Nefes alamıyorum

Geçmiş olsun. Ben 7 aydan fazla oldu nefes Darlığı ve çarpıntı ile uğraşıyorum. Eskisi gibi olmasam da hala nefes darlığım devam ediyor. Kalp ve akciğer temiz.
Sizin gibi gitmediğim doktor ve branş kalmadı. Midede gastrit ve helikobakteri çıktı. Ben de sizin gibi arabalara binmekten korkuyordum. Gerçeği arabalara bindigimde sırtımı koltuga yaslayamiyordum. Beline ve sırtıma ağrı giriyordu. Karın bölgemde şişkinlik oluyordu ama o korkumu atlattım çok şükür. Gaz da nefes darlığı yapar.
Doktorlar fiziki olarak sizde bulamiyorsa bilin ki psikolojik. Nefes darlığı düşüncesi size geldiginde başka şeylerle meşgul olun. Memorial hastanesinde bir doktor arkadaş şunları söyledi: Fiziki olarak sizde birşey yoksa takmayın. Gerekirse terapi alın ama takmayın. Her taktiginizda semptonlariniz artar. Hakkaten bende öyle oldu. Nefes darlığı ve çarpıntı yanında her gün bir sempton çıkıyordu. Kulak çınlaması,baş dönmesi ,halsizlik , karın ağrısı, kol ve bacaklarda uyuşma gibi gibi. Say say bitmez.

Gerçeği bende alerjiden kaynaklı olduğu söylenilen burun eti, gastrit ve boğazımda reflü var. Lütfen rahat olun. Psikolojik sizinki. İnşallah en kısa sürede atlatırsınız.

Geçmiş olsun. Ben 7 aydan fazla oldu nefes Darlığı ve çarpıntı ile uğraşıyorum. Eskisi gibi olmasam da hala nefes darlığım devam ediyor. Kalp ve akciğer temiz.
Sizin gibi gitmediğim doktor ve branş kalmadı. Midede gastrit ve helikobakteri çıktı. Ben de sizin gibi arabalara binmekten korkuyordum. Gerçeği arabalara bindigimde sırtımı koltuga yaslayamiyordum. Beline ve sırtıma ağrı giriyordu. Karın bölgemde şişkinlik oluyordu ama o korkumu atlattım çok şükür. Gaz da nefes darlığı yapar.
Doktorlar fiziki olarak sizde bulamiyorsa bilin ki psikolojik. Nefes darlığı düşüncesi size geldiginde başka şeylerle meşgul olun. Memorial hastanesinde bir doktor arkadaş şunları söyledi: Fiziki olarak sizde birşey yoksa takmayın. Gerekirse terapi alın ama takmayın. Her taktiginizda semptonlariniz artar. Hakkaten bende öyle oldu. Nefes darlığı ve çarpıntı yanında her gün bir sempton çıkıyordu. Kulak çınlaması,baş dönmesi ,halsizlik , karın ağrısı, kol ve bacaklarda uyuşma gibi gibi. Say say bitmez.
Çok değişik ya artık içim acıyor nefes alamıyorum deyip derin derin almaktan.

Çok değişik ya artık içim acıyor nefes alamıyorum deyip derin derin almaktan.
İnan aynısını hala da yaşıyorum. Hatta bazen göğüs bölgesinde igne batar gibi hisler oluyor. Acaba kriz mi geçiriyorum diye korkuyorum. Meğerse mideden atıyormuş. 7 ayda 75 defa doktora gittim. 🤔 Mide için helikobakteri tedavisi gördüm. Hayatımda bu kadar ağır tedavi görmedim. Resmen vücudumun kimyası bozuldu.

İnan aynısını hala da yaşıyorum. Hatta bazen göğüs bölgesinde igne batar gibi hisler oluyor. Acaba kriz mi geçiriyorum diye korkuyorum. Meğerse mideden atıyormuş. 7 ayda 75 defa doktora gittim. 🤔 Mide için helikobakteri tedavisi gördüm. Hayatımda bu kadar ağır tedavi görmedim. Resmen vücudumun kimyası bozuldu.
Benden de biyopsi alındı 11 de çıkacak . sonuç tanı antral gastrit yazıyordu .

Benden de biyopsi alındı 11 de çıkacak . sonuç tanı antral gastrit yazıyordu .
Malesef benden de alındı. Yemek borunda yara, midende gastrit ve helikobakteri var dedi doktor. 2 haftalık bakteri tedavisi gördüm. Hiç bir çıkmaz biyopside. Endoskopide tanı olarak yazmış zaten doktor. Nefes darlıginı Gaz yapıyor. Allah ın izniyle biyopsi temiz çıkacak. Geçecek bu günler

Malesef benden de alındı. Yemek borunda yara, midende gastrit ve helikobakteri var dedi doktor. 2 haftalık bakteri tedavisi gördüm. Hiç bir çıkmaz biyopside. Endoskopide tanı olarak yazmış zaten doktor. Nefes darlıginı Gaz yapıyor. Allah ın izniyle biyopsi temiz çıkacak. Geçecek bu günler
Çok fazla bir şey yiyemiyorum zaten midem sisince kabusa dönüyor .çok çabuk acikiyorum

Çarpıntı oluyor mu birde karninizin için de bir şey geziyor hissi benim yanmalarim Cok oluyor.
Çarpıntı olmaz mı? Defalarca kardiyolojiye gitmişliğim var. Ama bir şey yok. Hele sabah uyanınca çarpıntı ve nefes daarligi ile uyanıyorum. İşe giderken sarhoşlar gibi sağa sola yalpalayarak gidiyorum. Çarpıntıdan dengemi sağlayamıyorum. Yanmalar da oluyor malesef. Göğüs bölgesine kadar atıyor bazen. Acaba kriz mi geçiriyorum diye düşünüyorum.

Ben de aynı şeyleri yaşıyorum ve kimse sebebini bulamıyor.

Geçmiş olsun. Sizin ne gibi belirtileriniz var. Malesef 7-8 ay oldu kimse sebebini bulamadı.🤔
Teşekkür ederim hepimize umarım. Yutkunma zorluğu, tansiyon, karın şişliği, mide bulantısı, tuvalete geçince anlık rahatlama, ödem, baş dönmesi, nefes darlığı... 2022 yılından beri çekiyorum, bir sürü ilaç deneniyor fakat sonuç yok.

Bende de bunlar var ödem hariç uyuşma karıncalanma oluyor bu gece bir anda ellerim kollarım buz gibi oldu bayılma hissi geldi ama geçti hemen gece 5 gibiydi

Bende de bunlar var ödem hariç uyuşma karıncalanma oluyor bu gece bir anda ellerim kollarım buz gibi oldu bayılma hissi geldi ama geçti hemen gece 5 gibiydi
Evet uyuşma ve karıncalanma parmaklarımda, ayaklarımda hatta başımda da oluyor. Kaç mr kaç tomografiye girdim sayısını unuttum ama sonuç yok.

Ben misol 50 mg kullanıyorum ve artık umursamıyorum geçicek diyorum.Onceden çok korkuyordum felç inme olucak diye bende gitmedigim doktor kalmadı 20 geçmiştir tüm testlerden geçtim .Ve herşey bizim elimizde gerçekten 28 stres sıkıntı hepsi vücut dışarı kusuyor diye düşünüyorum.

X