düşünmeye başladım yani yaşımda 50'ye yaklaşıyor daha fazla ertelersem sonra hiç yuva kuramayabilirim diye düşündüm.
Siz bilirsiniz artık hakkınızda hayırlısı olsun ama dikkatli olun neler var neler çünkü

X