Nerde hata yaptık?

Claries

O bir anne:)
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2007
1.058
5
Bir kadın olmaktı aslında hayatta iki kere mücadele vermenin sebebi kadın olmak güzellikti saflıktı narinlikti ilk basta
o kadar çelimsizdiki kadın ve o kadar nazik en ufak acıda savruluverdi kanatları burkulurdu daha ilk aşkında babasına benzettiği güçlü eller onu korurken severken
hiç düşünmediki soğuk terkedilişi gözleri kan aglarken acısıyla yüreginde hiç unutmicagı solmuş bir gülün dikeni hep battı en küçük hatırada
ayrılık zordu ayrılık nedendi ayrılık gerek degildi
anlayamadı o yuva kurcagı günleri beklerken bir erkegin bu kadar farklı düşünecegini kavrayamadı sevmediyse niye öptu niye dokundu dedi küçücük yüreginde utandı
kendinden zavallı oldugunu düşündü bir yandanda dönüş yolunu hep bekledi affetmişti daha terkedilirken ama o hiç gelmedi ve o pembe düşlü hayallerini siyaha bulayan adama
bir tek şey bile söyleyemeden çekti gitti.
Küçük kadın büyümüştü artık hatalara yer yoktu kandırılmicaktı kanmicaktı inanmicaktı

Yanılmıştı...

birgun aşk kapısını çaldı yeniden yakışıklıydı 25indeydi küçük kadın gülüşüne aşık oldu genç prensinin tekrar çiçekler açtı kalbi
bu işte dedi çok seviyordu adam çiçekler çukulatalar hediyeler seriyordu seviyordu işte süpheye ne gerek aradan üç ay gecmişti artık evlilik hayalleri kuryor erkeginse acılmasını bekliyordu biliyordu oda onunla bir yastıkta kocamak istiyordu
bir gece ailesi evde yoktu aşık oldugu erkek onu çagırdı hadi dedi ilk defa cıkıcaz beni kırma ve kız aşıktı kıramazdı buluştular gezdilerr sarıldılar öpüştüler sarhoş oldular kız erkege herseyini verdi
daha sonra evlilik hayatı yasar gibi ilişkileri devam etti erkek kıskançtı herseyine karışmaya basladı hatta el kaldırır küfür eder olmuştu kız ailesini takmaz eve girmez mutlu gibi görünen ölecegeni bilen bir yaratık gibiydi
birgun erkegi karsısına aldı aradan tam 6 ay gecmişti zamanıydı \ne olacak halimiz dedi \ erkek\ne gibi\ dedi evlenmicekmiyiz dedi kız, sen karımsın zaten dedi erkek, kız birmuddet daha bekledi erkek günlerce aramaz aradıgındaysa sadece öpüşüp koklasıp giderdi
ve birgun hiç aramamaya basladı adam kız perişan oldu yıkıldı anlatamadı söyleyemedi kimselere

küçük kadın çalışmaya basladı aradan tam 2 ay gecmişti o yoktu birgun iş yerinde bir erkekle tanıştı çok iyi arkadas oldular erkek onu dinliyordu anlıyordu herseyini sadece ona anlattı biraz yası buyuktu erkegin belkide ondandı
erkek birgun evlenme teklif etti küçük kadına düşündü düşündü kadın, aşık degildiki ve bütün sırlarını biliyordu bu adam iyimiydi kötümüydü evlense günahlarından kurtulabilirdi ama günah onunmuyduki

Ve evet dedi

Evlendiler kısa bir sürede daha evliliğin ikinci gününde elalemin artığı dedi küçük kadına adam çaresizdi sustu hergun dayak yiyordu ve adam hergun içiyordu ona karısı gibi degil soka kadını muamelesi yapıyordu hamile kaldı kadın belki düzelir dedi ama çocugu ona yar olmadı
3 aylık hamileyken yediği dayakla çocugunu düşürdü gidicek yeri yoktu ailesi o kadar serttiki.

..

Yıllar yılları kovaladı 35 ndeydi kocası iyice içmeye başlamıştı paralarının hepsini içkiye veren adam eve hiç para bırakmıyordu birgun kadının canına tak etti ve kaçtı
Nereye gidecegini bilmiyordu çokta bir parası yoktu ...
Otogara gitti agladı agladı

ve kendine sordu

Ben nerde hata yaptım....

bu yazı benim üç bayandan dinlediğim gercek hikayeleri birleştirmemle ortaya çıkmıştır 3 bayanında ayrı ayrı hayatının izleri vardır buraya tasıdım paylasmak istedim ve kadının kendine sordugu son sorunun cevabı nedir sizce diye sizlerede sormak istedim

alıntı

Çok güzel bir sunumdu sagol canım...
Sevmek hata galiba aşık olmak hata galiba hiçbir art cıkar beklemeden herşeyini bir insanoğluna adamak büyük bir hata anlaşılan...
Belki bu hatalar yaşamın bir parcası , yaşama farklı bir pencereden bakmamızın kaynagıdır...
Allah sevgimizin aşkımızın cabamızı boşa cıkartmasın...

bence burda 1 diil 2 hata var.
1.incisi sevdiği adama kayıtsız şartsız herşeyini vermesi. Hadi sevgisi gözünü kör etti düşünemedi diyelim.
2.incisi ise evlendiği adam. Sevmediği bir adamla evlenmesi. Bu hatayı ancak seven bir adam göz ardı edebilir. Gerçekten sevmeyen bir adam bu yaşadıklarını yaşatır insana.
Elbetteki tek suçlu kadın mı asla? Onu bu halde bırakıp giden erkekler en büyük sorumlu. Ama erkekler o kadar tuhaflar ki. Önce kendilerine inandırıyorlar istediklerini aldıklarında sen onlar için bir hiç oluyorsun. Tabiki erkeklerin hepsi böyle demiyorum. Ama biz bayanlar kendimizi düşünmeliyiz. Kendi geleceğimizi kendimiz kurmalıyız. Hiç kimseye bağlı olmadan. Bizi bizden başka düşünen olmaz çünkü.

ne olursa olsun hiç kimseye tam anlamıyla güvenmemek gerekiyor bence..hata tanımadan güvenip herseyini verdiğin yerde baslamıs..kimseye güvenmem kolay kolay,hele erkeklere aslaaa

X